Wertykulatory-Aeratory

Zastosowane filtry (0)

18 ofert od 428.00 PLN do 1965.00 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Wertykulatory-aeratory powoli zdobywają wśród właścicieli zieleńców coraz większą popularność, stając się jednym z ważniejszych narzędzi ogrodowych. Dzięki tym przydatnym urządzeniom w łatwy i efektywny sposób napowietrzymy i spulchnimy glebę, usuniemy z niej zbędne chwasty, mech, resztki roślin. Wygląd wertykulatorów-aeratorów elektrycznych przypomina kosiarkę, jednak jest jedna podstawowa różnica – nie posiadają one ostrzy, a wałek z kolcami, nakłuwającymi górną część darni. Urządzeniami tego rodzaju można działać na powierzchniach kilkuset metrowych. Do niewątpliwych zalet wertykulatorów-aeratorów elektrycznych należy ich stosunkowo ciche działanie oraz brak emitowania spalin, szkodzących środowisku. Dobrze, by sprzęt, który zakupimy posiadał składany uchwyt i składany zbiornik, dzięki czemu oszczędzimy wiele miejsca przy przechowywaniu urządzenia. Na rynku dostępne są wertykulatory – płytko pionowo nacinają darń, usuwając zbędne elementy, aeratory – nakłuwają darń kolcami, napowietrzając i rozluźniając ją bądź praktyczne urządzenia 2w1. Nie stanowi więc problemu wybór odpowiedniego sprzętu dla własnych zastosowań.

Wertykulatory-Aeratory spalinowe, podobnie jak wszystkie urządzenia napędzane paliwem, cechuje duża wydajność oraz zdolność do pracowania na naprawdę dużych powierzchniach – od kilkuset metrów kwadratowych do nawet kilku arów. Zaopatrując się w wertykulator-aerator zwróćmy uwagę na szerokość roboczą urządzenia. W przypadku sprzętów spalinowych nie może ona wynosić mniej niż 35-50 cm. Nie bez znaczenia jest także moc danego wertykulatora-aeratora spalinowego. Dobrze, by parametr ten mieścił się w przedziale od 2,5 do 6 KM. Pamiętajmy, by wybrać maszynę, posiadającą wyłącznik bezpieczeństwa i koła na łożyskach kulkowych. Przydatnym rozwiązaniem, stosowanym w niektórych modelach wertykulatorów-aeratorów spalinowych jest składana rękojeść. Dzięki takiej właśnie konstrukcji złożony sprzęt zmieści się w każdym bagażniku, więc jego transport, a także przechowywanie, nie będą problemowe. Do atutów danego aeratora/wertykulatora należy również opcja regulacji wysokości, poprzez którą operator sprzętu ustawia głębokość prowadzonych działań.

Wertykulatory-Aeratory ręczne od ich elektrycznych i spalinowych konkurentów odróżnia atrakcyjna cena. Jednak to nie wszystko – sprzęty te skutecznie napowietrzają i spulchniają nieduże powierzchnie. Co więcej, wertykulator-aerator ręczny pozwoli substancjom odżywczym na przeniknięcie do trawnika, a nawozowi, nasionom, wodzie, powietrzu oraz światłu – na dotarcie wprost do korzeni. Dobrze, by narzędzie ręczne posiadało ostrze z hartowanej stali. Te wertykulatory/aeratory nazwać można sprzętami uniwersalnymi – mocowane na aluminiowym trzonku, umożliwiają efektywne wykonywanie działań w ogrodzie dzięki wymiennym głowicom (opcja dostępna w zależności od modelu, producenta), gwarantującym właściwy dobór narzędzia do konkretnej czynności. Wertykulatory/Aeratory ręczne łatwo się obsługuje, nie zajmują one dużo miejsca i nie sposób mieć problemy z ich przenoszeniem, transportem. Urządzenia te swym wyglądem upodobnione są do grabi ogrodowych.