Szukasz szlifierki kątowej dla profesjonalisty i nie wiesz, jakie narzędzie wybrać? Pomożemy. Poddaliśmy testom szlifierkę kątową Bosch GWS 18-125V-Li. Oddaliśmy szlifierkę w ręce fachowca, który sprawdził najważniejsze funkcje, zastosowanie, komfort pracy, itp. Przedstawił zalety i porównał możliwości pracy akumulatorowej szlifierki kątowej do szlifierek sieciowych.

Jak pracuje szlifierka akumulatorowa?

Szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125V-Li zasilana jest nowoczesnym akumulatorem. Litowo-jonowy akumulator o napięciu 18V i pojemności 4,0Ah jest wzbogacony o innowacyjne rozwiązania chroniące i ogniwa przed uszkodzeniem. Jest to zauważalne w codziennej pracy urządzeniem. Pozwala on bowiem na dłuższa i wydajniejszą pracę akumulatora.  Dodatkowo, przy zwiększonej pojemności rozmiary i masa akumulatora 4,0Ah jest taka sama jak baterii 3,0Ah.
Użytkownicy, którzy na co dzień pracują narzędziami potwierdzają, że akumulator 4,0Ah zastosowany w szlifierce Bosch GWS 18-125 V-LI jest najmniejszym i najlżejszym na rynku. Warto też podkreślić, że akumulatory Bosch zostały wyposażone we wskaźniki poziomu naładowania energią. Dzięki temu nie musimy się martwić o nagłe przerwanie pracy wymuszone na zmianę akumulatora. Dodatkowo specjalna obudowa chroni akumulator przed skutkami upadku z wysokości ok. 3m, co testowaliśmy.

szlifierka kątowa bosch GWS 18-125V-li

Zobacz też: Najmocniejsze szlifierki kątowe 125mm Bosch dla profesjonalistów


Silnik szlifierki, czyli moc i żywotność

Szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125V-Li wyposażona jest w modny i wydajny silnik, który zapewnia obroty na poziomie 10.000/min, co pozwala na wydajne cięcie. Z powodzeniem dorównuje szlifierkom sieciowym. Silnik jest dodatkowo chroniony przez system Electronic Motor Protection (EMP). Co to oznacza w praktyce? Silnik zostanie automatycznie wyłączony w momencie nadmiernego obciążenia. Jeśli podczas cięcia zbyt mocno dociśniemy tarczę do obrabianego elementu, silnik się wyłączy. Wówczas należy włącznik główny przesunąć do pozycji „wyłączony” i ponownie uruchomić szlifierkę. Chroni to urządzenie przed przegrzaniem się i wydłuża żywotność.

szlifierka kątowa bosch GWS 18-125V-li

Do jakiej pracy?

Szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125 V-LI to model współpracujący z tarczą 125mm. Wymiar ten  pozwala swobodnie ciąć elementy o grubości do 30mm. Dlatego też najlepiej sprawdzi się podczas zadań związanych z cięciem. Szlifierką kątową Bosch można również szlifować, np. szlifować papierem ściernym elementy drewniane, ale także ciąć i szlifować metal.

szlifierka kątowa bosch GWS 18-125V-li

Czytaj też: Jaka szlifierka kątowa do 500zł? Ranking dla profesjonalistów

 

Jak długo pracuje na jednym akumulatorze?

Podczas testów okazało się, że szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125V-Li jest w stanie pracować ok. 2h na jednym akumulatorze przy mocnej eksploatacji (szlifowanie dużych elementów). Przy mniejszych pracach jak cięcie i szlifowanie mniejszych elementów jest w stanie pracować nawet 5h.  Osłona tarczy – metalowa – skutecznie chroni operatora przed odłamkami rozrywającej się tarczy. Dodatkowo, osłona można szybko i łatwo przestawić, aby optymalnie dostosować ja do warunków pracy. Osłona posiada również zabezpieczenie przed obracaniem się – niezawodna ochrona użytkownika. Za bezpieczeństwo operatora odpowiada także dwufunkcyjny włącznik oraz system chroniący przed ponownym uruchomieniem urządzenia w momencie odcięcia zasilania spowodowanego zakleszczeniem tarczy.

szlifierka kątowa bosch GWS 18-125V-li

Komfort pracy

Jak wskazują użytkownicy, ponad połowę czasu pracy szlifierką wykonuje się jedną ręką. I tutaj zasługuje na uwagę masa urządzenia. Szlifierka z akumulatorem waży ok. 2kg. Praca nią nie jest męcząca. Średnica korpusu jest idealnie dopasowana. Szlifierka kątowa Bosch leży pewnie w dłoni – korpus pokryty jest materiałem antypoślizgowym. Podczas wykonywania zadań wymagających większej kontroli pomocna okaże się rękojeść dodatkowa (przykręcana do głowicy z lewej lub prawej strony).

szlifierka kątowa bosch GWS 18-125V-li

Wyposażenie

Szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125 V-LI dostarczana jest w walizce systemowej L-BOXX, dzięki temu można ją łączyć z innymi elementami i tworzyć mobilny warsztat. Dodatkowo w zestawie są 2 akumulatory 4,0Ah i szybką ładowarkę – można pracować bez przerwy.  Pracujemy, ładujemy i wymieniamy.

 

Sprawdź: Jaka szlifierka kątowa 125mm? Top 10 szlifierek wg narzedzia.pl


Podsumowując

  1. Szlifierka kątowa Bosch GWS 18-125V-Li mocą i wydajnością dorównuje narzędziom sieciowym.
  2. Urządzenie akumulatorowe to większa swoboda pracy – bez przedłużaczy, plączącego się kabla.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane