Specyfika pracy tak zwaną „Żyrafą” wymaga użycia odpowiedniego odkurzacza. Technika odsysania pyłu w czasie pracy odgrywa coraz to większa rolę. Jednym z powodów jest fachowość, porządek, co jest szczególnie istotne, jeśli chodzi o prace związane z wykończeniem wnętrz, a także komfort pracy użytkownika. Oczywiste jest, że praca w pyle jest nieprzyjemna, a także niebezpieczna dla zdrowia.

Kup w Narzedzia.pl
Odkurzacz Bosch GAS 25 L SFC
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 466
Odkurzacz przemysłowy Starmix ISC L-1425
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 059
Odkurzacz przemysłowy Starmix iPulse L-1635 Top
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 099
Odkurzacz Metabo ASR 35 L ACP
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 362
Odkurzacz Metabo ASR 25 L SC
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 771,99
Odkurzacz Hikoki RP350YE WAZ
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 659

Odkurzacze przemysłowe klasy "L" - idealne do szlifierek

Trudne warunki długotrwałej pracy to specjalny obszar zastosowań odkurzaczy przemysłowych klasy L. Klasa L są to pyły o wartościach granicznych >1mg/m3. Ten rodzaj zanieczyszczeń jest typowy dla drobnych prac remontowo-budowlanych. Duże ilości pyłu – najlepsze są odkurzacze z automatyczną, regulowaną płynnie funkcją oczyszczania filtra dla zapewnienia stałej mocy ssania: doskonały do dużych ilości pyłu. Odkurzacz tego typu gwarantuje stałą i wysoką wydajność odsysania podczas obróbki dużych powierzchni pokrytych gładzią, gipsem, itp.

Kupując odkurzacz przemysłowy dedykowany do szlifierki „żyrafa” zwracamy uwagę na takie parametry jak podciśnienie, przepływ powietrza – jest to rzeczywiście odpowiednie postępowania, gdyż są to typowe parametry użytkowe, które bezpośrednio odczuwamy w czasie pracy. Istotna jest także pojemnoścć zbiornika itp.  Im większa tym rzadziej musimy robić przerwy na jego opróżnienie.

Funkcja antystatyki dla efektywnej pracy odkurzacza ze szlifierką

Jeśli chodzi o odkurzacze do „żyraf” warte uwagi są urządzenia wzbogacone o funkcję antystatyki. Pakiet antystatyki zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrycznych na narzędziach roboczych i w wężu ssącym, a tym samym przeciwdziała nieprzyjemnym wyładowaniom elektrostatycznym i osadzaniu się zanieczyszczeń. Płynna regulacja okresów odmuchiwania filtra to gwarancja całkowitej czystości.

Warianty L spełniają wymogi stawiane odkurzaczom przemysłowym przy odsysaniu gipsów, gładzi, itp. Regulacja siły ssącej pozwala dostosować intensywność odsysania do konkretnej sytuacji w zależności od rodzaju narzędzi i powierzchni. Dzięki temu narzędzia szlifierskie i ssawki nie „przyklejają się” do gładkich powierzchni. Doskonałym rozwiązaniem jest także automatyczne oczyszczanie filtra i stała, wydajna moc ssania.

Worek filtrujący, bo nie o sam odkurzacz chodzi

Oprócz samego odkurzacza istotne jest również dobranie właściwego worka. Do odkurzaczy dostępne są odpowiednie, dostosowane do klasy pyłowej i odsysanego materiału worki filtrujące. Worek filtrujący jednorazowego użytku przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów pyłu. Warto zainwestować w worki zapobiegające powstawaniu skorupy filtracyjnej, dzięki efektowi autooczyszczania. Niektóre worki jednorazowe posiadają praktyczne zamknięcie umożliwiające bezpyłową utylizację zanieczyszczeń i maksymalną ochronę zdrowia.

Wyróżniamy również worki filtrujące do odkurzaczy do wielokrotnego zastosowania, dzięki trójwarstwowej włókninie poliestrowej o dużej wytrzymałości. W klasie L – z uwagi na charakter pyłów i ich mniejszą szkodliwość – godne uwagi są odkurzacze przemysłowe z filtrami z włókniny filtracyjnej PET, do której nie przywierają zanieczyszczenia.

Włókninę tę można bowiem wyprać, co obniża znacząco koszty eksploatacji. W odkurzaczach klasy L dla podniesienia efektywności działań zaleca się pracę bezworkową, pod warunkiem, że urządzenie jest do tego przystosowane. Dzięki zastosowaniu filtra wodnego możliwe jest usuwanie bardzo drobnych zanieczyszczeń, takich jak np. urobek powstający podczas szlifowania gładzi gipsowych.

odkurzacz klasy L

Profesjonalni dostawcy odkurzaczy przemysłowych tacy jak Festool, DeWalt, Bosch, Hitachi, Starmix posiadają w swojej ofercie odkurzacze idealne do współpracy ze szlifierkami „żyrafa”.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
 • Dzoanka 2022-05-25

  Czy odkurzacz karchera będzie pasował do szlifierki Yato?

 • Joseph 2021-06-07

  Do pylu z gladzi klasa M a nie L.

 • jarek 2020-12-12

  Niestety posiadam Starmix 1635 ipulse top Badziew jakich mało: -Nie daje rady z żyrafą do gładzi -20 godzin pracy i wywaliło filtr, -gładź poszła do silnika, -z założonym oryginalnym workiem po 2l gładzi miga kontrolka zatkanego węża, -podczas ostukiwania filtrów wszystko bez filtrowania trafia na silnik, -automatyczne ostukiwanie nic nie daje -2700plnów wyżuconew błoto Chińczyk z castoramy za 400zł jest lepszy, działa od 3 lat, tylko wąż się przetarł

 • Edyta Cleaning Service 2020-01-20

  Polecam Nilfisk - mam je w mojej firmie sprzątającej, daje radę już 6 sezon, a wcześniej nam Karchery padły po dwóch latach.

 • kapitan 2019-11-19

  miałem tego dewalta na jednej budowie był ok. to odkurzacz więc cięzko jakoś durzo o nim powiedziec

 • Minnie 2019-06-22

  ma ktoś może tego DeWalt DWV902L? Jakie opinie?

 • Administrator Narzedzia.pl 2016-12-21

  Wszystko zależy od modelu szlifierki-żyrafy oraz ilości urobku. Warte polecenia są odkurzacze typu L bezworkowe, takie ma w swojej ofercie Starmix oraz Bosch.

 • Adam 2016-12-21

  A jakiś konkretny model warto wybrać?

 • bartek 2014-07-14

  Bardzo pomocny artykuł ,zawsze miałem problem z odkurzaczami

Dodaj komentarz
* Pola wymagane