Firma Bosch wprowadza na rynek detektor D-tect 150 SV Professional przeznaczony do pracy w trudnych warunkach. Urządzenie jest przystosowane do wykrywania położonych blisko siebie obiektów, np. elementów zbrojeniowych oraz do pomiaru głębokości. Urządzenie dostarcza precyzyjnych wyników pomiaru także w przypadku świeżo wylanego betonu. Detektor D-tect 150 SV Professional stanowi nieocenioną pomoc dla kierowników budów, inżynierów nadzoru oraz rzeczoznawców i sprawdza się zwłaszcza w razie konieczności potwierdzenia grubości otulin betonowych.

Kup w Narzedzia.pl

Wallscanner D-tect 150 SV Professional firmy Bosch, to:

  • Niezawodny pomiar w wilgotnym betonie
  • Precyzyjne wykrywanie głębokości położenia obiektu oraz grubości otuliny
  • Precyzyjna detekcja tworzyw sztucznych, metali, drewna i przewodów pod napięciem
  • Łatwy w obsłudze detektor bez konieczności kalibrowania


Detektor D-tect 150 SV Professional Fot. BoschTrzy tryby pracy w betonie w zależności od głębokości detekcji i stopnia wilgoci
Detektor wykorzystuje technikę radarową Ultra-Wideband i jest wyposażony w dwa inne czujniki. Już w kilka dni od wylania betonu detektor D-tect 150 SV Professional jest w stanie wykryć stal zbrojeniową położoną na głębokości 6 centymetrów. Z każdym kolejnym dniem schnięcia betonu detektor wykrywa coraz głębiej położone elementy uzbrojenia. Maksymalna głębokość detekcji wynosi ok. 15 centymetrów. W celu zapewnienia precyzji pomiaru urządzenie jest wyposażone w trzy tryby pracy w betonie:

- tryb „Beton Universal“ jest w detektorze ustawiony jako domyślny tryb pracy. Jest on przewidziany do pomiarów w cienkich ścianach betonowych i wykrywa przypadkowe obiekty  w ścianie. W tym trybie urządzenie wykrywa głównie stal zbrojeniową i rury metalowe w betonie, ale także tworzywa sztuczne, np. rury wypełnione i niewypełnione wodą oraz przewody pod napięciem. Maksymalna głębokość detekcji w tym trybie pracy wynosi ok. 8 cm,
 - tryb „Beton Feucht“ [wilgotny beton] dostarcza precyzyjnych wyników przy pomiarze niedawno wylanego betonu z dużo większą dokładnością niż w trybie „Beton Universal”. Maksymalna głębokość detekcji wynosi tutaj ok. 6 cm ze względu na tłumienie sygnału radarowego przez wodę obecną w wilgotnym betonie,
 - trybu „Beton Spezial“ należy użyć do detekcji stali zbrojeniowej, przewodów pod napięciem, rur metalowych i z tworzyw sztucznych położonych na głębokości do 15 cm, np. przy obiektach znajdujących się w grubych ścianach.

Wykrywacz D-Tect 150 Boscha w sklepie narzedzia.pl

Detektor D-tect 150 SV Professional Fot. Bosch

Precyzyjna detekcja i pomiar
Cechą szczególną detektora D-tect 150 SV Professional jest tryb Ruler View”- Precyzyjna detekcja elementów położonych blisko siebie W tym trybie pracy urządzenie niezawodnie wskazuje elementy położone bardzo blisko siebie, co umożliwia wyraźną wizualizację struktur krystalicznych, np. stali zbrojeniowej. Detektor D-tect 150 SV Professional to także Precyzyjny pomiar głębokości i wskazanie odległości Detektor D-tect 150 SV Professional mierzy dokładnie głębokość położenia obiektu w centymetrach. Z reguły podaje głębokość do górnej krawędzi obiektu. Umożliwia to np. określenie grubości otuliny ogrzewania podłogowego. We wszystkich trybach użytkownik ma możliwość ustawienia widoku „Ruler View” - Precyzyjny pomiar głębokości i wskazanie odległości Urządzenie wskazuje wtedy dokładną odległość pomiędzy dwoma lub więcej obiektami albo dokładną pozycję obiektu w centymetrach.

Detektor D-tect 150 SV Professional Fot. BoschWyjątkowa wytrzymałość i łatwa obsługa
Detektor D-tect 150 SV Professional jest urządzeniem łatwym w obsłudze: menu tekstowe na dużym, podświetlanym wyświetlaczu szybko prowadzi użytkownika do wyniku pomiarowego. Do wyboru jest 13 języków. W każdej chwili można sprawdzić ustawiony tryb pracy. W przypadku wykrycia obiektu nad wyświetlaczem zapala się czerwona dioda i rozbrzmiewa sygnał ostrzegawczy, gdy tylko detektor znajdzie się nad wykrytym obiektem. W razie wykrycia przewodów pod napięciem czerwona dioda miga, a urządzenie emituje specjalny sygnał. Detektor D-tect 150 SV Professional posiada funkcję automatycznej kalibracji, dzięki czemu jest zawsze gotowy do użycia. Wyklucza to możliwość błędnych pomiarów spowodowanych nieprawidłową kalibracją. Dodatkowo, detektor posiada stopień ochrony przed pyłem i wodą IP 54 i odznacza się wyjątkową wytrzymałością: zachowuje pełną sprawność nawet przy upadku z wysokości jednego metra. Detektor D-tect 150 SV Professional jest dostępny w sprzedaży od stycznia 2012. W wyposażeniu standardowym znajduje się torba transportowa i baterie.
(joter)

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz