W październiku ubiegłego roku w sprzedaży pojawiły się dwie nowe piły ukosowe o symbolach GCM 10 SD i GCM 12 SD. Tym samym Bosch rozszerzył swoją ofertę w segmencie narzędzi stacjonarnych o modele pozwalające na pochylenie głowicy zarówno w prawą, jak i lewą stronę.

Kup w Narzedzia.pl
Ukośnica Bosch GCM 10 MX
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
1 641Nowe ukośnice Boscha GCM 10 SD i GCM 12 SD różnią się wielkością tarczy pilarskiej i tym samym wydajnością pracy.

Ukośnice wykorzystywane są do wielu prac stolarskich wymagających precyzyjnego cięcia. Do tej pory urządzenia pozwalały na pochylenia głowicy tylko w prawą stronę. Nowe modele są bardziej wszechstronne. Dzięki pochyleniu głowicy w prawą i lewą stronę umożliwiają cięcie w różnych płaszczyznach.

Obie maszyny wyposażone są w silnik o mocy 1800 W i można nimi ciąć pod kątem do 52 stopni po lewej i 60 stopni po prawej stronie. Standardowe nastawy przy 0, 15, 22,5, 31,6, 45 i 60 stopniach ułatwiają precyzyjne ustawianie najczęściej wybieranych kątów cięcia. Do cięć ukośnych użytkownik może obrócić tarczę ukośnicy GCM 10 SD o maksymalnie 47 stopni w lewą i 46 stopni w prawą stronę. W przypadku modelu GCM 12 SD kąt obrotu wynosi 47 stopni w obie strony. Również w tym przypadku Bosch wbudował dwie standardowe nastawy przy 33,9 i 45 stopniach. Elektroniczna blokada zamka pokrywy ochronnej gwarantuje optymalne bezpieczeństwo pracy.

Nowe modele są bardziej wszechstronne. Pozwalają na pochylenie głowicy zarówno w prawą, jak i lewą stronę.

Wygodę pracy zapewnia regulowana w 4 pozycjach rękojeść główna ukośnicy.

Nowe ukośnice Boscha różnią się między sobą wielkością tarczy pilarskiej, a tym samym wydajnością cięcia. Model GCM 10 SD wyposażony jest w tarczę o średnicy 254 mm. Urządzenie tnie kantówki i panele o wymiarach do 85 x 305 mm. Przy obróconej o 45 stopni i pochylonej o 45 stopni tarczy ukośnica tnie elementy o wymiarach do 50 x 216 mm. Jeszcze większą wydajność cięcia oferuje model GCM 12 SD wyposażony w tarczę o średnicy 305 mm.

Maszyna wykonuje cięcia prostopadłe elementów o wymiarach 110 x 305 mm i podwójnie ukośne do 63 x 217 mm. Przy wadze 29 kg GCM 12 SD jest o kilogram cięższa od mniejszego modelu.
Wygodę pracy zapewnia regulowana w 4 pozycjach rękojeść główna ukośnicy. Wszystkie elementy regulacyjne nowych pił umieszczone są z przodu urządzenia, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Wbudowane boczne prowadnice pozwalają na zwiększenie podstawy i obróbkę większych materiałów. Duże uchwyty z przodu i z tyłu oraz uchwyt na przewód sieciowy ułatwiają transport. Można je przenosić korzystając także z zaokrąglonych uchwytów na spodniej części urządzeń.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane