Dremel® 200 Series to narzędzie, które, wraz z akcesoriami, umożliwia własnoręczne zrobienie świeczników z terakoty. Wykonanie tej oryginalnej ozdoby, urozmaicającej wygląd każdego domu, ogrodu wcale nie jest takie trudne.

Kup w Narzedzia.pl

Dremel® 200 Series i inne niezbędne produkty

Przed rozpoczęciem prac nad naszą doniczką, trzeba się wyposażyć w narzędzia, dzięki którym swoje działania wykonamy. Podstawą jest Dremel® 200 Series. Sprzęt bardzo łatwy w obsłudze - jeśli dopiero zaczynasz przygodę z systemem Dremel, zrób to właśnie od tego narzędzia. Ponadto niezbędne będą: kamień szlifierski krzemowo-węglikowy 4,8 mm i obcinak wolframowo-węglikowy z zaostrzoną końcówką 3,2 mm - również produkcji Dremel.

 

 

Pozostałe elementy to terakotowa donica, z której wykonamy świecznik oraz podgrzewacz i ołówek lub pisak. Warto dodać, że donica powinna mieć średnicę od 7,5 do 10 cm.

 

Kilka zasad

Pamiętajmy, że przystępując do obróbki przedmiotów wykonanych z terakoty musimy uzbroić się w cierpliwość, a kiedy już pracę zaczniemy - w delikatność. Należy wykonywać ostrożne, częste ruchy. Co ważne, nie musimy obawiać się o przebicie terakoty frezem, ponieważ jest to po prostu niemożliwe.

 

 

Teraktowe przedmioty nadają się zarówno do pomalowania na inny kolor, jak i do pozostawienia w swoim naturalnym kolorze. Z donicy terakotowej wykonamy nie tylko gustowne świeczniki, ale także, za pomocą narzędzi Dremel, lampę - wystarczy umieścić ją na podstawce do góry nogami i rozpocząć działania.

 

Czas zacząć tworzenie świeczników

Uzyskanie świeczników z terakotowej donicy przebiega w kilku krokach. Zaczynamy od narysowania na donicy wymyślonego przez nas wzoru, który uważamy za najbardziej pasujący do tworzonej ozdoby. Wzór ten można również skopiować. Do tej czynności niezbędny będzie pisak bądź ołówek.

 

 

Następnie do akcji wkraczają Dremel® 200 Series i obcinak wolframowo-węglikowy, mający zaostrzoną końcówkę.

 

 

Pozwoli on nadać naszemu dziełu żądany kształt. Zaleca się pracować przy prędkości obrotowej wynoszącej 35000 obrotów na minutę. Wygładzenie krawędzi umożliwi kamień szlifieski krzemowo-węglikowy. Tym samym pierwszy etap działania mamy już zakończony.

 

 

Ciesz się swoim dziełem

Po wykonaniu powyższego zadania nie zostało nam już dużo do zrobienia. Wystarczy sięgnąć po przygotowany wcześniej podgrzewacz, włożyć go do zmodyfikowanej już, dzięki Dremel® 200 Series i odpowiednim akcesoriom, donicy i postawić ją gdziekolwiek chcemy - na tarasie, patio, przy wejściu do domu. I już - mamy nowy świecznik!

 

 

Tak niewiele pracy przy użyciu nieskomplikowanych w obsłudze urządzeń, a oryginalna ozdoba, i przy okazji - żródło światła, tworzące miły, relaksujący i ciepły nastrój, gotowa.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz