10ofert od40.99PLN do102.99PLN
47,99
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
51,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
68,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
102,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
52,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
44,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
60,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
43,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
41,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
40,99
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
  • 1
Strona 1 z 1

Piany

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pian uszczelniających i montażowych. Materiały te są niezbędne podczas wykonywania wielu prac budowlanych i wykończeniowych. W tym dziale znajdziesz piany przeznaczone do licznych zastosowań o różnych właściwościach i sposobie aplikacji.

Piana wężykowa czy pistoletowa

Piany ze względu na sposób ich aplikacji można podzielić na produkty nakładane za pomocą wężyka lub pistoletu. Piana wężykowa pozwala na wykonanie precyzyjnych prac i dotarcie do nawet trudno dostępnych przestrzeni. Za pomocą pistoletu zaaplikujesz pianę znacznie szybciej. Piana pistoletowa doskonale sprawdzi się w miejscach, gdzie trzeba nałożyć większą ilość preparatu.

Piany można podzielić także na montażowe oraz uszczelniające. Mogą się one różnić składem chemicznym i właściwościami. Piana montażowa inaczej poliuretanowa charakteryzuje się dużą przyczepnością oraz odpornością na działanie czynników mechanicznych i chemicznych. Może być stosowana na różnych podłożach, wszędzie tam, gdzie powstają szczeliny wymagające wypełnienia. Niektóre z dostępnych produktów są uniwersalne i sprawdzą się nie tylko do prowizorycznego wzmacniania i montowania, ale także do uszczelniania. Piany wykorzystywane są m.in. do mocowania stolarki okiennej i drzwiowej, wygłuszania ścianek działowych oraz wypełniania szczelin w izolacjach termicznych budynków.

Jakie piany wybrać?

Wybór dostępnych pian jest dość duży. Znajdziesz wśród nich m.in. piany ppoż, do okien, drzwi, parapetów, styropianu, izolacji sieci wodnych, kanalizacyjnych czy do ogrzewania. Podczas zakupów najważniejsze jest, by produkt był dostosowany do warunków, w jakich będzie wykorzystywany. Czasami konieczne może być zastosowanie rozwiązania odpornego na działanie wody czy wysokich temperatur. Pamiętaj też, że inne właściwości będzie miała piana wielosezonowa, a inne zimowa. Często dopiero po kilku miesiącach widać efekty złego doboru środka, a uzupełnienie braków w wielu przypadkach może być znacznie utrudnione lub wiązać się z koniecznością zniszczenia elementów konstrukcji.

Jeśli chcesz wykonać pracę na większych powierzchniach, skorzystaj z piany pistoletowej. Do trudno dostępnych miejsc i wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja, lepiej wybierać produkty wyposażone w wężyk. W naszym asortymencie znajdziesz piany do montażu i uszczelniania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zaopatrzysz się tutaj w produkty do izolacji cieplnej dachów, stropodachów, wypełniania izolacji termicznej budynków, sieci wodnej, montażu okien, drzwi, progów, bram garażowych i nie tylko. Sprawdź koniecznie, co dla Ciebie przygotowaliśmy!