Wzięliśmy pod lupę zestaw kluczy nasadowych 1/2" i 1/4" Neo 08-635. Zapytaliśmy użytkowników o opinię. Dzięki temu uzyskaliśmy rzetelna wiedzę na temat kluczy nasadowych Neo - poznaliśmy wszystkie plusy i minusy.

Zestaw kluczy ma wiele zalet

Zestaw kluczy nasadowych Neo wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Na pierwszy rzut oka widać, że klucze są solidnie i precyzyjnie zrobione. Dostarczane w mocnej walizce z tworzywa sztucznego z wytłoczką. Plusem jest też opis miejsca kluczy przez co łatwiej zachować porządek i odłożyć klucz na właściwe miejsce.  Walizka ma jedną stronę usztywnianą, na której znajduje się instrukcja z rozmieszczeniem kluczy i opisem poszczególnych końcówek wkręcających. Zestaw kluczy nasadowych Neo jest też dosyć wygodny w użytkowaniu – nie zajmuje dużo miejsca i można go łatwo przewozić. Ponadto, jak na średni zestaw jest wszystko, co potrzebne do podstawowej pracy. Walizka posiada dość dobre zamknięcie.

Klucze nasadowe do wielu rodzajów śrub dzięki uniwersalnej nasadce. W zestawie znajdują się nasadki od 4 do 13 na małą grzechotkę i mocne nasadki od 10 do 17 na dużą grzechotkę.

W zestawie znajduje się mały, ale solidny komplet kluczy płasko-oczkowych, klucz do świec silnikowych w 2 rozmiarach.   

Minusy

Zestaw kluczy nasadkowych Neo w testach wypada bardzo dobrze i ma pozytywne opinie użytkowników, ale nie jest pozbawiony wad. Profesjonaliści wskazują zgodnie, że mała grzechotka jest słaba, a nasadki od 18-32 mają dosyć słabe ścianki. Czuć pewien niedosyt – w zestawie czegoś brakuje. Również przedłużka małej nasadki jest zbyt krótka.

Dla kogo?

Zestaw kluczy nasadowych Neo sprawdza jako pomoc i dodatkowe klucze do drobnych napraw w każdym samochodzie. Klucze stosowane były do prostych prac samochodowych typu odkręcenie czy mocowania akumulatora, alternatora, kierownicy czy wykręcenie korka spustowego od oleju. Są idealne na prezent dla majsterkowiczów – jako klucze do różnych prac domowych.

Jeżeli chcemy wykonywać szereg różnorodnych prac, warto zainwestować w bardziej rozbudowany zestaw. Neo 08-635 to raczej podstawowy zestaw. Wielu profesjonalistów uzupełnia go o inne narzędzia ręczne.

Marka Neo

Marka Neo dopiero raczkuje na rynku narzędzi ręcznych. Jest jeszcze mało rozpoznawalna, choć biorąc pod uwagę jakoś i pozytywne recenzje użytkowników, będzie rosła w siłę. Neo to marka oferująca profesjonalne narzędzia. Dlatego najwyższa jakość i trwałość są priorytetem. Narzędzia Neo adresowane są do mechaników, eletryków, hydraulików, instalatorów, itp.

Zobacz wszystkie produkty marki Neo

Podsumowując

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z zestawu kluczy nasadowych Neo 08-635. Zaskakująca jest trwałość nasadek. Osoby, które pracują kluczami nasadowymi podkreślają, że wszystko jest w porządku. Nie spotkaliśmy się z przypadkiem, żeby jakikolwiek klucz pękł, przedłużki też są całe, "grzechotka" również sprawdzają się podczas prac. Zestaw bez wątpienia jest wart swojej ceny. Zestaw NEO wyróżnia czytelne opakowanie, solidna walizka i co najważniejsze – bardzo starannie wykonane klucze.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Damiano 2020-06-24

    Mam ten zestaw i jestem z niego bardzo zadowolony. Sprawdził się przy różnych rodzajach śrub. Na minus to tylko ten pomarańczowy kolor... ładnie wygląda ale wiecznie jest brudny.

  • Kamil 2015-06-18

    Zastanawiałem się nad tym zestawem ale w końcu wziąłem podobny z proline bo akurat był trochę tańszy i nie żałuję wyboru.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane