Produkty Evolution Power Tools dostępne są na rynku polskim od kilku lat. Bardzo dobra jakość wykonania w połączeniu z atrakcyjnymi cenami zapewniły produktom firmy dobrą opinię wśród klientów

Produkty Evolution Power Tools dostępne są na rynku polskim od kilku lat. Bardzo dobra jakość wykonania w połączeniu z atrakcyjnymi cenami zapewniły produktom firmy dobrą opinię wśród klientów. Od ponad 20 lat firma Evolution Power Tools jest znana jako dostawca rozwiązań dla przemysłu. Marka Evolution funkcjonuje na całym świecie, a główna siedziba firmy mieści się w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Duże oddziały firma ma również w Stanach Zjednoczonych i Francji, a sieć dealerów obejmuje niemal cały świat. Marka Evolution kojarzona jest z profesjonalnymi elektronarzędziami do cięcia stali piłami tarczowymi z węglikiem spiekanym oraz z wysokiej jakości wiertarkami ze stopą magnetyczną.

 

Wybierz produkt firmy Evolution w sklepie narzedzia.pl

 

Zaawansowana technologia cięcia

 

Firma Evolution Power Tools specjalizuje się w elektronarzędziach do cięcia stali zaawansowanymi tarczami z węglikami spiekanymi. Przedstawiamy Państwu linię produktów EVOLUTION STEEL - wynik 20 letniego doświadczenia – w pełni profesjonalnych maszyn przeznaczonych do cięcia stali tarczami z węglikiem spiekanym oraz wiertarek ze stopą magnetyczną.

 

 

Linia produktów STEEL jest przeznaczona do zastosowań przemysłowych. Urządzenia sprawdzają się w ciężkich, przemysłowych zastosowaniach. Firma Evolution Power Tools jako pierwsza na świecie opracowała i wprowadziła do produkcji i sprzedaży przecinarki do cięcia stali tarczami z węglikiem spiekanym, bez konieczności stosowania chłodzenia. Reputacja firmy została zbudowana również na profesjonalnych wiertarkach ze stopą magnetyczną. W ofercie dostępnych jest 5 modeli wiertarek ze stopą magnetyczną. Firma Evolution Power Tools dostarcza również wiertła trepanacyjne do wiertarek (uchwyt – Weldon 3/4”).

 

Rewolucyjność przecinarek do cięcia stali polega na tym, że do cięcia stali używamy specjalnej tarczy z węglikami spiekanymi (nie ma potrzeby stosowania chłodzenia – całość ciepła odprowadzana jest z wiórami oraz przez tarczę). Powierzchnia po przecięciu jest równa i czysta (nie ma przypaleń czy zadziorów).

 

Bardzo liczną grupę produktów w ofercie firmy EVOLUTION Power Tools stanowią wiertarki ze stopą magnetyczną. Duży wybór zapewnia możliwość optymalnego doboru urządzenia do potrzeb klienta.

 

BORA2800 - najmniejsza wiertarka ze stopą elektromagnetyczną w ofercie Evolution Power Tools. W zestawie znajduje się tuleja do mocowania wierteł trepanacyjnych na standardowy uchwyt weldon 3/4" + uchwyt wiertarski 1/2" + adapter do mocowania uchwytu wiertarskiego. Wiertarka wyposażona jest w mocny silnik o mocy 1200W, zapewniający komfortową pracę podczas wiercenia otworów wiertłami trepanacyjnymi do średnicy 28mm oraz wiertłami pełnymi z uchwytem walcowym do 12mm.

 

Wiertarka dostarczana jest w specjalnym plecaku umożliwiającym łatwy transport. W zestawie znajduje się również zestaw do chłodzenia wierteł trepanacyjnych podczas wiercenia (uchwyt na ciecz chłodzącą i wężyk doprowadzający ciecz do wrzeciona wiertarki). Zapewnia to lepsze chłodzenie narzędzia podczas wiercenia, wydłużając jego żywotność i zmniejszając opory skrawania.

 

 

 

ME3500 - sprawdzona konstrukcja wiertarki ze stopą magnetyczną z tuleją do mocowania wierteł trepanacyjnych do 35mm zapewnia stabilną pracę. Stała prędkość obrotowa (550 obr./min bez obciążenia) jest optymalnie dobrana zarówno dla mniejszych średnic jak i średnic w granicach 35mm. Wiertarka dostarczana jest w specjalnej walizce z wytrzymałego tworzywa sztucznego, umożliwiającej bezpieczny transport urządzenia. W zestawie znajduje się zestaw chłodzący (pojemnik + rurka doprowadząca chłodziwo do wrzeciona wiertarki).

 

Aby umożliwić wiercenie mniejszych średnic do wiertarki dokupić można specjalny adapter oznaczony symbolem HTA46, do którego dokręcany jest uchwyt wiertarski z kluczem umożliwiający modowanie wierteł do metalu z uchwytem cylindrycznym walcowym do średnicy 12 mm.

 

 

EVO42 - najnowsza wiertarka ze stopą elektromagnetyczną, umożliwiająca wiercenie wiertłami trepanacyjnymi do średnicy 42mm. Wiertarka, podobnie jak inne urządzenia Evolution Power Tools, wyposażona jest w zintegrowany system chłodzenia zapewniający polepszenie parametrów wiercenia oraz wydłużający znacznie czas pracy narzędzia.

 

Jednocześnie w urządzeniu zastosowano specjalny układ elektroniczny uniemożliwiający włączenie elektromagnesu na zbyt cienkim podłożu (zalecana do uzyskania optymalnej siły elektromagnesu grubość wierconej stali to 10-12mm).

 

Aby umożliwić wiercenie pełnymi wiertłami do wiertarki EVO42 dokupić można specjalny adapter oznaczony symbolem HTA47, do którego dokręcić można uchwyt wiertarski z kluczem i wiercić pełnymi wiertłami do metalu z uchwytem walcowym do średnicy 12 mm.

 

 

ME5000 - to rozwinięcie modelu ME3500. Mocny silnik 1200W, zwiększona siła stopy elektromagnetycznej umożliwiają bezproblemowe wiercenie w stali wiertłami trepanacyjnymi do średnicy 50mm. W wiertarce ME5000 zastosowano specjalną konstrukcję pokrywy silnika - wykonana została z wytrzymałych stopów lekkich metali. Jest wytrzymała i jednocześnie możliwe jest dokręcenie do pokrywy dodatkowego uchwytu umożliwiającego łatwiejsze przenoszenie urządzenia. Urządzenie jest lekkie - waga nie przekracza 14kg. Dzięki temu pracownik, który obsługuje wiertarkę bez problemu może ją używać na wysokiej konstrukcji stalowej.

 

Podobnie jak w modelu ME3500 do wiertarki dokupić można adapter uchwytu wiertarskiego HTA46 i dokręcić zwykły uchwyt wiertarski 1/2" z kluczem - możemy wtedy wiercić również wiertłami pełnymi z uchwytem walcowym do 12mm średnicy.

 

 

 

Strona 1 z 2
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane