Nie wiesz, jaki klucz pneumatyczny do warsztatu samochodowego wybrać? Pomocna może okazać się opinia innych użytkowników. Przetestowaliśmy klucz pneumatyczny Neo 12-022. Zobacz, jak klucz sprawdził się w warsztacie. Poznaj wszelkie plusy i minusy.

Okazuje się, że pozory mylą. Według naszych ekspertów klucz pneumatyczny Neo 12-022 jest wyjątkowo mały, lekki i poręczny, a przy tym może zdziałać tyle, ile jego więksi konkurenci. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów oraz wyjątkowej konstrukcji. Posiada kompozytowy korpus i system udarowy z podwójnym sprzęgłem młotkowym Twin Hammer, gwarantującym maksymalny moment przy odkręcaniu. Ponadto, klucz Neo 12-022 generuje mniejsze wibracje niż modele konkurencyjne. Rękojeść pokryta specjalną okładziną jest odporna na trudne warunki robocze i dodatkowo redukuje drgania. Klucz  wraz z wyposażeniem dostarczany jest w walizce z tworzywa sztucznego, co pozwala zachować porządek i gwarantuje ochronę. Dużym plusem jest też bogate wyposażenie, dzięki czemu klucz jest od razu gotowy do pracy. W zestawie znajdziemy nasadki: 13, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 24mm; przedłużkę; olej do narzędzi pneumatycznych do konserwacji.

klucz pneumatyczny Neo 12-022

Właściwa praca klucza pneumatycznego jest zależna od odpowiedniego kompresora - Zobacz: Rodzaje sprężarek - którą wybrać?


Klucz udarowy Neo podczas pracy

Podczas testów okazało się, że klucz dobrze leży w dłoni. Nawet po całym dniu pracy mechanik, który korzystał z klucza pneumatycznego Neo 12-022 nie czuł zmęczenia wywołanego dźwiganiem pistoletu. Ponadto, użytkownicy zwrócili uwagę na dobre wyważenie, dzięki czemu łatwo się nim operuje, a także niewielką masę całkowitą. Kompaktowe wymiary klucza zapewniają swobodę podczas wykonywania prac pod samochodem. Klucz Neo posiada kompozytową obudowę silnika pneumatycznego i rękojeść pistoletową z dolnym wylotem powietrza, dzięki czemu nie dochodzi do jego zawirowań w obszarze pracy, co często powoduje pylenie i jest uciążliwe dla użytkownika.


Zaskakująco mocny

Podczas testów potwierdziliśmy deklarowaną przez Neo wysoką siłę odkręcania. Klucz pneumatyczny 12-022 bez problemu radzi sobie ze śrubami kół w autach osobowych, ze śrubami zawieszenia, itp.


Przełącznik kierunku obrotów pod ręką przydał się podczas popuszczania zapieczonych śrub, które odkręcamy etapami („prawo-lewo”). Dodatkowo, klucz Neo 12-022 posiada 3 pozycje dokręcania, jak i odkręcania.
Mocny i solidny korpus gwarantuje ponadprzeciętną wytrzymałość. Klucz znosi upadki z wysokości, niskie temperatury. Jest również odporny na benzynę i ropę. To pancerny klucz z solidnym i sprawdzonym mechanizmem.


Komu polecamy klucz pneumatyczny Neo 12-022?

Klucz pneumatyczny Neo 12-022 ma bardzo szerokie zastosowanie w mechanice samochodowej. Polecamy go zarówno początkującym, jak też doświadczonym mechanikom. To zaawansowany technologicznie klucz o doskonałych parametrach użytkowych przeznaczone dla serwisu motoryzacyjnego. Idealny dla pracy  pod dużym obciążeniem.


Podsumowując...

Klucz pneumatyczny Neo 12-022 gwarantuje maksymalną wygodę pracy i wyjątkową precyzję, ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt. Mechanicy bez problemu poradzą sobie z przełącznikiem odkręcanie i zakręcanie oraz z ustawianiem siły działania.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane