TOPEX – polska marka narzędziowa nawiązała współpracę ze Studenckim Kołem Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) działającym przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Kup w Narzedzia.pl
Suwmiarka 150mm Topex 31C615
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
49,99
44,99

Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 49,99

Zszywacz tapicerski 6-14mm, zszywki J Topex J140
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
53,99
Drogomierz z wyświetlaczem LCD Topex 31C800
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
186,49
205,49

SKAP to koło naukowe, które koncentruje się na projektowaniu i konstruowaniu autorskich pojazdów cechujących się niskim oporem aerodynamicznym, a co za tym idzie, mniejszym zużyciem paliwa. Jeden z pojazdów zaprojektowanych przez koło – Kropelka, jest obecnie najbardziej ekologicznym pojazdem w Polsce. Jednak nie jest to jedyny, godny uwagi sukces młodych wynalazców. – Wspomaganie młodych talentów jest zaangażowaniem, które daje wiele satysfakcji, tym bardziej, jeśli dzięki tej inicjatywie można rozsławić Polskę w świecie. Dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem narzędziowym SKAP, organizacji studenckiej, która wielokrotnie zdobywała nagrody na międzynarodowych imprezach – mówi dyrektor marketingu firmy TOPEX, Daniel Szafulera. Ostatnim sukcesem SKAP-u jest puchar przywieziony z zawodów Shell Eco Marathon, które odbyły się w Rotterdamie. Na imprezie studencki pojazd zdobył pierwsze miejsce w kategorii „bezpieczeństwo”.
– Jesteśmy bardzo dumni z naszej Kropelki, ale i wdzięczni naszym partnerom – mówi opiekun koła, prof. nzw. dr hab. inż. Janusz Piechna. – Dzięki wsparciu firmy TOPEX, a konkretniej narzędziom dostarczonym przez partnera narzędziowego, studenci mogli szybko reagować na wszelkie nieoczekiwane usterki i komplikacje, co, w konsekwencji, przyniosło główną nagrodę w kategorii "safety" – dodaje.
Następne wyzwanie już we wrześniu. SKAP i narzędzia TOPEX będą konkurować z ponad setką innych drużyn w zawodach Formula SAE Italy 2012. (joter)

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane