Puls Biznesu rozstrzygnął ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm "Gazele Biznesu". Zestawienie to wynik współpracy "Pulsu Biznesu" oraz wywiadowni gospodarczej Coface Intercredit Poland. Już po raz czwarty dziennik wyłonił firmy, które niezależnie od koniunktury gospodarczej, z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych. Na tegorocznej liście znalazły się 1402 firmy.

Celem rankingu jest promowanie firm, których działalność charakteryzuje się również uczciwością i przejrzystością. Dlatego w rankingu zostały uwzględnione jedynie podmioty, które nie zalegają z płatnościami wobec kontrahentów, fiskusa oraz ZUS-u i które ujawniły swoje kompletne wyniki finansowe za lata 2000-2002.
Do rankingu Gazele Biznesu 2003 zakwalifikowały się firmy, które:
- rozpoczęły działalność przed 2000 rokiem i prowadziły ją nieprzerwanie do dziś;
- w roku 2000 wykazały sprzedaż na poziomie nie niższym niż 3 mln zł i niewyższym niż 300 mln zł;
- w okresie 2000-2002 co roku wykazywały dodatni wynik finansowy;
- w okresie 2000-2002 z roku na rok osiągały wzrost sprzedaży - publikowały swoje sprawozdania finansowe w Monitorze Polskim B, składały je do akt rejestrowych firmy, albo udostępniły redakcji "Pulsu Biznesu" lub Coface Intercredit Poland;
- Uzyskały od wywiadowni Coface Intercredit Poland pozytywną ocenę wiarygodności (oceny z grupy 100, 200 do 300 w skali 0-600).
Wśród wyróżnionych firm działających w branży tworzyw sztucznych znalazły się między innymi: BASF POLSKA, DECORA, GRUPLAST, C-L, HANPLAST, FORZA, SPLAST, GAMAPLAST, KONIMPEX, JOKEY PLASTIK, INTERPLAST, A. SCHULMAN POLSKA, PLAST-MARKET, PROFPLAST, POLIMAR, IZO-ERG, PLAST TEAM, PLASTIVAN, ORLEN POLIMER
Pełna lista z rankingiem ogólnopolskim oraz wojewódzkimi została opublikowana 8 grudnia w specjalnym 144 stronicowym dodatku. "Gazele Biznesu" znalazły również stałe miejsce dla siebie w codziennych wydaniach "Pulsu Biznesu". Specjalnie z myślą o nich stworzono codzienną sekcję tematyczną "Przedsiębiorca", w której prezentowane są użyteczne informacje związane z praktyką prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie z zakresu prawa i integracji z Unią Europejską.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane