Diamentowe tarcze tnące to jeden z podstawowych segmentów w ofercie osprzętowej firmy Bosch. Nowa, uniwersalna tarcza Speedwave charakteryzuje się dużą szybkością cięcia i żywotnością. Produkt nadaje się do cięcia różnorodnych materiałów budowlanych: betonu, cegły, kamienia, płyt chodnikowych itp. Tarcza dostępna jest w sprzedaży od września.

Kup w Narzedzia.pl
Tarcza Bosch HPP Metal
dostawa
wysyłka
8-11 dni
8,77
Minimalna ilość w zamówieniu to 5 szt. 5 szt. * 8,77 zł = 43,85 zł Całkowita wartość zakupu to: 43,85 zł

Nowa, uniwersalna diamentowa tarcza tnąca Speedwave Bosch ustanawia nowy standard pod względem szybkości cięcia i żywotności dla porównywalnych tarcz. Speedwave w rekordowo szybkim czasie tnie beton, płyty chodnikowe, dachówki, cegły gliniane, beton komórkowy, tynk, wapień, klinkier, cegły, zaprawę murarską i kamienie.

Podstawą dużej wydajności tarczy tnącej są innowacje wprowadzone przez firmę Bosch. Element chłodzący znajdujący się w środku tarczy zasysa powietrze w czasie obracania się i rozprowadza je równomiernie po tarczy za pomocą kanalików. Obniża to temperaturę pracy. Co więcej, charakterystyka materiałowa elementu chłodzącego sprawia, że przy okazji efektywnie tłumione są drgania, a tarcza pracuje płynnie. Segmenty diamentowe na swojej powierzchni bocznej posiadają dodatkowe wytłoczenie w kształcie fali, które powoduje dystansowanie się segmentu od bocznych ścianek ciętej szczeliny. Oznacza to mniejsze tarcie powierzchniowe pomiędzy tarczą i ciętym materiałem, co znacznie redukuje wytwarzanie ciepła.

Wypróbowany i sprawdzony proces zgrzewania laserowego umożliwia idealnie równomierne rozmieszczenie diamentów i dobrą przyczepność do korpusu tarczy. Dodatkowo zwiększa to szybkość cięcia i jest czynnikiem decydującym dla wydłużenia żywotności tych innowacyjnych tarcz.

Diamentowe tarcze tnące Speedwave dostępne są w sklepach specjalistycznych w sześciu najczęściej stosowanych średnicach pomiędzy 115 a 300 mm.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane