Marka Yato posiada w swojej ofercie elektronarzędzi m.in. młotowiertarki. Użytkownik może wybierać wśród 3 młotów SDS Plus i dwóch młotów SDS Max. Narzędzia różnią się parametrami i niektórymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Najmniejszy młotek YT-82120 osiąga energię udaru na poziomie 3J, natomiast największy YT-82135 - 25J. O tym, w jakich pracach najlepiej się sprawdzą, i co je cechuje, przeczytacie poniżej.

Kup w Narzedzia.pl
Młotowiertarka SDS-Plus Yato YT-82772
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
382
Młotowiertarka Yato YT-82122
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
363
Młotowiertarka Yato YT-82135
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
1 054
Młotowiertarka Yato YT-82123
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
343
Młotowiertarka Yato YT-82127
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
427

Młotowiertarki SDS Plus

Młotowiertarka Yato YT-82120 to uniwersalne narzędzie, które jest przystosowane do prac w betonie, a także drewnie i metalu. Młot o mocy 850W i energii udaru 3J sprawdzi się przy szybkim wierceniu udarowym i podkuwaniu bruzd. Maksymalna średnica wiercenia w betonie wynosi 26mm. Dzięki możliwości wyłączenia udaru posłuży także do wiercenia w drewnie i metalu, ale trzeba pamiętać o zastosowaniu adaptera umożliwiającego montaż uchwytu samozaciskowego na wiertła cylindryczne. Na włączniku modelu YT-82120 znajduje się pokrętło regulacji obrotów (0-1100obr./min), które to spotyka się zazwyczaj przy wiertarkach udarowych. Za pomocą tego pokrętła operator może płynnie zmniejszyć lub zwiększyć prędkość obrotową. Młot udarowo-obrotowy Yato posiada także stalowe sprzęgło chroniące urządzenie i operatora w momencie zakleszczenia się wiertła, np. w zbrojeniu. Dzięki wskaźnikowi zużycia szczotek operator może łatwiej ocenić potrzebę serwisowania. Ponadto młotowiertarkę wyposażono w możliwość pozycjonowania dłuta dla większego komfortu pracy podczas podkuwania.

młotowiertarki yato sds plus

Młotowiertarka YT-82125 Yato 1250W osiąga energię udaru na poziomie 4J, co jest odpowiednie do seryjnego wiercenia koronkami udarowymi, długimi wiertłami, a także do wykuwania bruzd. Młot jest przystosowany do wiercenia w betonie wiertłami o maksymalnej średnicy 30mm i długości do 600mm. Model YT-82125 to klasyczny młot z poprzecznie ustawionym silnikiem posiadający zabezpieczenie przed pyłem i przegrzaniem. Poziom bezpieczeństwa podnosi sprzęgło przeciążeniowe i rękojeść antywibracyjna. Na długą żywotność narzędzia wpływa pyłoszczelny włącznik oraz metalowa obudowa o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i zapewniająca lepsze chłodzenie.

Młotowiertarka YT-82127 Yato to najmocniejszy model o mocy 1500W w ofercie młotów SDS Plus marki Yato. Udar na poziomie 5J i prędkość obrotowa 800obr./min to parametry zapewniające szybkie wykonywanie otworów pod puszki, wiercenie otworów oraz kucie w betonie czy kamieniu naturalnym. Młot udarowo-obrotowy YT-82127 sprawdzi się przy przewiertach w żelbetowych stropach, skuwaniu gresu, glazury i przekuwaniu przepustów dla instalacji wentylacji i klimatyzacji. Poradzi sobie w pracy z wiertłami udarowymi SDS-Plus do 1230mm długości i średnicy do 32mm, a także z dłutami SDS-Plus o szerokości powyżej 40mm. Narzędzie posiada metalową obudowę zabezpieczoną przed przegrzaniem i pyłem, pyłoszczelny wyłącznik, jak również stalowe sprzęgło i antywibracyjną rękojeść.

Młotowiertarki SDS Max

Młotowiertarka YT-82130 Yato to mocne narzędzie 1050W w klasie SDS Max. Energia udaru na poziomie 9J to sprawne wiercenie wiertłami o dużych średnicach (do 38mm) oraz skuteczne kucie w betonie i żelbecie. Sprawdzi się w pracach związanych z wykonywaniem otworów pod puszki elektryczne, przebiciami instalacyjnymi (rury, kanały wentylacyjne), skuwaniem elementów betonowych czy wierceniem pod kotwy. Duża siła udaru 9J w połączeniu z niewielkimi obrotami wrzeciona 0-480obr./min to gwarancja szybkich postępów w pracy i jednocześnie dłuższa żywotność wierteł i koronek wiertniczych. Podobnie jak inne modele marki Yato, młot udarowo-obrotowy YT-82130 posiada stalowe sprzęgło oraz rękojeść antywibracyjną. Dodatkową rękojeść młotowiertarki można regulować w zakresie 360 stopni.

Młot udarowo-obrotowy Yato Yt-82130

Młot udarowo-obrotowy YT-82135 posiada regulowaną energię udaru od 5 do 25J. Narzędzie umożliwia wiercenie w fundamentach, stropach pod rury kanalizacyjne i kable. Sprawdzi się także przy kuciu w betonie przemysłowym, przekuwaniu przejść instalacyjnych, wyburzaniu ścian i fundamentów. Młot Yato może pracować z wiertłami do betonu o maksymalnej średnicy 52mm i koronami o średnicy do 160mm. Jest to największe urządzenie wśród młotów Yato. Zostało zaopatrzone w system antywibracyjny. Młotowiertarkę wyposażono w funkcję łagodnego rozruchu oraz sprzęgło przeciążeniowe. Funkcja łagodnego rozruchu ułatwia dokładne rozpoczęcie wiercenia, gdyż sprzęt „nie szarpie” przy uruchamianiu. Jest to także ochrona przed przeciążeniem sieci elektrycznej i ewentualnym wybiciem bezpieczników. 

młotowiertarka YT-82135 Yato

Ponadto młot udarowo-obrotowy Yato YT-82135 trzy rękojeści: główną oraz dwie dodatkowe (prostą, którą można zamontować z lewej lub prawej strony i oprzeć na biodrze dla większej wygody podczas pracy, a także rękojeść typu D regulowaną w zakresie 360 stopni. Rękojeść prosta to ciekawe rozwiązanie stanowiące wsparcie operatora w trzymaniu sprzętu. Młot „nie wisi w powietrzu”, przez co trzeba włożyć mniej siły w utrzymanie narzędzia przy pracy.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane