Dyski tarnikowe to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do obróbki drewna, miękkich metali i tworzyw sztucznych. Są alternatywą m.in. dla tarników ręcznych. Przewaga dysków tarnikowych do szlifierek kątowych nad tradycyjnym rozwiązaniem jest oczywista. Wynika z faktu, iż tarniki ścierne w połączeniu z możliwościami, jakie daje prędkość obrotowa szlifierek kątowych to szybsze i bardziej precyzyjne działanie.

Kup w Narzedzia.pl
Dysk tarnikowy skośny R2/125 Rotarex BLACK MAMBA R2/125
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
79,99
Dysk tarnikowy wpuszczony 115x3x22.2mm Powerrasp
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
124,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
121,49
Dysk tarnikowy prosty premium Rotarex R1/125 Plus+ Black Mamba
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
52,99
Dysk tarnikowy skośny premium Rotarex BLACK MAMBA R2/115 plus+
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
80,59

Dlaczego warto wybrać dyski tarnikowe?

Generalnie dyski tarnikowe zapewniają szerokie możliwości pracy. Przeznaczone są do cięcia, szlifowania, frezowania, rowkowania, bruzdowania, a także różnego rodzaju prac wykończeniowych. Tarniki do szlifierek kątowych służą do obróbki drewna, tworzyw sztucznych, miękkich metali, gazobetonu, płyt gipsowo-kartonowych, a nawet do szlifowania racic. Niewątpliwe zalety dysków tarnikowych to szerokie możliwości pracy. Przydadzą się w przemyśle, rolnictwie, podczas wykonywania rzeźb, w pracach stolarskich lub dekarskich, a także drobnych pracach remontowo-budowlanych. Zdecydowanie przyśpieszają działanie i zwiększają efektywność. Tarniki do szlifierek kątowych, dzięki swojej innowacyjności bez wątpienia zaspokoją potrzeby użytkowników. Ponadto dyski tarnikowe są bezkonkurencyjne w porównaniu ze ściernicami tradycyjnymi. Materiał, w którym operujemy nie zapycha tarnika, nie brudzi tarczy i nie powoduje jej przegrzania. Dyski pozwalają na pracę, której nie wykonałoby się wcześniej za pomocą szlifierki kątowej. Unikalna geometria ostrzy ząbków tarnikowych gwarantuje skuteczne działanie z wykorzystaniem klasycznych szlifierek kątowych oraz chroni przed uszkodzeniem obrabianego materiału, np. przypaleniami. Dyski tarnikowe do szlifierek kątowych charakteryzują się dużą trwałością. Produkowane są ze stali o podwyższonej wytrzymałości, następnie hartowane. Żywotność tarników zadziwia samych użytkowników.

Zobacz całą ofertę tarników w sklepie narzedzia.pl!


Czym różnią się między sobą tarniki?

Tarniki różnią się między sobą gęstością ząbków. Im więcej zębów posiada dysk tarnikowy tym dokładniejsza praca i gładsza powierzchnia. Tarniki posiadające małą ilość zębów przygotowują gładź wstępną. Służą raczej do szlifowania zgrubnego. Tarcze z większą ilością zębów przygotowują gładź wyższą. Duża ilość gęsto zlokalizowanych ząbków, to gładź ostateczna – przeznaczone do wykańczania i polerowania powierzchni.

Czytaj: Tarnik do drewna na szlifierkę – alternatywa dla ręcznych narzędzi do drewna

Rodzaje tarników do szlifierek kątowych?

Tarniki możemy podzielić na grupy: tarniki proste, tarniki wpuszczone, tarniki skośne, frezy i piły.


Tarniki proste do szlifierek kątowych

Dyski tarnikowe proste przypominają wyglądem tarcze szlifierskie z ząbkami na krawędziach. Tarniki proste do szlifierek kątowych służą do frezowania, szlifowania, zdzierania starych powłok malarskich, a także załamywania krawędzi, dopasowywania i oczyszczania materiałów. Pozwalają na pracę obrzeżami dysku.


Tarniki skośne

Dyski tarnikowe skośne są praktyczniejsze niż tarniki proste. Ponadto, łatwiej się nimi pracuje i gwarantują większe możliwości manewrowania. Sprawdzą się podczas obróbki nieregularnych powierzchni, dzięki wypukłej powierzchni roboczej.


Tarniki wpuszczone

Tarniki wpuszczone przeznaczone są do bardziej dokładnej pracy. Dzięki wpuszczonej nakrętce umożliwiają dokładną pracę całą powierzchnią. Zapewnia to większą wydajność działania. Dysk tarnikowy wpuszczony służy do frezowania, szlifowania, zdzierania starych powłok ochronnych i farb na dużych płaszczyznach. Sprawdzi się podczas załamywania krawędzi, dopasowywania elementów i oczyszczania powierzchni.

Przeczytaj też: Jaką szlifierkę kątową 125mm wybrać?

tarnik wpuszczony dysk tarnikowy wpuszczony

Piły

Doskonale sprawdzająca się podczas cięcia zarówno w drewnie, jak i tworzywach sztucznych, gazobetonie, czy płycie gipsowo-kartonowej. Dodatkowo tarnik piła pozwala na operację frezowania, nacinania, rowkowania, dopasowywania elementów, np. konstrukcji dachowych, tworzenia zarysów w ścianach miękkich do prac instalacyjnych (pod kable, rurki). Ponadto, tarnik piła wpuszczony, dzięki wpuszczeniu nakrętki pozwala na oczyszczanie i korowanie drewna. Okaże się pomocny podczas prac artystycznych i rzeźbienia.

 

 

Zobacz też: Jaka szlifierka kątowa do 500zł? Ranking dla profesjonalistów

Frezy

Frez tarnikowy, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest do frezowania drewna. Dodatkowo, dysk tarnikowy typu frez pozwala na rowkowanie w drewnie, gumie, tworzywach sztucznych czy gazebetonie. Okaże się pomocny przy przygotowywaniu bruzd pod instalacje. A wszystko to przy pomocy szlifierki kątowej.

tarniki frezy

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Jerzy 2022-05-11

    kupione marketowe to porażka, markowe drugi rok męczę, więc wszystko chyba jest kwestią jakości.

  • Jurek 2022-05-10

    Wyjątkowy badziew

Dodaj komentarz
* Pola wymagane