Dla frazy w kategorii Nawozy ogrodnicze nie odnaleziono żadnego dostępnego produktu.

Przeszukaj cały sklep Wyczyść filtry

Nawozy ogrodnicze

Rośliny do wzrostu, kwitnienia i owocowania potrzebują gleby zasobnej w składniki mineralne. Jeśli podłoże jest ubogie, zaczynają chorować i słabiej rosnąć. Dlatego tak ważne jest odpowiednie nawożenie. Dobrze dobrane nawozy ogrodnicze pozwalają na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Dzięki nim zbiory będą obfite, kwiaty piękne, a krzewy i drzewa zdrowe. Nawozy ogrodnicze przyczyniają się do szybszego wzrostu i regeneracji roślin, a także poprawiają odporność zieleni na choroby i szkodniki.

Nawozy ogrodnicze dla wymagających

W tym dziale znajdziesz bogatą ofertę nawozów ogrodniczych, dzięki którym dostarczysz roślinom w Twoim ogrodzie składników mineralnych niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Zaopatrzysz się tutaj w specjalne odżywki, skomponowane zarówno dla wybranych gatunków drzew, krzewów czy kwiatów, jak również uniwersalne nawozy ogrodnicze, które zadbają o cały ogród.

Koncentraty czy granulki?

Nawozy ogrodnicze to preparaty, które kupisz w formie koncentratu lub granulatu. Nawozy płynne rozpuszcza się z reguły w wodzie w odpowiednich proporcjach. Ogromną zaletą tego typu produktów jest ich szybkość wchłaniania oraz możliwość stosowania przez cały rok. Niestety z reguły działają krócej, przez co nawożenie trzeba częściej powtarzać. Nawozy ogrodnicze granulowane stosuje się tylko w okresie wegetacji roślin oraz na początku jesieni. Są bardzo wygodne w użyciu - wystarczy jedynie rozsypać nawóz na glebę. Nie powinno się ich stosować w okresie suszy, gdyż granulki się nie rozpuszczą. W przeciwieństwie do produktów płynnych działają znacznie dłużej i są bardziej efektywne. Granulki stopniowo uwalniają do podłoża składniki odżywcze. Na szybkość rozkładu granulatu wpływ ma temperatura i wilgotność podłoża.

Nie tylko forma nawozu, ale także jego właściwości mają ogromne znaczenie. W domach i na balkonach sprawdzą się produkty, które dostarczą roślinom niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie będą bezwonne i łatwe w aplikacji. Nawozy używane w ogrodzie powinny być zasobne w niezbędne dla roślin składniki pokarmowe, ich zastosowanie proste, a czas działania jak najdłuższy.

Nawozy dla Twojego ogrodu

Często ziemia w ogrodzie nie spełnia wszystkich wymagań. Aby rośliny mogły prawidłowo się rozwijać, konieczne więc jest nawożenie, które uzupełni niedobory pierwiastków i zmieni strukturę gleby. Zanim jednak wybierzesz nawóz, sprawdź, jakie wymagania ma dana roślina, gdyż uszkodzenia spowodowane złym nawożeniem są często nieodwracalne. Jeśli nie jesteś pewien, jakich składników potrzebuje roślina, możesz skorzystać z gotowych mieszanek, przeznaczonych dla określonych gatunków. W naszej ofercie znajdziesz preparaty przeznaczone do traw, iglaków, kwiatów balkonowych, a także uniwersalne nawozy ogrodnicze.

Nawozy uniwersalne utrzymują glebę we właściwej żyzności, a także dostarczają roślinom niezbędnych składników mineralnych. Dzięki nim rośliny prawidłowo wzrastają i pięknie się prezentują. Dostępne są w opakowaniach o różnej pojemności.

Koncentraty do roślin balkonowych są łatwo przyswajalne. Sprawdzą się do nawożenia roślin balkonowych i tarasowych, które do prawidłowego rozwoju potrzebują zbilansowanej mieszanki azotu, fosforu, potasu, magnezu oraz mikroelementów. Nawóz jest dostępny w różnych formach i pojemnościach.

Nawozy do iglaków są bogate w składniki mineralne odpowiednie dla roślin iglastych, takich jak: tuje, cyprysy, sosny czy świerki. Regularne nawożenie roślin iglastych poprawia ich wygląd, szybkość wzrostu, a także zmniejsza przebarwienie igieł w okresie zimowym.

Wielu ogrodników gromadzi organiczne odpady, które z czasem przemieniają się w naturalny nawóz dla roślin. Kompost doskonale użyźnia glebę oraz wspiera rozwój i wzrost roślin. Aby szybciej uzyskać kompost o wysokich właściwościach odżywczych, możesz skorzystać z komposterów. Są to specjalne substancje aktywne, które przyspieszają proces rozkładu biomasy. Używając komposterów, przyspieszysz cały proces z 12 do 2 - 3 miesięcy.