Przypominamy dobrze znane modele wiertarek dla majsterkowiczów Boscha. Ich niewielki ciężar i kompaktowa konstrukcja powodują, że są wygodne i łatwe w użytkowaniu.

Seria wiertarek udarowych Bosch dla majsterkowiczów Fot. BoschSeria wiertarek udarowych w wersji jednobiegowej obejmuje pięć modeli o mocy od 500 do 1010 W. Obrotowy szczotkotrzymacz gwarantuje urządzeniom pełną moc, zarówno przy biegu w prawo, jak i lewo, oraz wydłuża żywotność szczotek węglowych.

Ergonomiczna rękojeść dodatkowa z ogranicznikiem głębokości wiercenia umożliwia bezpieczną obsługę elektronarzędzia obiema rękami. Nową serię wiertarek zaprojektowano z myślą o majsterkowiczach.


Podstawowy model, PSB 500 RE o mocy 500 W, to jedna z najmniejszych i najlżejszych wiertarek udarowych dostępnych na rynku.

System sterowania elektronicznego z przyciskiem do zwiększania mocy pozwala na bezpieczne nawiercanie i wkręcanie śrub przy maksymalnej prędkości obrotowej 3000 obrotów na minutę. Zębaty uchwyt wiertarski umożliwia mocowanie wierteł o średnicach chwytu od 1,5 do 13 mm. Wiertarką można wykonywać otwory o maks. średnicach: 13 mm w betonie, 10 mm w stali i 20 mm w drewnie.  Model PSB 550 RE o mocy większej o 50 W został wyposażony w elektroniczny system sterowania ze wstępnym wyborem prędkości obrotowej, oraz w system Press+Lock, dzięki któremu wymiana wierteł jest bardzo prosta. Za naciśnięciem przycisku użytkownik może zablokować wrzeciono i odkręcić szybkozaciskowy uchwyt wiertarski. Podczas dokręcania słychać wyraźne kliknięcie oznaczające, że wiertło zostało właściwie zamocowane.

Kolejnym modelem serii jest wiertarka udarowa Bosch PSB 650 RE o mocy 650 W. Można nią wiercić otwory o średnicy maks. 16 mm w betonie, 12 mm w stali i 30 mm w drewnie. Również to urządzenie wyposażono w system Press+Lock lub, w niektórych modelach, w tradycyjny uchwyt zębaty.
Wiertarka udarowa PSB 700 RE o mocy 700 W jest, pomimo swej wydajności, urządzeniem kompaktowym i poręcznym. Maszyna została wyposażona w system Press Lock.

Najbardziej zaawansowanym modelem nowej serii jednobiegowych wiertarek udarowych jest urządzenie oznaczone symbolem PSB 1000 RPE. Posiada ono moc 1010 W, dzięki czemu dysponuje wystarczającymi rezerwami energii, by wiercić oraz wkręcać śruby. W wyposażeniu standardowym znalazły się: miękka rękojeść Softgrip oraz system Auto Lock. Z kolei system Constant Electronic gwarantuje utrzymanie stałej prędkości obrotowej, nawet w przypadku zwiększonego obciążenia. W przypadku wiercenia można wstępnie wybrać prędkość obrotową w zakresie 0-3000 obrotów na minutę. Natomiast w przypadku wkręcania można wstępnie wybrać moment obrotowy (funkcja Torque Control), dzięki czemu śruby są wkręcane na taką samą głębokość. Ciężar wynoszący zaledwie 1,9 kg sprawia, że model PSB 1000 RPE jest jedną najlżejszych wiertarek udarowych o mocy 1000 W na rynku.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane