Stojak wiertarski PRXa 6

DANE TECHNICZNEPRXa 6

max. skok 65 mm
wysokość 500 mm

wymiary podstawy 170x200 mm

masa 5,3 kg

średnica chwytu 43 mm

Sklep stosuje program weryfikacji opinii o produktach. Informacje dotyczące procedury weryfikacji opinii znajdziesz w naszym Regulaminie. Opinie Klientów - Stojak wiertarski Celma PRXa 6

Właśnie kupiłem taki stojak. Trudno było znależć sklep, w którym mógłbym sobie go obejrzeć ale, znalazłem ...i kupiłem. Porównując do wszystkiego co spotkałem na rynku - włącznie z Wolfcraftem Exclusive - nie ma czego porównywać. Jeżeli potrzebujecie statyw a nie zabawkę leżącą w pudełku to polecam Celmę. Solidna kolumna (nie rurka o ściance 1mm), estetyka wykonania, pasowanie elementów, korekcja luzów (po dokręceniu dwóch śrubek, nr-y 8 i 27 w dostarczonej dokumentacji). Zdecydowałem się na umieszczenie komentarza gdyż mój poprzednik zachwalał produkt ale stwierdził, że nie ma jak zniwelować luzów, w ten sposób obalił główną zaletę tego narzędzia w stosunku do konkurencji. Jest jeszcze jeden argument, który przemawia za Celmą, w dokumentacji jest napisane, że można wykorzystać ten statyw jako mocowanie do frezarki. No cóż, nie sprawdziłem tego (kolumna jest walcem z jednym frezem prowadzącym) ale brak luzów jaki udało mi się uzyskać daje cień szansy, że jest to możliwe (mam KRESS1050FME więc przyjdzie czas aby spróbować).
Zamiast wspierać PRC kupujcie polskie produkty, wygląda na to, że czasem warto.
A ja właśnie złożyłem zakupiony stojak Wolfcraft Exclusive i powiem szczerze, że jestem mega zachwycony. Przewagę nad Celmą ma przede wszystkim taką, że ma większy blat roboczy i większy wysięg - 130mm. Podobnie jak Celma (tej informacji nigdzie nie znalazłem) ma korekcję luzów za pomocą dwóch śrub. Bardzo przydatny bajer. Poza tym wszystko jest naprawdę przemyślane w tym stojaku (w Wolfcrafcie). Jedna wada, to trochę kiepska instrukcja i przeznaczenia poszczególnych śrub itp. trzeba się domyśleć metodą prób i błędów (np. wspomnianej kompensacji luzów). Ponadto w pudełku brakowało jednej podkładki M6 (nie stanowi to większego problemu). Stojak można tanio kupić (taniej niż w necie o ponad 70 zł) w popularnej sieci sklepów budowlancyh na literkę C.
Witam,
Mam dylemat pomiędzy EOLFCRAFT'em exclusive a tą CELMĄ. Poradździe mi, czy te luzy poprzeczne da się wyregulować - planuję oprócz wiercenia w miarę precyzyjnego także frezować otwory.

Jeśli dobrze rozumiem, kolumna posiada nacięty rowek (frez) po którym posuw przemieszcza się góra - dół - czy nie wyrabia się on zbyt szybko ? Wolfcraft ma nacięty gwint an kolumnie ,ale nei wiem czy takie rozwiązanie zapewni eliminację ruchów bocznych przy wierceniu.
Ktoś wspomniał, że w CELMIE kolumna ma kształt walca - t chyba lepiej niż okrągły przekrój.
Mam prośbę do użytkowników - moje GG: 2398469 - prosże o kontakt użytkowników.
Adam
Dobry stojak wiertarski. Solidnie wykonany. Możliwość łatwej regulacji wysokości początkowej wiertarki, mechanicznego ograniczenia glebplpsci wiercenia. Linial milimetrowy pozwala na powtarzalne nawiercanie otworów na ta sama glebokosc.
Wady:
- spore luzy poprzeczne (lewo-prawo) ktorych nie ma jak wyregulowac.
- Zdecydowanie za silna sprezyna !!! Przy obecnych lekkich wiertarkach i przy stosukowo krotkiej dzwigni stojaka trzeba urzyc naprawde duzej sily przy nawiercaniu, co zmniejsza precyzje przy wierceniu materialow miekkich.
Mam go już 20 lat i spisuje się znakomicie.
Kilka razy zardzewiał. Wystarczyło trochę potraktować papierem ściernym oraz zakonserwować i jest jak nowy. Nie zamieniłbym na żaden inny.
Ocena łączna: 5,0
Cena a jakość: (5,0)
Trwałość: (5,0)
Estetyka i wykonanie: (5,0)
Gwarancja
Gwarancja

Gwarancja obejmuje wady fizyczne urządzenia, tj. materiałowe lub montażowe.

Chcesz zamówić produkt? Szukasz dodatkowych informacji? Zadaj pytanie, a my skontaktujemy się z Tobą.

Skorzystaj z formularza

Przeczytaj Regulamin, Politykę Prywatności sklepu.
* Pola wymagane