Zbiornik na deszczówkę - jakie korzyści z posiadania takiego pojemnika na swojej działce, w swoim ogrodzie będzie miał właściciel zieleńca? Przede wszystkim - oszczędnościowe. Wiedzą o tym twórcy z Itamati, wprowadzając produkt na rynek

Dlaczego oszczędzanie wody jest wskazane? Z jakiego powodu media: prasa, radio, telewizja coraz częściej zwracają uwagę na istotny problem coraz mniejszych zasobów H2O? Gdy spojrzymy na globus, zauważymy, że wody zajmują aż 70 procent powierzchni kuli ziemskiej. Niestety, 97 procent wód to wody słone, a więc niezdatne do bezpośredniego zużytkowania przez człowieka. Pozostają nam małe 3 procenty, które musimy wykorzystać do tak wielu przeznaczeń: picia, gotowania, prania, mycia się. Dlatego warto te skromne zasoby przeznaczyć do użytku tam, gdzie są niezbędne i zacząć myśleć ekonomicznie. W przypadku właścicieli ogrodów, działek nie jest to takie trudne, wystarczy, że w swoich zielonych enklawach zaczną oni wykorzystywać wodę deszczową, czyli tzn. deszczówkę. A wykorzystanie to znacznie ułatwi zbiornik Itamati.

 

Zapoznaj się z opisem zbiornika na deszczówkę Itamati w sklepie narzedzia.pl

 

Zbiornik na deszczówkę Itamati

 

Ten pojemnik na deszczówkę może pomieścić aż 500 L wody, jego średnica wynosi 80, a wysokość - 100 cm. Wyposażony został także w przykrycie na zamek błyskawiczny, znajdujące się u góry. Dzięki produktowi Itamati woda, która w innym przypadku tworzyłaby kałuże i pozostawała nieużyteczna, może z powodzeniem zostać wykorzystana w Twoim zieleńcu. Ta zwykła, wydawałoby się, deszczówka, jest najlepszym sposobem podlewania roślin ogrodowych. Dzięki składnikom w niej zawartym, kwiat czy warzywo, obudzi się do życia - zacznie ładniej wyglądać, szybciej rosnąć. Kolejnym powodem, dla którego warto mieć w swoim ogrodzie zbiornik na deszczówkę Itamati jest fakt, że woda z opadów nie zawiera w sobie chloru ani żadnych innych szkodliwych pierwiastków. Możemy ją wykorzystać "od razu", nie trzeba czekać, jak w przypadku wody kranowej.

 

Zbiornik na deszczówkę Itamati

 

Z pewnością znacie to nieprzyjemne uczucie, gdy po długim i męczącym myciu samochodu Wasze cacko wygląda zupełnie inaczej niż byście oczekiwali po ilości pracy, jaką włożyliście w jego szorowanie. Powodem niezadowolenia są smugi, powstałe na karoserii w wyniku mycia wodą inną niż z opadów. Cóż poradzić, najlepiej udać się do umieszczonego na swojej działce pojemnika na deszczówkę Itamati i ponownie, tym razem skutecznie, wyczyścić swoje auto. Woda deszczowa nie zostawi na nim żadnych smug. Warto wspomnieć, że zbiornik, wykonany z odpowiedniego materiału, nie podda sie korozji.

 

Nic więc dziwnego, że właściciele ogrodów i działek coraz częściej instalują w nich zbiorniki na deszczówkę. Nie tylko zapewniają zdrowy rozrost roślinom, ale także wielokrotnie oszczędzają. Kupując sam pojemnik, który, w przypadku modelu Itamati, kosztuje ok. 250 zł, nie powiększają swoich rachunków za wodę. A i woda, którą, gdyby zbiornika nie posiadali, podlewaliby swoje rosliny i myli auta, może zostać odpowiednio spożytkowana do codziennych czynności.

 

Zbiornik na deszczówkę Itamati

 

Itamati jest marką firmowaną przez Rotopino.pl S.A. Proponuje swoim użytkownikom szeroki wybór sprzętów do ogrodu - w rozsadnej cenie, wysokiej jakości. Narzędzia z segmentu "Do It Yourself" uporządkowano według trzech kategorii. Pierwsza - linia czerwona - to elektronarzędzia, druga - niebieska - narzędzia ręczne. Trzecia - zielona - to, jak w przypadku zbiornika na deszczówkę, urządzenia przeznaczone do ogrodu. Wszystkie są łatwe w obsłudze, pracuje się z nimi komfortowo, powinny spełnić oczekiwania zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane