Skrzynka narzędziowa każdej ekipy remontowo – budowlanej powinna być wyposażona w akumulatorową wiertarko – wkrętarkę. Urządzenie o kompaktowej budowie, lekkie i przede wszystkim o szerokim zakresie zastosowania jest nieocenione podczas wszelkich robót. Firma Perles opracowała nową wiertarko – wkrętarkę, wyposażoną w wydajne źródło zasilania litowo – jonowego, która zaskakuje parametrami technicznymi.

Na wysokich obrotach

Nowa wiertarko – wkrętarka Perles HB 6142-14LT zasilana jest 14,4-woltowym akumulatorem Li-Ion o pojemności 1,4 Ah. Jest to idealne rozwiązanie techniczne umożliwiające wkręcanie i wiercenie w drewnie i metalu, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, małej wagi oraz kompaktowej budowy urządzenia. Właściwości te szczególnie zostaną docenione podczas długotrwałych prac wymagających unoszenia rąk– wiertarka waży jedynie 1,2 kg.

Wiertarko – wkrętarka akumulatorowa Perles HB 6142-14LT, fot. Lange Łukaszuk

Maszyna idealnie sprawdzi się również w trakcie wiercenia lub wkręcania w ciasnych zakamarkach. Parametry techniczne wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT pozwalają wywiercić w stali otwór o maksymalnej średnicy 10 mm, a w drewnie – 25 mm. W drewnie zamocujemy natomiast wkręt o maksymalnej średnicy 6 mm. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej i sprawnej jednostce napędowej, która współpracuje z dwubiegową przekładnią. Na wolniejszym biegu wkrętarka osiąga maksymalny moment obrotowy 40 Nm i prędkość obrotową 430 min-1. Jest to przełożenie do obciążającego wkręcania i wiercenia, gdzie ważniejsza od prędkości jest moc. Drugi bieg to z kolei duża wydajność wiercenia dzięki maksymalnej prędkości obrotowej 1600 obr./min. Należy go używać dla wiercenia niewielkich otworów, czyli w sytuacjach, gdy istotna jest wysoka prędkość, a nie moc. Prędkość obrotowa regulowana jest płynnie za pomocą włącznika spustowego. Dodatkowo użytkownik może zmieniać maksymalną wartość momentu obrotowego za pomocą pierścienia z 18 ustawieniami i blokadą sprzęgła dla wiercenia. Uchwyt wiertarski ma maksymalne rozwarcie szczęk 10 mm i jest bezkluczykowy. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczną blokadę wrzeciona, a jego obsługa jest znacznie wygodniejsza niż przy tradycyjnych konstrukcjach. Część chwytna rękojeści głównej jest pokryta antypoślizgową gumą, a wszystkie pokrętła i przełączniki działają płynnie i bez najmniejszych oporów. Dodatkowo wkrętarka Perles HB 6142-14LT została wyposażona w pasek ułatwiający trzymanie narzędzia podczas pracy oraz umożliwiający powieszenie wiertarki na drabinie podczas wielogodzinnych prac remontowo – budowlanych.

Wyłączny dystrybutor narzędzi marki Perles w Polsce, firma Lange Łukaszuk, przygotowała specjalną ofertę zakupową. Do wiertarko-wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT, oferowanej w obniżonej cenie, dołączany jest komplet bitów Felo Swift. Jest to zestaw bitów stalowych z uchwytem magnetycznym w praktycznym, trwałym opakowaniu. Bity są w 6 rozmiarach i różnej długości: PH1/25mm, PH2/25mm, PZ1/25mm, PZ2/25mm, 5,5x1,0/25mm, 6,5x1,2/25mm oraz o długości 58mm.

Lekka i poręczna wiertarko – wkrętarka jest potrzebna podczas wszelkich prac remontowych, a także drobnych domowych napraw. Warto wybierać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i sprawdzi się podczas wiercenia w drewnie czy metalu, a także poradzi sobie z wkręcaniem w różnych materiałach. Odpowiedzią na zapotrzebowanie profesjonalistów oraz domowych majsterkowiczów jest akumulatorowa wiertarko – wkrętarka Perles HB 6142-14LT, która jest połączeniem dobrych parametrów technicznych z szerokim zakresem zastosowania.

Dane techniczne wkrętarki akumulatorowej Perles HB 6142-14LT

 • Bateria 18 V, 1.4 Ah
 • Obroty na 1 biegu bez obciążenia 0-430/min
 • Obroty na 2 biegu bez obciążenia 0-1600/min
 • Max moment obrotowy 40
 • Ustawienia sprzęgła – ilość stopni Nr. 19
 • Uchwyt wiertarski 08-10 mm
 • Max Ø wiercenia w stali 10 mm
 • Max Ø wiercenia w drewnie 25 mm
 • Max Ø obsługiwanych krętów do drewna 6 mm
 • Max Ø obsługiwanych śrub metrycznych 8 mm
 • Czas  ładowania 2 godz
 • Waga 1,25 kg
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane