Transformatory

Transformatory to urządzenia dzięki, którym możliwa jest zmiana napięcia elektrycznego wejściowego na oczekiwaną wartość wyjściową. Prąd elektryczny płynący z sieci przepływa przez transformatory, które obniżają jego napięcie. Szczególnie przydatne są w sytuacjach, gdy do pracy urządzenia potrzebne jest niższe napięcie niż dostarczane z sieci elektrycznej. Transformatory doskonale sprawdzają się do zasilania niskonapięciowych lamp halogenowych czy wentylatorów łazienkowych. Urządzenia te wykorzystywane są także, gdy nie ma możliwości podłączenia baterii jako źródła zasilania.

W tym dziale znajdziesz transformatory wyprodukowane przez znanych i cenionych producentów. Zaopatrzysz się tutaj w urządzenia, które będziesz mógł zainstalować w domu lub firmie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz produkt idealny do Twoich potrzeb.

Gdzie i kiedy montuje się transformatory?

Urządzenia niskonapięciowe produkowane są dla bezpieczeństwa użytkowników. Przy niewielkim napięciu ryzyko porażenia prądem znacznie spada. Transformatory często znajdują zastosowanie w miejscach, w których istnieje niebezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu z wodą. Są także idealnym rozwiązaniem do oświetlenia energooszczędnego.

Przestrzenie, w których montowane są transformatory, powinny być dobrze wentylowane, aby nie doszło do przegrzania urządzenia. Jeśli transformatory mają zasilać oświetlenie halogenowe, umieść je w znacznej odległości od lamp, gdyż wytwarzają one wysoką temperaturę.

Transformatory - na co zwrócić uwagę?

Podczas kupna transformatora powinieneś sprawdzić wartość napięcia prądu wejściowego i wyjściowego, aby odpowiadał on napięciu Twojej sieci i urządzenia docelowego. Moc transformatora nie może być niższa niż suma mocy podpiętych do niego urządzeń, dobrze zostawić sobie tutaj pewien margines bezpieczeństwa. Nieodpowiednio wybrany transformator może powodować przeciążenia, a nawet uszkodzenia wszystkich urządzeń do niego podpiętych.

Dobrej jakości transformatory powinny być wyposażone w zabezpieczenia, które uchronią je przed przegrzaniem, przepięciami i przeciążeniami. Takie produkty z pewnością posłużą Ci znacznie dłużej.