Magnetyczny uchwyt BitMag to całkiem świeży produkt na rynku, ale już zdążył przypaść do gustu wielu użytkownikom wkrętarek. To z pozoru małe i proste akcesorium sprawdza się w najtrudniejszych warunkach roboczych i zdecydowanie ułatwia pracę fachowcom. Uchwyt BitMag na bity, nasadki i wiertła to coś, co powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego miłośnika praktycznych rozwiązań.

Kup w Narzedzia.pl
Magnetyczny magazynek na bity BitMag BTMG-CR
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
74
Magnetyczny magazynek na bity BitMag BTMG-C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
74
Magnetyczny magazynek na bity BitMag BTMG-CY
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
74
Magnetyczny magazynek na bity BitMag BTMG-CB
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
74
Magnetyczny magazynek na bity BitMag BTMG-CG
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
74

Po co powstał uchwyt BitMag?

Magnetyczny uchwyt na bity powstał z potrzeby ułatwienia i poprawienia efektywności pracy. Wynalazł go szwedzki dekarz Ulf Nilsson, który szukał rozwiązania umożliwiającego wygodne wkręcanie czy wiercenie, bez tracenia czasu na znalezienie odpowiedniej końcówki roboczej mocowanej do wkrętarki. Tak powstał BitMag - uniwersalny uchwyt do bitów, który można stosować do narzędzi większości marek dostępnych na rynku.

Uchwyt BITMAG

Czym się wyróżnia uchwyt BitMag?

Magazynek BitMag może być kojarzony z uniwersalnością, wytrzymałością i wygodą. Został wymyślony przez fachowca, który na co dzień miał do czynienia z narzędziami, dlatego jest przede wszystkim praktycznym akcesorium, które ułatwia pracę.

Ten kompaktowy i precyzyjnie wykonany uchwyt na bity/wiertła/nasadki jest mocowany bezpośrednio na wkrętarce czy wiertarce. Nie potrzebne są do niego żadne przejściówki i dodatkowe adaptery. Co ważne, jest dostarczany z różnymi śrubami mocującymi, dzięki czemu łatwo go będzie dopasować do danego modelu wkrętarki. Nie jest może to takie oczywiste, ale w zależności od marki, mocowanie może się różnić, co wymaga zastosowania śruby o odpowiedniej długości i grubości. W BitMagu rozwiązano ten problem i tak zaprojektowano ten sprytny gadżet, że jest on kompatybilny z różnymi śrubami mocującymi. Co więcej, użytkownik ma także możliwość wyboru sposobu montażu, bo oprócz śrub mocujących w zestawie jest także taśma klejąca. Taśma sprawdzi się przy modelach wkrętarek, które nie mają mocowania na śrubę albo po prostu wtedy, gdy chcemy ten uchwyt zamocować w wybranym przez siebie miejscu, np. na tylnej ścianie głowicy wkrętarki.

Kolejną zaletą uchwytu jest mocny magnes, który trzyma w ryzach bity czy inne akcesoria. Nawet jeśli uchwyt jest skierowany w dół, żaden osprzęt z niego nie wypadnie i nie zagubi się. Istotną cechą z punktu widzenia użytkownika jest też wygodna wymiana bitów nawet w grubych rękawicach i w temperaturach poniżej zera (odpowiednia konstrukcja otworów sprawia, że bity nie przylegają do wewnętrznej ścianki, dzięki czemu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że przymarzną do uchwytu podczas pracy w niskich temperaturach).

Jeśli użytkownik zdecyduje się na pracę z BitMagiem nie musi się też martwić o to, czy może mieć przy sobie tylko krótki czy długi osprzęt. Do magnetycznego uchwytu pasują jedne, jak i drugie akcesoria. Nie ma tutaj ograniczenia jeśli chodzi o długość aczkolwiek wygodniej będzie przechowywać w magazynku krótkie bity niż dłuższe wiertła, które mogą przeszkadzać podczas pracy.

Uniwersalny uchwyt na bity

 

Dlaczego warto mieć uchwyt BitMag?

Przede wszystkim, aby oszczędzić czas, który jest potrzebny na wymianę bitów czy innych akcesoriów. Każdy, kto pracuje przez długi czas wkrętarką wie, że ta prosta czynność, jaką jest zmienianie końcówek roboczych, zajmuje sporo czasu. Zwłaszcza jeśli bit czy wiertło nie są pod ręką. Mogą się oczywiście pojawić wątpliwości, co do ograniczonej ilości komór, w których możemy umieścić, np. bity. Jeśli będziemy chcieli używać więcej niż 5 akcesoriów, to i tak trzeba będzie je trzymać gdzieś w pobliżu stanowiska pracy. Zgadza się. Natomiast posiadanie przy narzędziu przynajmniej 5 najczęściej używanych i tak zaoszczędzi nam sporo czasu i pozwoli pracować wygodniej i wydajniej. Wybór solidnego akcesorium, jakim jest magnetyczny uchwyt BitMag, to też pewność, że nasz osprzęt będzie bezpieczny i nie zgubi się gdzieś podczas pracy.

Metalowy uchwyt na bity

Jakie są dostępne wersje uchwytu BitMag?

Uchwyt BitMag występuje w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu możemy sobie mniej więcej dopasować to akcesorium do koloru narzędzi, którymi pracujemy. Jeśli chodzi o wykonanie uchwytu, to mamy do wyboru wersję z kompozytu lub wersję z metalu, przy czym metalowy uchwyt BitMag występuje tylko w jednym kolorze. Co do elementów składających się na podstawowy zestaw, jaki użytkownik otrzymuje po zakupie uchwytu, to skład jest taki sam dla wersji metalowej i kompozytowej. Zestaw zawiera naszego głównego bohatera - uchwyt BitMag, 4 śruby mocujące oraz taśmę klejącą. Użytkownik dostaje zatem gotowy produkt do użycia.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane