Średnicówki

Zastosowane filtry (0)

11 ofert od 417.99 PLN do 3725.99 PLN

Sortuj według
Ilość na stronie
1

Średnicówki

Narzędzia pomiarowe są niezbędne w pracy murarza, glazurnika, mechanika czy ślusarza. Dzięki nim fachowcy mogą wykonywać swoje zadania z najwyższą dokładnością. Istnieje ogromna ilość przyrządów do przeprowadzania pomiarów. W naszym sklepie zaopatrzysz się narzędzia i akcesoria do mierzenia, przydatne w różnych pracach począwszy od prac geodezyjnych, aż do pomiarów rzędu mikrometrów, istotnych dla elektromechaników. W tym dziale znajdziesz średnicówki zegarowe i mikrometryczne wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym wykonasz precyzyjne pomiary wewnętrzne. Nasza oferta składa się z produktów cenionych i rekomendowanych przez profesjonalistów.

Średnicówki zegarowe i mikrometryczne - zastosowanie

Średnicówki zegarowe i mikrometryczne to urządzenia, które bardzo często wykorzystują elektromechanicy, ślusarze, kowale i mechanicy. Służą do precyzyjnego mierzenia wymiarów wewnętrznych, przede wszystkim średnic otworów. Standardowo średnicówki zegarowe i mikrometryczne pozwalają na pomiar z dokładnością do 0,01 mm, a te bardziej precyzyjne nawet do 0,001 mm. Używa się ich bardzo często, ponieważ pozwalają na zmierzenie otworów bardzo głębokich. Jeżeli chcesz zmierzyć otwór, z którym nie poradził sobie mikrometr wewnętrzny, to rozwiązaniem może być właśnie średnicówka.

Niezaprzeczalną zaletą średnicówek zegarowych i mikrometrycznych jest szybkość, z jaką możesz dokonać nimi pomiaru. Średnicówki zegarowe pozwalają także na sprawdzenie, czy mierzony otwór jest idealnie okrągły i nie posiada żadnych deformacji.

Średnicówki zegarowe i mikrometryczne - rodzaje

Wśród średnicówek mikrometrycznych znajdziesz mikrometry szczękowe, średnicówki mikrometryczne dwupunktowe oraz trójpunktowe. Pierwsze z nich umożliwiają pomiar zakresów od 5 do 30 mm lub od 30 do 55 mm. Średnicówki dwupunktowe dzielą się na: składane (o zakresie nawet do 1 m) oraz średnicówki z zakresem od 40 do 200 mm ze stopniowaniem co 13 lub 25 mm. Trójpunktowe natomiast najczęściej stosowane są w zakresie od 4 do 150 mm. Te ostatnie są najdokładniejsze, a do kontroli ich pomiarów wymagane są wzorce pierścieniowe.

Średnicówki zegarowe składają się z czujnika zegarowego, trzpienia, końcówki pomiarowej oraz wymiennych końcówek, które są niezbędne do pomiaru różnych średnic. Z czujnika zegarowego odczytasz pomiar z dokładnością do 0,01 mm.

W naszym asortymencie znajdziesz zestawy średnicówek zegarowych i mikrometrycznych, dzięki którym dokonasz precyzyjnych pomiarów i podniesiesz komfort wykonywanej pracy.