Ozdobienie ścian pokoju kolorowymi motywami to sprawdzony i przede wszystkim tani sposób na efektowne odnowienie wnętrza. Aby uzyskać wspaniałe rezultaty nie musisz na nowo malować całego pomieszczenia. Wystarczy niewielka zmiana, by pokój dziecka zyskał innego wyrazu.

Zmiana koloru ścian czy ozdabianie ścian jest teraz tak proste, że spokojnie możesz zrobić to zupełnie sam. Wystarczy tylko zainwestować pistolet do malowania, kupić farbę, czy specjalny szablon, którego wzór możesz przeniesiesz później na ścianę. Wszytskie niezbędne rzeczy dostaniesz w markecie budowlanym. W zależności od pomysłu, możesz namalować na ścianie pojedyncze rysunki np. kwiaty czy zwierzęta lub powielićjeden szablon kilka razy, aby np. stworzyć piękny obraz na całej ścianie.

 

 

Zanim zaczniesz malowanie

Przed malowaniem pamiętaj, aby położyć na podłodze folię malarską, która ochroni dywan czy panele przed zabrudzeniami. Folię najlepiej przyklej do podłogi taśmą malarską, która łatwo odkleja się od podłoża. Dlatego idealnie sprawdzi się przy tego rodzaju pracach.

Gdy zabezpieczysz podłogę, taśmą malarską możesz przejść do działania i rozpocznąć malowanie. Jeżli chcesz tylko ozdobić ściany przyklej szablon. W przeniesieniu wzoru na ścianę pomoże system natryskowy, np. Bosch PFS 105 E WALLPaint - zwłaszcza, gdy nie masz dużego doświadczenia w malowaniu. Dysza EasyJet z regulacją strumienia sprawia, że narzędzie Bosch jest idealne do precyzyjnego malowania, a technologia SprayControl zapewnia perfekcyjny rezultat pracy.

Rada: Zanim zaczniesz przenosić wzó na ścianę, wykonaj najpierw próbę, np. na kartonie. Dzięki temu będziesz mógł oswoić się z pistoletem do malowania i optymalnie dostosować tryb pracy do oczekiwanych rezultatów.

 

Po nałożeniu farby na całą powierzchnię szablonu, poczekaj aż wszystko dobrze wyschnie i wtedy delikatnie odklej szablon od ściany.


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane