Dobór wiertarki bezudarowej jest uzależniony głównie od pracy jaką będziemy mięli do wykonania. Często użytkownicy oceniają narzędzie na podstawie blędnych wyborów sprzętu do zadania. To budzi czesto wielkie emocje wśród sprzedawców i producentów narzędzi (nie zgadzają się z opinią) lub innych uzytkowników.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarka bez udaru Bosch GBM 6 RE
dostawa
wysyłka
8-11 dni
458,49

Mówiąc o wiertarkach ważne elementy to moc silnika, obroty maksymalne i moment obrotowy. Ważnym elementem jest skrzynka przekładniowa. Wykonanie z metalu powoduje pewne osadzenie łożysk i dobre chłodzenie przekładni. Najlepszym podziałem skrzynki jest podział poprzeczny (modułowy) przypominający plastry (np. Protool).

Jest to najbardziej stabilna konstrukcja poza jednoczęściową. Wiertarki dwubiegowe oferują szersze zastosowanie i wykorzystanie przy wierceniu w różnych materiałach. Silnik zawsze pracuje na najwyższych obrotach przy których ma najwyższy moment i najlepsze chłodzenie. (Podobnie jak samochód ze skrzynią trzybiegową i pięciobiegową) Każdy producent podaje zawsze max. otwór jaki może wywiercić wiertarka. Nie jest to równoznaczne z jej przeznaczeniem. Dla wiertarki o max. średnicy wiercenia w stali 13mm najbardziej odpowiednia praca to wiercenie dużej ilości otworów do 10mm. Zawsze trzeba zostawić zapas. Szczególnie gdy wiertarka będzie cały czas wykonywała jeden typ otworu (np. 10mm)

Zobacz ofertę wiertarek bezudarowych


Dodaj komentarz
* Pola wymagane