Hitachi wprowadza na polski rynek wysokiej jakości tarcze i korony diamentowe CARAT.Wysokiej jakości tarcze diamentowe pozwalają na efektywną pracę z wszelkiego rodzaju materiałami budowlanymi.

Hitachi połączyło się ze znaną i cenioną w Europie marką narzędzi diamentowych Carat. Efektem tego jest wprowadzenie na polski rynek tarcz i koron. Oferowane przez Hitachi tarcze diamentowe zostały podzielone jakościowo na 4 klasy: Brilliant, Premium, Standard, Economy. Każda klasa została oznaczona innym kolorem – szary to tarcze uniwersalne, niebieski (do betonu i materiałów twardych), czerwone (do asfaltu i materiałów abrazywnych), białe (do kafli i glazury itp.), żółte (do eternitu, kompozytów włóknistych, plastiku, itp.). rozwiązanie takie ułatwia dopasowanie osprzętu do obrabianego materiału.  

Tarcza Carat typu RACER

Tarcza Racer adresowana jest do cięcia płytek ceramicznych, kafli i gresu. Występuje w 3 najpopularniejszych rozmiarach – średnica 115, 125 i 230mm. Współpracuje ze wszelkimi szlifierkami kątowymi. Zasadniczym elementem tego rodzaju tarcz jest segment diamentowy ryflowany nacięciami w kształcie litery „V”, których wysokość wynosi 10mm i grubość to zaledwie 1,2mm. Spoiwo wykorzystane do produkcji tarcz Carat Racer  jest miękkie, dzięki czemu osprzęt ten został optymalnie dostosowany do cięcia twardych i bardzo twardych materiałów takich jak płytki ceramiczne, kafle czy gres. W związku z tym, że zastosowano miękkie spoiwo wysokość wieńca turbo jest niezwykle mała, zwykle dla tarcz 125mm wynosi 7mm. Tarcze Carat Racer mają zwiększoną wysokością segmentu, co skutkuje ich dłuższą żywotnością. Wykonane w wieńcu nacięcia są dość płytkie, dzięki czemu tarcza nie uszkadza obrabianego elementu – brak efektu strzępienia, jednocześnie są wystarczające do wywołania zawirowań powietrza w strefie obróbki i zwiększenia efektywności chłodzenia wieńca diamentowego podczas obróbki na sucho. Wpływa to wydłużoną żywotność tarcz typu Racer. Ponadto, w tarczach Carat zastosowano bardzo drobne ziarno diamentowe, które zeszlifowuje nawet niewielkie drobiny dla uzyskania jak największej gładkości krawędzi materiałów po przecięciu. Tarcze Carat Racer przeznaczone są do pracy na sucho i należą do najwyższej klasy jakościowej Brilliant.

Tarcze Bronze Universal

Tarcze Bronze Universal adresowana jest do dla wszystkich, którzy poszukują efektywności kosztowej. Tarcze wyposażone zostały w 10mm zgrzewany segment, służący do przecinania różnych materiałów budowlanych. Jest to idealne rozwiązanie do prac brukarskich, bruzdowania i generalnych prac remontowych. Występuje w rozmiarach 115, 125, 150, 180, 230mm. Tarcza współpracuje z wszystkimi modelami szlifierek kątowych.

Tarcza Carat Laser Concrete Standard

Typ ten jest służy do pracy z betonem i innymi twardymi materiałami budowlanymi. Tarcza Carat Laser Concrete Standard przeznaczona jest do szlifierek kątowych oraz ręcznych przecinarek spalinowych. Umożliwia cięcie na sucho gwarantując szybki postęp prac zwłaszcza z betonem i betonem zbrojonym. Tarcza posiada mocowanie segmentu – spaw laserowy o wysokości 10mm. Model wyróżnia niski poziom emisji hałasu.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane