Uzupełnieniem szerokiej gamy profesjonalnych elektronarzędzi i oprzyrządowania marki DeWALT są budowlane urządzenia laserowe. Pozwalają one usprawnić prace budowlane i wykończeniowe zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Główne zalety laserów DeWalt

 O przewadze urządzeń laserowych nad tradycyjnymi poziomnicami i sznurkiem traserskim wie każdy, kto

Dewalt DW060 chociaż raz skorzystał z pomocy lasera budowlanego. Dla tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z tego typu urządzeniami niezaprzeczalną zaletą będzie zmniejszenie czasu potrzebnego na poziomowanie, pionowanie czy trasowanie.

Podczas stosowania urządzeń laserowych wyposażonych w układ samopoziomowania eliminowana jest możliwość powstawania błędów pomiarowych z winy człowieka. Nie bez znaczenia jest także to, że urządzenia tego typu cechuje duży zasięg widoczności wyświetlanego punktu oraz duże pokrycie kątowe wyświetlanej linii. Najważniejszą zaletą jest jednak zminimalizowanie do jednej osoby ilości zaangażowanych w prace niwelacyjne, przy zastosowaniu lasera budowlanego.

 

Odpowiedni wybór

DeWALT oferuje szeroką gamę urządzeń laserowych do prac związanych z poziomowaniem, dlategoDewalt DW075K przed zakupem takiego sprzętu należy dokładnie określić zakres zastosowań, jakie interesują użytkownika. Nie zawsze uda się odnaleźć laser, który spełni wszystkie oczekiwania co do jego funkcjonalności przy założeniu jednocześnie niskiego kosztu zakupu.DeWALT w chwili obecnej w swojej ofercie posiada dziewięć różnych jednostek laserów budowlanych, przy czym jedna z nich występuje dodatkowo w dwóch wersjach wyposażenia standardowego (DW079PKH, DW079KH, DW078PKH, DW075PK, DW074K, DW087K, DW060K, DW084K, DW082K, DW099P). 

Dwa spośród tych urządzeń mają wyspecjalizowany zakres zastosowań. Pierwszy laser DW082K jest dedykowany do prac związanych z przenoszeniem punktów w pionie, drugi DW060K do wytyczania kąta prostego przy pracach parkieciarskich i układaniu płytek podłogowych. Pozostałe jednostki mogą mieć dużo szerszy zakres zastosowań i to właśnie podczas wyboru jednego z tych modeli wybór powinien być bardziej przemyślany.

 

Wewnątrz czy na zewnątrz, punkt czy linia

Przyglądając się dokładnie oferowanym pod marką DeWALT laserom budowlanym można dokonać ichDewalt DW079K podziału według kilku kryteriów. Podstawowym z nich jest miejsce zastosowania.Do zastosowań wewnątrz budynków przeznaczone są lasery rzutujące linię (DW060K, DW087K). Wyświetlana linia powstaje na skutek przejścia wiązki światła laserowego przez pryzmat.

Na dystansie do 15 metrów linia ta jest łatwa do zlokalizowania we wnętrzach a przy niezbyt intensywnym oświetleniu dostrzec można ją również na zewnątrz na małych odległościach.Lasery rzutujące punkty (DW082K, DW084K) cechuje większy zakres widoczności nawet na zewnątrz budynków. Do tego rodzaju urządzeń można zaliczyć także niwelatory laserowe, czyli lasery punktowe z obrotową głowicą (DW074K, DW075PK, DW078PKH, DW079KH, DW079PKH).

Tak naprawdę dopiero one w połączeniu z cyfrowym detektorem doskonale sprawdzają się podczas prac na zewnątrz pomieszczeń. Nawet gdy światło lasera nie jest dostrzegalne gołym okiem, będzie możliwość wykrycia wiązki detektorem w odległości do 300 metrów od urządzenia.

 

Wyposażenie i ewentualne doposażenie

W oferowanych przez markę DeWALT laserach istnieje w obudowie przyłącze gwintowane dlaDewalt DW084 zastosowania odpowiedniego statywu. Dzięki użyciu statywu lub tyczki rozporowej (sama nazwa sugeruje konieczność rozparcia tyczki między posadzką a sufitem) pojawia się możliwość szybszej zmiany wysokości i w większym zakresie niż to w przypadku uchwytu naściennego.

Dla prac nisko przy podłodze, wysoko przy suficie oraz takich gdzie często trzeba zmieniać wysokość rzutowanej wiązki lasera idealna będzie tyczka rozporowa. Statyw natomiast okaże się wygodniejszy jeśli istnieje potrzeba częstych zmian miejsca pracy.Podczas prac konstrukcyjnych przydatna jest karta celownicza z magnetycznym uchwytem. Pozwala ona na łatwe zlokalizowanie wiązki lasera w pewnej odległości od trasowanego przedmiotu. Pomocne mogą być także okulary z czerwonymi szkłami.

Dzięki nim zdecydowanie poprawia się widoczność lasera na większych odległościach lub przy intensywnym oświetleniu.Cyfrowy detektor wiązki laserowej ma zastosowanie z niwelatorami laserowymi. Jest on w stanie wykryć obracający się z odpowiednią częstotliwością punkt laserowy. Taki detektor w połączeniu z łatą niwelacyjną zapewnia wygodną jednoosobową pracę przy poziomowaniu i niwelacji w terenie. Pilot zdalnego sterowania (w zestawie z DW079KH i DW079PKH) powoduje dodatkowo brak konieczności podchodzenia do urządzenia w celu zmiany trybu pracy.

Łata, która jest dedykowana do stosowania z niwelatorami laserowymi DeWALT wyposażona została w podziałkę z rewersem (dwukolorową – kolor czerwony sugeruje konieczność podwyższenia powierzchni), co zdecydowanie ułatwia interpretację wyniku pomiaru. Na łacie zamontowane zostało oczko poziomujące, które pozwala na pionowe jej ustawienieDewalt DW087K podczas pomiarów. W ten sposób zwiększa się dokładności odczytów.

 

Mocne i niezawodne

Cechą wspólną wszystkich urządzeń laserowych marki DeWALT z automatycznym poziomowaniem jest ich wysoka odporność na warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne podczas prac na budowie. W urządzeniach tych zastosowano wysokiej jakości źródła światła laserowego oraz najwyższej klasy optykę. Lasery te zapewniają doskonałą widoczność wiązki bądź punktu laserowego, ponieważ składają się one z układu wielu sąsiadujących linii. Dzięki takiemu rozwiązaniu nigdy nie ma kłopotu z wyznaczeniem środka rzutowanego światła laserowego. Lasery budowlane DeWALT cechuje dodatkowo niski pobór energii oraz duża dokładność pomiarów.

 

Uzupełnienie oferty

Uzupełnieniem gamy urządzeń laserowych jest dalmierz laserowy DeWALT. Wyróżnikiem tego produktu spośród innych dostępnych na rynku jest jego wysoka wytrzymałość. Po upadku z wysokości 2 metrów urządzenie to nadal prawidłowo funkcjonuje.

Zamysłem do wprowadzenia takiego odpornego dalmierza były spotykane na placach budowy ciężkie warunki pracy oraz brak na rynku produktu o takiej „pancerności”.Dalmierz DeWALT DW030P wyposażony został w podstawowe, najczęściej używane funkcje.Dewalt DW030 Można nim wykonywać pojedyncze pomiary odległości (zasięg do 30 m), pomiary ciągłe, obliczać powierzchnię i kubaturę oraz dodawać i odejmować wyniki pomiarów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz