Elektronarzędzie służy do wiercenia, frezowania, szlifowania, polerowania, czyszczenia, oddzielania, grawerowania i sygnowania. Doskonale nadaje się dla mechaników, modelarzy, jubilerów, optyków, elektroników i wytwórców rzemiosła artystycznego.

Kup w Narzedzia.pl
428,49

Wiertarko-frezarka posiada obudowe łożyska kulowego ze stali szlifowanej. Wymiany narzędzi dokonujemy za pomocą wciśniecia guzika blokującego uchwyt. Głowica z aluminium ma wąską obudowe, dzieki czemu otrzymujemy precyzyjniejsze pasowanie łożyska kulowego i wieksza stabilność przy ekstremalnym obciążeniu. Wiertarko-frezarka posiada cichy, przelotowy, 100-watowy silnik wyposażony w pełną elektronike z regulacją predkości obrotowej w zakresie 5000-20000 min-1. W komplecie producent dostarcza sześć trójszczekowych zacisków od 1,0 do 3,2 mm oraz 34 narzedzia przemysłowej jakości. Wszystkie trzpienie mają średnice 2,35 mm.

Do zalet urządzenia należy zaliczyć wysoką centryczność pracy (maks. 3/100 mm), co powoduje zupełny brak turkotania i bicia. Dzieki temu możemy wykonywać nim prace precyzyjne. Warto tu wspomniea, że zaciski narzedziowe Micromot są hartowane i mają wysoką jakość oraz wytrzymałość.

Utrzymują dokładność także przy dłuższym używaniu i są o wiele trwalsze od nie hartowanych, 4-szczekowymi zacisków wykonanych z mosiądzu lub aluminium; zapewniają takze lepsze ułożenie narzędzia roboczego dzięki posiadaniu potrójnego naciecia, które jest o wiele trudniejsze do wykonania niż poczwórne.

Sądzimy, że wysoka jakość wykonania oraz duża efektywność w pracy wiertarko-frezarki Proxxon IB/E spotka sie z uznaniem naszych fachowców stosujących minielektronarzedzia.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane