Wykonywanie otworów w różnych materiałach to zajęcie bardzo często towarzyszące pracom konstrukcyjnym. Dla większej precyzji, a także większego komfortu często stosuje się wiertarki kolumnowe, które wyróżnia stabilne położenie wiertła i materiału. Jednym z chętniej wybieranych modeli są wiertarki stołowe marki Proma.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarka stołowa Proma E-1516B/230
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 880
Wiertarka stołowa Proma E-1516B/400
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 990
Wiertarka stołowa Proma E-2020F/400
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
5 790
Wiertarka stołowa Proma PTB-16B/230
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 120
Wiertarka stołowa B-1316B/400 Proma B 1316B
dostępne
8 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
2 890
Wiertarka stołowa Proma E1516BVL/400
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 500

Firma Proma

Proma już od ponad 20 lat jest europejskim producentem i dystrybutorem maszyn i narzędzi. Podczas ich produkcji stosowane są najnowsze rozwiązania techniczne i technologiczne, a wszystkie produkty są zgodne z wymogami europejskich norm. W ofercie znajdziemy np. frezarki, tokarki, piły, przecinarki, wiertarki stołowe, szlifierki, giętarki, narzędzia ogrodowe i wiele innych produktów, które znajdą zastosowanie m.in. w branży ślusarskiej, mechanicznej, samochodowej i stolarskiej. Wszystkie z powodzeniem użytkowane zarówno przez profesjonalistów, jak i majsterkowiczów. 

Wiertarki stołowe Proma

Wiertarki kolumnowe Proma to jedne z chętniej wybieranych modeli tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Spośród bogatego asortymentu znajdziemy modele dedykowane zarówno hobbystom, półprofesjonalistom, jak i zaawansowanym użytkownikom. Wiertarki stołowe Proma to urządzenia przystosowane do wiercenia, wgłębiania i wycinania otworów w różnych materiałach. Ich zasada działania jest bardzo prosta i polega na wykonywaniu precyzyjnych ruchów w pozycji pionowej przy jednoczesnym braku możliwości przemieszczania na boki. Sztywna konstrukcja i stabilne mocowanie głowicy bez luzów zapobiega powstawaniu drgań, dzięki czemu otwór zachowuje wymagane parametry i jest idealnie wykonany.

wiertarka kolumnowa proma

Podstawowe parametry wiertarek kolumnowych Proma

Różnorodność modeli wiertarek kolumnowych Proma pozwala użytkownikom dopasować odpowiedni model do zakresu wykonywanych prac. W ofercie znajdziemy modele zasilane zarówno 230V, jak i 400V dedykowane do prac przemysłowych. Różnice znajdziemy także w mocy urządzeń, która może się wahać od 350W do 2200W, a także w średnicy wiercenia, która w zależności od przeznaczenia wiertarek kolumnowych mieści się w zakresie od 13mm, aż do 50mm. Przy wyborze można się również sugerować ilością stopni regulacji obrotów, zakresem obrotów, wymiarami stołu roboczego, gabarytami urządzenia, sposobem zmiany obrotów, a także wieloma innymi parametrami, które w zależności od profesjonalizmu operatora mają mniejsze lub większe znaczenie podczas pracy. Atutem każdej wiertarki kolumnowej Proma jest stół roboczy z możliwością jego obracania w zakresie 360 stopni za pomocą sworznia obrotowego. Innym udogodnieniem jest możliwość pochylenia stołu o 45 stopni, co pozwala na precyzyjne wiercenie otworów pod różnym kątem. Niektóre z profesjonalnych modeli do zastosowań przemysłowych zostały dodatkowo wyposażone w funkcję autoposuwu i gwintowania.

wiertarka stołowa proma

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane