Ekstremalna szybkość, duża moc (750 W) i kompaktowa budowa – to atuty nowej wiertarki udarowej GSB 16 RE, które doceni każdy, kto wykonuje wiele seryjnych wierceń wymagających trzymania urządzenia w górze. W porównaniu do poprzedniego modelu, nowy produkt jest bardziej wydajny, wytrzymały, bezpieczny oraz komfortowy w użyciu. Czyli posiada cechy niezwykle ważne w pracy profesjonalisty. Wiertarka dostępna jest w sprzedaży od stycznia.

W nowej wiertarce GSB 16 RE zastosowano kilka istotnych zmian, które wpłynęły na jej lepszą wydajność. Przede wszystkim została zwiększona moc urządzenia z 701 W na 750 W. Zmienił się również maksymalny moment obrotowy (wzrósł z 14 do 18 Nm) oraz prędkość obrotowa (zwiększyła się o 200 obrotów na minutę). Z badań przeprowadzonych przez niezależny niemiecki instytut badawczy SLG Prüf- und Zertifizierungs-GmbH, wynika, iż wiertarka Boscha ma średnio o 30 % szybsze tempo wiercenia w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami tej klasy.

Użytkownicy profesjonalni z pewnością docenią metalową obudowę przekładni, która zapewnia wysoką trwałość nowego produktu. Kompaktowa, ważąca zaledwie 2,2 kg wiertarka ma wiele nowych cech, które wpływają na komfort pracy. Należą do nich: ergonomiczna rękojeść z miękką okładziną Softgrip, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock umożliwiający szybką wymianę narzędzi przy użyciu jednej ręki, czy obrotowy szczotkotrzymacz do wygodnej zmiany obrotów o tej samej mocy.

Firma Bosch opracowała również rozwiązanie oferujące użytkownikowi wysoki poziom bezpieczeństwa. Rękojeść dodatkowa do wiertarki GSB 16 RE Professional posiada innowacyjne mocowanie gwarantujące bezpieczne trzymanie urządzenia. Nowością jest również mocowanie kulowe przewodu, które zmniejsza ryzyko uszkodzenia kabla oraz zapewnia swobodę ruchu.
Dane techniczne GSB 16 RE Professional
Moc nominalna - 750 W
Prędkość obrotowa - 0 – 2 800 min-1
Moment obrotowy - 18 Nm
Maks. średnica wiercenia w betonie - 16 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie - 30 mm
Ciężar - 2,2 kg

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane