Wyposażenie podstawowe:

  • maska spawalnicza Stamos Germany Carbonic
  • instrukcja obsługi

Gwarancja

dostępne
0 szt.

Charakterystyka produktu:

Automatyczna maska spawalnicza Carbonic firmy Welbach przewidziana dla profesjonalistów wyróżnia się swoją lekkością i doskonałą szybkością reakcji.Hełm spawalniczy jest wielofunkcyjny i nadaje się do stosowania przy wszystkich popularnych metodach spawania (spawanie MIG, spawanie MAG/CO2, spawanie SMAW, Air Carbon Cutting (cięcie łukiem z elektrod węglowych w atmosferze powietrza), spawanie WIG, cięcie łukiem plazmowym i spawanie łukiem elektrycznym).

Poza tym maska Carbonic wyróżnia się swoim trwałym wizjerem ochronnym (wkłady). Wkłady te zasilane są za pomocą ogniw słonecznych, przez co zapewniają bezawaryjną i bezpieczną eksploatację. Dzięki temu z jednej strony oszczędzają Państwo na zakupie drogich baterii lub akumulatorów, a z drugiej strony hełm jest przez cały czas gotowy do użytku. Wizjer ochronny posiada wyjątkowy zakres ochrony świetlnej (DIN 9 – 13), przez co zdecydowanie wyprzedza większość produktów konkurencji w tym segmencie cenowym. Wymiary wizjera ochronnego wynoszą przy tym wyjątkowe 97 x 47 mm. W ten sposób podczas pracy mogą Państwo stale obserwować wszystkie istotne szczegóły.

Hełm spawalniczy wykonany jest z niezwykle nowoczesnego nylonu. Ten nowoczesny materiał ochronny zapewnia dużą elastyczność i maksymalną ochronę. Materiał przyszłości jakim jest nylon gwarantuje również to, że hełm waży jedynie 500 gram, dzięki czemu nie muszą Państwo obawiać się jakichkolwiek ograniczeń czy dolegliwości bólowych podczas wykonywania prac.

Poza tym hełmy do spawania z serii dla profesjonalistów charakteryzują się ponadprzeciętnym czasem reakcji wynoszącym 1/25.000 sekundy z barwy jasnej do ciemnej. Oznacza to, że są Państwo przez cały czas chronieni przed niebezpiecznymi promieniami łuku elektrycznego. Wyśmienity czas reakcji umożliwia również płynne przejście od jednej metody spawania do drugiej bez zbytniego obciążania oczu lub długiego czasu koniecznego do przyzwyczajenia się wzroku do nowych warunków.

Szczególnie istotną cechą automatycznej maski spawalniczej Carbonic jest szeroki zakres możliwości jej dopasowania. Maska posiada łącznie prawie 1300 możliwości indywidualnego i perfekcyjnego dopasowania do każdego kształtu głowy. Ustawić można odstęp pomiędzy twarzą i maską regulując wysokość maski. Obwód głowy wynosi co najmniej 45 cm i maksymalnie 65 cm, co można dokładnie ustawić wykonując ponad 50 małych kroków. Gwarantuje to stabilność po założeniu hełmu na głowę oraz komfortowy sposób jego użytkowania.

Automatyczną maskę spawalniczą Carbonic można stosować przy wszystkich popularnych metodach spawania. . Maska spawalnicza Carbonic wyśmienicie nadaje się do wykonywania wszystkich czynności związanych ze spawaniem - niezależnie od tego, czy są Państwo fachowcami, chcą stosować maskę spawalniczą do użytku prywatnego, czy też w warsztacie Carbonic . Łączy ona w sobie wszystkie niezbędne mechanizmy ochronne i przekonuje do siebie swoją jakością i trwałością.

Poza tym maski spawalnicze z serii dla profesjonalistów posiadają funkcję szlifowania (Grinding), która dzięki oddzielnemu przełącznikowi umożliwia dezaktywację automatycznego zaciemniania. Pozwala to na użytkowanie hełmu bez konieczności uciążliwego wkładania i zdejmowania go w celu wykonania prac związanych z obróbką zgrubną, oddzielaniem czy szlifowaniem.

Dane techniczne:

ModelCarbonic
Stan:Nowy
MateriałOdporny na uderzenie, wytrzymały nylon
Regulacja osadzenia opaski hełmu51 / 6 stopni
Odstęp pomiędzy wizjerem i twarzą Regulowany
Kąt patrzenia 5 stopni
Pole widzenia97 x 47 mm
Czujniki łuku elektrycznego2
Zasilanie energiąOgniwa słoneczne
Ochrona świetlnaDIN 9 - 13
Poziom światłaDIN 3,5
Czas załączenia1/25.000 s
Opóźnienie (podczas rozjaśniania) 0,1 s - 1,0 s
Minimalny prąd spawania5 A
Klasa optyczna 1
Światło rozproszone1
Homogeniczność1
Zależność pola widzenia 2
Wymiary (DxSxW)23 x 20,50 x 31 cm
Waga0,50 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)33 x 23 x 23 cm
Waga wysyłki0,90 kg

Wyposażenie podstawowe:

  • maska spawalnicza Stamos Germany Carbonic
  • instrukcja obsługi
Opinie Klientów - Automatyczna maska spawalnicza Carbonic Stamos Germany Carbonic 700
Brak opinii. Bądź pierwszy i dodaj opinię o produkcie.
Gwarancja
Gwarancja

Gwarancja obejmuje wady fizyczne urządzenia, tj. materiałowe lub montażowe.

Chcesz zamówić produkt? Szukasz dodatkowych informacji? Zadaj pytanie, a my skontaktujemy się z Tobą.

* Pola wymagane
Formularz kontaktowy