Praca tarczami diamentowymi często związana jest z dużą ilością pyłu, hałasem, a także drganiami, które przenoszą się pośrednio także na operatora, co niekoniecznie jest zdrowe dla użytkownika i może prowadzić do różnych bolesnych dolegliwości. Całe szczęście specjaliści marki Norton zdiagnozowali ten problem i opracowali nowoczesną technologię Silencio!

Technologia Silencio

Opracowana i opatentowana technologia Silencio została zastosowana w najnowszych modelach tarcz spawanych laserowo, czyli tarczach PRO Universal Silencio o średnicy 350mm. Tarcza zapewnia ośmiokrotną redukcję hałasu, czyli jest aż o 9dB bardziej cicha w porównaniu do konwencjonalnych tarcz diamentowych, co wynika z jej unikalnej budowy. Tarcza posiada specjalną warstwę umiejscowioną między dwami, a stalowymi arkuszami, która skutecznie pochłania drgania i jednocześnie tłumi hałas generowany podczas pracy.

Przeznaczenie tarczy

Tarcza PRO Universal Silencio przystosowana jest do pracy na sucho i mokro z przecinarkami budowlanymi. Doskonale się sprawdza w przypadku cięcia betonu, betonu zbrojonego, cegły, naturalnych kamieni, płyt chodnikowych, a także wielu innych materiałów budowlanych przystosowanych do ogólnego przeznaczenia.

 

norton clipper pro univeral silencio

Nagroda TopBuilder 2020

Zalety tarczy Pro Univeral Silencio doceniła kapituła konkursu TopBuilder, przyznając jej nagrodę w kategorii nowość i innowacja roku. Nowa tarcza Norton jest doskonałym rozwiązaniem dla nadmiernego hałasu w dużych miastach, gdzie wiele prac budowlanych prowadzonych jest w obrębie dzielnic mieszkaniowych, szpitali oraz wielu innych miejsc użyteczności publicznej. Cicha tarcza Silencio pozwala pracować w każdym miejscu i o każdej porze.

 

top biulder

Extreme Universal Silencio

Technologia Silencio została wykorzystana nie tylko w tarczy Pro Universal Silencio, możemy ją także zneleźć w cichych tarczach diamentowych klasy premium z linii Extreme Universal Silencio. Tarcze te przystosowane są do pracy z przecinarkami do wyrobów murarskich takich jak Norton Clipper Jumbo i dostępne są w średnicach 650mm, 900mm i 1000mm. Skutecznie redukują hałas nawet o 30%. Spawane laserowo zapewniają optymalną wydajność i wysoki poziom bezpieczeństwa. Można ich używać podczas pracy na sucho i mokro. Nazwa Extreme wskazuje na ekstremalnie długą żywotność tych tarcz oraz ich intensywną eksploatację. Podobnie jak tarcze z linii PRO są one przeznaczone do cięcia betonu, betonu zbrojonego, cegły, kamienia naturalnego, płyt chodnikowych oraz materiałów budowlanych ogólnego przeznaczenia.

Ciche tarcze Norton Clipper Silencio to gwarancja bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności.

 

norton clipper silencio

Komentarze
  • Oleg 2021-04-06

    bardzo dobre tarcze

Dodaj komentarz
* Pola wymagane