Zastanawiasz się, jaki klucz udarowy wybrać? Klucz udarowy jest narzędziem używanym w różnego rodzaju pracach, szczególnie w motoryzacji, polecany zwłaszcza dla wulkanizatorów. Czas wymiany opon to idealny test dla klucza pneumatycznego Neo 12-002 w zakładzie wulkanizacyjnym. Sprawdźcie, opinię profesjonalisty o kluczy ½” 1020Nm.

Zalety

Jeśli pracujesz w warsztacie samochodowym, klucz udarowy może okazać się wręcz niezbędny. Klucz udarowy Neo 12-002, to klucz w wersji pneumatycznej. Pneumatyczne klucze udarowe uznawane są za klucze profesjonalne. Są również najczęściej wybierane przez mechaników samochodowych i wulkanizatorów. Jedną z przyczyn tego stanu jest fakt, że klucze pneumatyczne mogą osiągać wyższe momenty obrotowe. Klucz udarowy Neo 12-002 osiąga wysoki moment obrotowy do 1020Nm. Co potwierdziliśmy podczas naszych testów. Testowany klucz pneumatyczny Neo uzyskuje większe momenty obrotowe. Co to oznacza? Oznacza to, że klucz zasilany sprężonym powietrzem będzie dostarczać więcej energii do każdego obrotu, co przekłada się na łatwość obsługi i sprawność niemal w każdych warunkach. Klucz udarowy Neo 12-002 działa w wysokim zakresie Nm - do 1020Nm. Nie wymaga wysokiego ciśnienia - spokojnie działa pod ciśnieniem 6,3bar.

Zobacz: film jak pracuje klucz udarowy Neo 12-002

Jest to klucz kompozytowy, czyli lekki, a przy tym wytrzymały - ok. 2kg. Podczas testów sprawdzaliśmy, jak się sprawuje klucz pneumatyczny Neo przy odkręceniu koła samochodu osobowego - dokręconego w granicach 110/120Nm - i odkręcenie koła samochodu dostawczego - 150/160Nm - oraz koła dokręconego z bardzo wysoką siłą powyżej 250Nm. Przełącznik kierunku obrotów znajduje się pod ręką, co jest szczególnie przydatne podczas popuszczania zapieczonych śrub, które odkręcamy etapami („prawo-lewo”). Dodatkowo posiada 3 pozycje dokręcania, jak i 2 odkręcania.

Czytaj również: Jaki klucz dynamometryczny wybrać? Testujemy elektroniczny klucz dynamometryczny Neo 08-820


Lekki, solidny i mocny

Przypominamy, że podczas testów nasz wulkanizator pracował kluczem pneumatycznym Neo o maksymalnym momencie obrotowym 1020Nm. Klucz w solidnej metalowej obudowie, ale nie przesadnie ciężki. Masa na poziomie 2kg wydaje mi się całkiem przyzwoita jak na tę klasę narzędzia. Jest to klucz kompozytowy, czyli lekki, a przy tym wytrzymały.  Co to oznacza dla użytkownika? Praca z mniejszym i lżejszym kluczem udarowym będzie zatem mniej męcząca i wygodniejsza. Zwłaszcza, że w przypadku wulkanizatora jest to praca długotrwała. Dodatkowo, należy podkreślić, iż klucz pneumatyczny Neo pracuje stosunkowo cicho.

Sprawdź ofertę kluczy udarowych pneumatycznych na nasze stronie!

Trwałość

Klucz kompozytowy jest dodatkowo niezwykle wytrzymały. Nie trzeba się obawiać o jego uszkodzenie. Jest to wręcz pancerny klucz pneumatyczny z solidnym i sprawdzonym mechanizmem. Dodatkowo, należy podkreślić, iż klucz pneumatyczny Neo 12-002 jest bez wątpienia narzędziem bardzo trwałym i tanim w utrzymaniu. Wynika to przede wszystkim ze zdecydowanie prostszej konstrukcji niż w przypadku kluczy np. akumulatorowych czy elektrycznych. Narzędzia elektryczne, których napęd oparty jest na silniku wykazują znacznie krótką żywotność, zwłaszcza podczas intensywnej eksploatacji.

Pomocny może sie okazać artykuł: Rodzaje sprężarek – którą wybrać?

Niezawodność

Klucz pneumatyczny Neo 12-002 napędzany jest sprzężonym powietrzem sprężone powietrze. Nie wymaga wysokiego ciśnienia - spokojnie działa pod ciśnieniem 6,3bar.  Posiadając zbiornik ze sprężonym powietrzem jesteśmy gotowi do pracy w każdej chwili.

Korzystny stosunek ceny do jakości

Wymieniliśmy liczne zalety klucza udarowego Neo. Jest to mocny i solidny sprzęt. Dodatkowo, cena jest bardzo korzystna. Zasadniczo waha się ona między 500-600zł. Co jak na sprzęt o takich możliwościach i tak wysokiej jakości, to nie jest to koszt zbyt wygórowany.

Czytaj też: Jaki klucz pneumatyczny do warsztatu? Testujemy klucz Neo 12-022


Podsumowując

1. Pneumatyczny klucz udarowy Neo 12-002 jest przeznaczony do użytku profesjonalnego. Znajdzie zastosowanie w warsztacie samochodowym lub wulkanizacyjnym.
2. Z powodzeniem odkręcimy nim koło w samochodzie osobowym, ale także w większym pickupie, czy vanie, nie wspominając o busie czy samochodzie ciężarowym.
3. Klucz pneumatyczny Neo jest lekki, a przy tym wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne.
4. Rękojeść pokryta specjalną okładziną gwarantuje odporność na wszelkiego rodzaju smary czy substancje chemiczne. Jest dodatkowo odporny na niskie temperatury. 
5. Klucz udarowy Neo 12-002 gwarantuje wysoki moment obrotowy - 1020Nm. Nie ma, co do tego żadnych wątpliwości.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane