Hitachi posiada w swojej ofercie wysokiej jakości profesjonalne wiertła i otwornice diamentowe marki Carat przeznaczone do bardzo twardych materiałów. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ pozwala pracować na sucho z wiertarko-wkrętarkami czy szlifierkami kątowymi. Nie potrzebujemy już skomplikowanego sprzętu, by wykonać „czysty” otwór bez pękania płytek i gresów.

Hikoki oferuje innowacyjną linię specjalistycznych koronek diamentowych stworzonych przy współpracy z holenderską firmą Carat. Koronki diamentowa do gresu i kamienia naturalnego gwarantują trwałość i wysoką jakość. Występują w dwóch wariantach - mocowane na szlifierkę kątową oraz wiertarko-wkrętarkę.

Koronki diamentowe Carat zostały dostosowane do wiercenia miękkich i bardzo twardych płytek podłogowych, np. wykonanych z kamionki szlachetnej, gresu i gresu polerowanego (porcellanato). Osiągają bardzo wysoką wydajność wiercenia nawet w najtrwalszych materiałach, dzięki specjalnie opracowanej technologii i materiałom najwyższej jakości. Przeznaczone do pracy niskimi obrotami na elektronarzędziach akumulatorowych. Są zatem niewrażliwe na zmianę warunków wiercenia, a także niewrażliwe na prędkość obrotową.

W czym tkwi tajemnica? Koronki posiadają wosk dla właściwego nawilżenia podczas prac, dlatego też nie wymagają pracy na mokro. Nowy sposób lutowania powierzchni diamentowej pozwala koronce lepiej znosić trudne warunki pracy. Nasyp diamentowy na wywiniętym brzegu głowicy zapewnia łatwy start i zapobiega „ślizganiu się” wiertła po obrabianym materiale. Pracując koronkami Carat nie ma obaw o uszkodzenie materiału. Pozwala ograniczyć czas i przede wszystkim pieniądze - użytkownicy pracujący nowym rodzajem osprzętu wskazują na wyraźne zmniejszenie tzw. „odpadów”.  Ponadto, właściwie użytkowana koronka diamentowa Carat nie pęka – w trakcie wiercenia nie powinna być ustawiona dokładnie w osi.  Korpus z wytrzymałej stali. Ścianki boczne trzymające rdzeń, co zapewnia bezpieczeństwo i wysoka jakość efektów pracy. Dzięki dużemu otworowi na boku korony łatwo jest usunąć rdzenie po wierceniu (średnice od 20mm).

Dlaczego firma Carat? Otóż Carat znany jest na świecie przede wszystkim z dwóch rzeczy: ekstremalnej dbałości o jakość swoich produktów (o tym niech świadczy chociażby kontrola jakości dotycząca każdej, pojedynczej nawet pozycji asortymentu, czy stosowanie jedynie ziarna diamentowego produkcji General Electric). Dlatego też renomowana marka jaką jest Hitachi podjęła współpracę z firmą Carat.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane