W ofercie Boscha pojawił się nowy produkt – system natryskowy PFS 65, który umożliwia trzy razy szybsze malowanie niż przy użyciu zwykłego pędzla.

Kup w Narzedzia.pl
System natryskowy Bosch PFS 5000 E
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
698,99

Technologia „SprayControl“ oparta na malowaniu natryskowym, jest ekonomiczna i skuteczna, zapewnia równomierne nakładanie farb. System jest prosty w obsłudze, poradzi sobie z nim nawet początkujący użytkownik. Od września system, uzupełniony o dwa dodatkowe modele (PFS 55 i PFS 105 E), będzie również dostępny w sklepach specjalistycznych z elektronarzędziami.

Doskonały efekt malowania na gładkich lub chropowatych powierzchniach można uzyskać, stosując nowy pistolet do malowania PFS firmy Bosch, który umożliwia trzy razy szybsze malowanie niż przy użyciu zwykłego pędzla. Przy pomocy metody natryskowej można szybko odświeżyć wygląd okiennic, drzwi, ogrodzeń czy zabawek drewnianych. Urządzenie można wykorzystać także do rozpylania innych substancji, np. środków ochrony roślin. Nowe systemy natryskowe Bosch pracują z zastosowaniem technologii „SprayControl“.

Jest to system niskociśnieniowy, w którym podczas rozpylania farby strumień powietrzny zapewnia lepsze skoncentrowanie strumienia farby. Dzięki temu użytkownik zużywa nawet do 15 proc. mniej farby, niż w przypadku metod konwencjonalnych. Dodatkowo, powietrze przyspiesza schnięcie farby, co pozwala uniknąć zacieków i szybko nałożyć drugą warstwę farby. Nawet początkujący użytkownik jest w stanie uzyskać perfekcyjny rezultat malowania dzięki nowemu systemowi natryskowemu PFS.

Optymalną ilość farby ustawia się przy pomocy pokrętła zintegrowanego we włączniku pistoletu natryskowego. Rzadsze substancje, jak lakier przeświecający, środki ochrony drewna i roślin, bejce, oleje czy podkłady nanosi się bez rozcieńczania. W przypadku farb akrylowych i emalii użytkownik rozcieńcza substancję stopniowo, do uzyskania przy próbie malowania odpowiedniego rezultatu. Zwykle wystarczy jednorazowe rozcieńczenie o 10 proc.
Obsługa urządzenia jest prosta. Wszystkie jego elementy są montowane beznarzędziowo, zgodnie z zasadą SDS. Przyspiesza to wymianę koloru oraz czyszczenie urządzenia po pracy. Podczas przerw w pracy użytkownik stawia pistolet w pozycji parkowania. Do malowania powierzchni o różnych wielkościach są do dyspozycji pojemniki na farbę o objętości 600 i 800 mililitrów.
Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Wystarczy użyć zamiast farby rozcieńczalnika (wody lub rozpuszczalnika) i spryskiwać do momentu, gdy substancja wydobywająca się z dyszy będzie przezroczysta. Następnie należy oddzielnie umyć każdą z części. Przyjemnym aspektem systemów natryskowych jest ich cichsza praca, niż w przypadku systemów, w których nie jest wykorzystywane powietrze (tzw. systemy Airless).

Urządzenie PFS 65 to kompaktowy system przenośny. Niewielki ciężar pistoletu natryskowego oraz elastyczny wąż umożliwiają łatwą pracę, także w miejscach trudno dostępnych lub przy zadaniach wymagających trzymania urządzenia w górze. Po pracy wąż można wygodnie schować w jednostce bazowej.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane