autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Gwoździarki to urządzenia naprawdę przydatne. Dzięki nim wbijemy dużą ilość gwoździ nie tylko dokładnie, ale i sprawnie, szybko. A przecież każdemu zależy na oszczędzeniu jak największej ilości czasu

Kup w Narzedzia.pl

 

Niemały wybór gwoździarek znajdziemy u japońskiego producenta – Makity. Jedną z nich jest gwoździarka wysokociśnieniowa AN911H. Gdzie znajdzie ona zastosowanie? W bardzo wielu pracach budowlanych. Przy tworzeniu sidingu z płyt cementowych, sidingów drewnianych, ogrodzeń czy mocowań blach stalowych do drewnianych ścian.

Wybierz gwoździarkę w sklepie narzedzia.com.pl


Do jej zalet należy posiadanie bębnowego magazynku 45-90 mm. Warto także mieć na uwadze fakt, że trwałość amortyzatorów wewnętrznych została zwiększona. Co więcej, użytkownik nie musi martwić się o dobrą kondycję narzędzia. Dbają o nią bowiem zderzaki ochronne, które zabezpieczają korpus urządzenia i materiał przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, zadrapaniami.

Końcówka głowicy AN911H ma bardzo charakterystyczny, cienki kształt. Nie dzieje się tak bez powodu, ów kształt daje gwoździarce możliwość wbijania gwoździ naprawdę bardzo głęboko i z dowolnego kierunku. Wszystko to przy mniejszym poślizgu. Dysza wydmuchu, zamontowana w urządzeniu, kieruje powietrze tak, by nie trafiało ono w operatora.

Każdemu zależy, by narzędziem, którego używa, działało się wygodnie. W przypadku gwoździarki AN911H zapewnienie komfortu pracy to zadanie, które przypadło do wykonania gumowanej rękojeści. Ponadto, daje ona pracującemu większą kontrolę nad narzędziem. Magazynek produktu Makity skonstruowany jest tak, by załadowywanie gwoździ było jak najłatwiejsze, a specjalny hak umożliwia zawieszenie AN911H na pasku.

Gwoździarka Makity waży 2,4 kg, a w jej standardowym wyposażeniu znajdują się: olej, walizka i, szczególnie przydatne podczas pracy, okulary ochronne.

Inną gwoździarką Makity, którą warto wypróbować, jest AF550H. Jakie są cechy charakterystyczne tego urządzenia? Wymienić można choćby tę, że narzędzie przeznaczono do wbijania szpilek. Siła odbicia w maszynie została zminimalizowana, dzięki czemu możliwe staje się uzyskanie niezwykle dokładnego wykończenia. Ślad bijaka pozostanie niemal niezauważalny.

Jeśli o bijaku mowa, jego cienka końcówka, wraz z adapterem, gwarantują precyzyjne wbicie gwoździa nawet w bardzo ciasnym miejscu. Końcówka bijaka, oprócz tego, że cienka, ma bardzo krótki skok – tylko 1 mm – nie potrzebuje więc dużej siły nacisku. Dzięki temu użytkownik uzyskuje dokładne wykończenie i nie musi martwić się o uszkodzenie materiału. Śladom odbicia na materiale zapobiega gumowy adapter końcówki bijaka.

Operator ustawia głębokość wbijania beznarzędziowo, co służy komfortowi jego pracy. Podobnie jak umieszczenie wydmuchu powietrza z tyłu obudowy. Użytkownik uniknie także tzw. suchych strzałów, ponieważ urządzenie posiada funkcję ich blokowania. Podobnie jak AN911H, tak i AF550H, ma gumowaną rękojeść, która oprócz tego, że pozwala na większą kontrolę nad narzędziem, minimalizuje poczucie zmęczenia użytkownika. Spust włącznika posiada blokadę, a dzięki hakowi na pasku można przymocować gwoździarkę z obu stron.

AF550H waży niewiele, bo 1,3 kg, a w jej wyposażeniu podstawowym znajdują się niezbędne okulary oraz funkcjonalna walizka.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane