autor: Bosch

Światową nowością firmy Bosch jest wycinarka rotacyjna Rotocut. Urządzenie, które tnie i piłuje we wszystkich kierunkach w drewnie, płycie gipsowo-kartonowej, pleksi, płytach wiórowych i płytkach ceramicznych, pojawi się wiosną tego roku na rynku polskim. Rotocut jest niezastąpiony przy aranżacji wnętrz.

Wycinarka uniwersalna od Bosch

Rotocut GRS 450 to innowacyjne elektronarzędzie Bosch, działające według zupełnie nowej zasady. Obracające się z prędkością 30 000 obrotów na minutę końcówki tnące umożliwiają wycinanie dowolnych kształtów. Radzą sobie zarówno z prostymi cięciami, jak i z ciasnymi promieniami skrętu czy z kątami ostrymi. Żadne inne elektronarzędzie nie jest w stanie ciąć po tak ciasnym łuku. Ważną cechą wycinarki rotacyjnej jest również łatwe zagłębianie się we wszystkie obrabiane materiały.

Rotocut jest odpowiednim rozwiązaniem w przypadku konieczności wykonania szybkich cięć w drewnie, płycie gipsowo-kartonowej, pleksi, płytach wiórowych i płytkach ceramicznych. Pomocna przy aranżacji wnętrz wycinarka rotacyjna pozwala wykonywać wycięcia na lampy oświetleniowe, wentylatory, głośniki, otwory na drzwiczki rewizyjne, gniazda sieciowe czy włączniki światła. Glazurnik na przykład ma możliwość precyzyjnego i szybkiego wycinania otworów pod rury hydrauliczne i grzewcze w glazurze.

Bosch produkuje trzy rodzaje końcówek: do cięcia w gipsie, do piłowania drewna, pleksi, tworzyw sztucznych i drewnopochodnych oraz do cięcia płytek ceramicznych. Końcówki mocuje się w narzędziu, podobnie jak we frezarkach górnowrzecionowych przy pomocy dźwigni napinającej. Blokada wrzeciona dodatkowo ułatwia wymianę końcówek.
Na szyjce wrzeciona o średnicy 43 mm zamocowana jest zdejmowana podstawka umożliwiająca precyzyjną pracę przy pomocy Rotocut.

Można dzięki niej ustawić głębokość cięcia końcówką w zakresie do 25 mm, co pozwala na wycinanie bez uszkodzenia części, które są głębiej zamontowane. Znajdujący się w wyposażeniu standardowym cyrkiel ułatwia wycinanie okrągłych otworów o średnicy od 10 do 35 cm.

Poręczna obudowa wycinarki rotacyjnej dobrze leży w dłoni. Dla bardziej precyzyjnego prowadzenia narzędzia w wyposażeniu znajduje się dodatkowy uchwyt, w którym można także przechowywać końcówki tnące i narzędzia potrzebne do ich wymiany.
W seryjnym wyposażeniu urządzenia znajduje się walizka narzędziowa z pięcioma końcówkami tnącymi, dwie dźwignie napinające, mała prowadnica równoległa, adapter do odsysania pyłów i cyrkiel. Prowadnica służy jednocześnie jako płoza ślizgowa i chroni obrabianą powierzchnię delikatnych materiałów.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane