Akumulatorowa zakrętarka udarowa 59GP402 to kolejna nowość marki Graphite PRO. Narzędzie jest zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18V. Osiąga maksymalny moment obrotowy na poziomie 165Nm. Jakie posiada funkcje, i do jakich prac jest przeznaczona? Więcej w dalszej części.

Dla kogo i do jakich prac?

Zakrętarka akumulatorowa 59GP402, podobnie jak inne narzędzia Graphite Pro, jest przeznaczona dla profesjonalistów. Narzędzie umożliwia wkręcanie i zwalnianie wkrętów i śrub w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych. Sprawdzi się przy wkręcaniu wkrętów samowiercących, a także długich wkrętów do drewna podczas montażu stalowych i drewnianych konstrukcji. Dzięki zasilaniu akumulatorem można nią swobodnie pracować na dachu przy montażu, np. blachy trapezowej, czy w innych trudno dostępnych miejscach.

Zakrętarka udarowa Graphite PRO

Sprawdź także: elektronarzędzia Graphite PRO

Konstrukcja

Zakrętarka udarowa akumulatorowa Graphite PRO jest przystosowana do pracy z akumulatorem litowo-jonowym 18V. W zestawie znajduje się drugi akumulator, dzięki czemu praca narzędziem może przebiegać w sposób ciągły. Długotrwałe użytkowanie zakrętarki nie obciąża nadmiernie użytkownika, gdyż narzędzia tego typu posiadają specjalny mechanizm odpowiadający za wysoki moment obrotowy, który generuje go w postaci chwilowego udaru obwodowego, dzięki czemu oddziaływanie na ręce operatora podczas pracy jest nieduże. Wysoki moment, który nie przekłada się na obciążenie nadgarstków pozwala na trzymanie narzędzia w jednej ręce. Siłę dokręcania należy kontrolować poprzez dobranie odpowiedniej prędkości obrotowej, którą użytkownik może zmniejszać lub zwiększać poprzez mniejszy lub większy nacisk na przycisk włącznika. Dodatkowo poziom komfortu użytkowania akumulatorowej zakrętarki udarowej 59GP402 podnoszą: kompaktowa konstrukcja oraz antypoślizgowe elementy znajdujące się na rękojeści i górnej części obudowy. Udogodnieniem jest także dioda LED, która doświetla obszar roboczy. Model 59GP402 posiada standardowy dla tego typu urządzeń uchwyt narzędziowy 1/4", w którym w łatwy sposób mocowane są końcówki robocze. Wystarczy odciągnąć tuleję mocującą uchwytu narzędziowego, pokonując opór sprężyny i włożyć trzpień narzędzia roboczego do uchwytu. Następnie należy zwolnić tuleję, która powróci do wcześniejszego położenia. Demontaż osprzętu odbywa się w odwrotnej kolejności do jego montażu. Zakrętarka udarowa Graphite PRO cechuje się wytrzymałą budową. Posiada mechanizm udarowy oraz przekładnię planetarną wykonane z wysokogatunkowej stali, co przekłada się na żywotność i wytrzymałość narzędzia. 

Akumulator Graphite PRO z portem USB

Akumulator litowo-jonowy

W zestawie z zakrętarką 59GP402 znajdują się 2 akumulatory litowo-jonowe. Posiadają one ogniwa marki Samsung. Oprócz tego, że są przystosowane do zasilania narzędzi, umożliwiają także ładowanie urządzeń mobilnych, np. smartfonów poprzez port USB. Dzięki tej funkcji akumulator pełni rolę taką jak Power Bank. Nie wymaga też użycia dodatkowych adapterów. Urządzenie mobilne podłącza się bezpośrednio do akumulatora. Akumulatory GraphitePro są uniwersalne i pasują także do innych narzędzi akumulatorowych tej marki. Dzięki technologii litowo-jonowej można je w każdej chwili doładowywać.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane