Prace budowlane, remontowe oraz instalacyjne często wymagają wiercenia otworów w betonie, cegle, murze i innych materiałach budowlanych. Pracując tradycyjnymi wiertłami z charakterystyczną spiralą, cały urobek wydostaje się na zewnątrz otworu, pyląc wszędzie dookoła. Praca w takich warunkach jest nie tylko mało komfortowa i uciążliwa, ale również i niebezpieczna dla zdrowia pracownika, który jest narażony na wdychanie pyłu. Jak ułatwić sobie pracę? Mamy na to sposób!

Wiercenie bezpyłowe

Nikt nie lubi pracować w dużym zapyleniu. Dotyczy to zarówno osób, które pracują po 8h w takich warunkach, jak również osób, które tylko od czasu do czasu są narażone na pył. Wiercenie, a następnie sprzątanie nagromadzonego pyłu to syzyfowa praca, która zajmuje często więcej czasu niż samo wiercenie. Bardzo popularne jest stosowanie młotów udarowych wyposażonych w moduł odsysający pył, a od niedawna również stosowanie wierteł do bezpyłowej pracy.

SpeedClean

Przeczytaj również artykuł: Bosch umożliwia bezpyłowe wiercenie i dłutowanie

"Dziurawe" wiertła SpeedClean

Wiertła odsysające, wiertła rurowe, wiertła z odpylaniem - ilu użytkowników, tyle nazw dla tego samego produktu. Wiertła SpeedClean umożliwiają wiercenie bezpyłowe. Podczas pracy wbudowane przyłącze próżniowe wyciąga kurz przez otwory odciągowe w wiertle, umożliwiając tym samym optymalne usuwanie urobku, bez konieczności późniejszego sprzątania. Technologia ta zapewnia czyste i wolne od pyłu środowisko pracy, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracownika. Wiertło jest przeznaczone do stosowania w cegle, betonie oraz betonie zbrojonym. Pasuje zarówno do młotów z uchwytem SDS max i SDS plus oraz współpracuje z odkurzaczami przemysłowymi klasy M.

SpeedClean

Budowa wiertła

Wiertła z odsysem Bosch SpeedClean są dostępne w wersji 4-ostrzowej dla większych średnic oraz 2-ostrzowej dla mniejszych. Wiertło posiada otwory odciągowe (1), które zapewniają skuteczne zbieranie pyłu, dzięki czemu wywiercony otwór jest od razu czysty. Wiertło wyposażone jest również w końcówkę centrującą Activeteq (2) do precyzyjnego wiercenia otworów w betonie. Dla optymalnych rezultatów pracy, wiertło posiada także wskaźnik zużycia, który pozwala sprawdzić np. czy średnica otworu nadal znajduje się w tolerancji dla ustawień danej kotwy. Wiertła SpeedClean cechują się niezwykle wytrzymałym i agresywnym ostrzem z węglika spiekanego (3), które zapewnia długą żywotność oraz szybsze wiercenie.

SpeedClean

SpeedClean vs. Standard

Tradycyjne wiertła wyposażone są w charakterystyczne rowki, które mają za zadanie odprowadzanie urobku na zewnątrz wierconego otworu, co w rezultacie skutkuje gromadzeniem się pyłu i wpływa na postępy pracy. Z kolei wiertła Bosch SpeedClean umożliwiają bezpyłowe wiercenie otworów w materiałach. Cały powstający pył podczas pracy jest zasysany, co zwiększa skuteczność pracy i zapewnia mniejsze zużycie wiertła. 

SpeedClean

Idealny zestaw do wiercenia bezpyłowego

Wiertła bezpyłowe SpeedClean są dostępne z uchwytem SDS plus i SDS max. Najlepsze rezultaty można uzyskać, pracując młotem udarowo-obrotowym SDS plus lub SDS max (np. Bosch 2-28 DV Professional) oraz odkurzaczem warsztatowym klasy M (np. Bosch GAS 35 M AFC Professional). Wybierz odpowiednie elektronarzędzie, umieść w uchwycie wiertło SpeedClean i podłącz do adaptera wąż ssący od odkurzacza. Następnie uruchom odkurzacz i rozpocznij wiercenie.

SpeedClean

Przeczytaj również: Odkurzacz bezworkowy Bosch GAS 35 M AFC - opinia specjalisty

Dla kogo i do jakich prac?

Wiertła odsysające SpeedClean są odpowiedzią na zapotrzebowania użytkowników z branży mieszkaniowej i budowlanej. Dedykowane głównie instalatorom HVAC, fachowcom pracującym przy elewacjach i wykańczaniu wnętrz, murarzom, a także osobom odpowiedzialnym za mocowanie kotw i zbrojeń podczas budowy mostów, tuneli i budynków. Wydajny system odsysania pyłu sprawia, że wiertła doskonale się sprawdzają podczas wiercenia otworów w cegle "dziurawce" i chemicznego osadzania w niej kotw. Stanowią też świetne rozwiązanie w przypadku konieczności wiercenia otworów w umeblowanych pomieszczeniach. Pozwala to zachować porządek i uniknąć konieczności sprzątania nagromadzonego pyłu w całym pomieszczeniu.

SpeedClean

Zalety stosowania wierteł SpeedClean

  • Całkowicie bezpyłowa praca
  • Idealnie czyste otwory do mocowania kotw i zbrojeń
  • Otwory odciągowe dla optymalnego usuwania urobku i zachowania czystego miejsca pracy, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych
  • Mniejsze narażenie pracowników na wdychanie pyłu podczas pracy, co zwiększa ich bezpieczeństwo
  • Szybsze wiercenie zapobiega gromadzeniu się pyłu, który podczas wiercenia tradycyjnymi wiertłami ma wpływ na postępy wiercenia
  • Wiertła dostępne są jako 4-ostrzowe do większych średnic oraz 2-ostrzowe do mniejszych średnic
  • Końcówka centrująca do precyzyjnego wiercenie w betonie
  • Wskaźnik zużycia pokazuje, czy średnica otworu nadal znajduje się w tolerancji dla ustawień danej kotwy
  • Wiertła SpeedClean są głównie dedykowane do kotew chemicznych Fisher

SpeedClean

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane