Zastanawiasz się, jaką szlifierkę kątową kupić? Szlifierka kątowa 115mm czy 125mm? Mała szlifierka kątowa, ale jakiej firmy? Odpowiemy na wszystkie wasze pytania.

Kup w Narzedzia.pl
Szlifierka kątowa DeWalt DWE4217
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
459
Szlifierka kątowa Hikoki G13SR4YGZ
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
206

Szlifierka kątowa 115 i 125mm – jakie są rożnice?

Szlifierki kątowe 115 czy 125mm? W zasadzie nie ma znaczenia –  10mm różnicy na średnicy (czyli 5mm z każdej ze stron) nie przełoży się ani na możliwości pracy, ani na efekty. Z tym, że bardziej dostępne na rynku są tarcze o średnicy 125mm. Małe szlifierki kątowe czyli szlifierki 115 i 125 zwykle są używane od czasu do czasu i do mniej wymagających prac. Sprawdzą się lepiej na małych powierzchniach.

Zastanawiając się między szlifierką kątową 115 i 125 średnica tarczy w zasadzie nie ma znaczenia. W tym przypadku liczy się moc silnika. Do podstawowych, okazyjnie wykonywanych i niezbyt skomplikowanych prac (usuwanie rdzy, przycinanie płytek ceramicznych oraz drobnych elementów wykonanych z metalu czy drewna) najlepiej wybrać szlifierkę kątową o mocy w granicach 400–900 W. Dla osób szukających szlifierki kątowej do profesjonalnych prac warsztatowych i budowlanych, planujących intensywna eksploatację, polecamy szlifierki o mocy w granicach od 600–1200W. Jednak, szlifierki kątowe najczęściej używane są w gospodarstwach domowych przy niskim obciążeniu i krótkotrwałej pracy. Z względu na mały rozmiar tarczy rzadziej są używana przez profesjonalistów.

szlifierka kątowa 125mm

 

Szlifierka kątowa, ale jakiej firmy?

Kiedy już określisz, że mała szlifierka odpowiada twoim wymaganiom. Pozostaje zastanowić się szlifierkę kątową, jakiej firmy wybrać? Jedną z najistotniejszych kwestii jest tutaj ilość gotówki, jaką zamierzamy przeznaczyć bądź własne preferencje, co do marki narzędzi, którą uważamy za wyższą od innej, albo z którą po prostu mieliśmy doświadczenie.

Jeżeli ma to być szlifierka wyłącznie na użytek domowy możemy zainwestować w nieco tańszy model, o mniejszych parametrach i mocy. Trzeba szczerze powiedzieć, że nie ma sensu wydawać kilkuset złotych na szlifierkę kątową, który będziemy używać kilka razy w roku. Zaś do poważniejszych i częstych prac polecamy renomowane marki. Jeśli chodzi o producentów szlifierek kątowych godnych uwagi, biorąc pod uwagę szczere opinie naszych użytkowników, a także ekspertów, którzy służą nam fachową poradą, mamy szlifierki kątowe Makita, Bosch, Metabo, DeWalt. W wyborze pomocne będą też rankingi: zestawienie szlifierek 115mm oraz ranking szlifierek 125mm.

115 czy 125mm - co wybrać?

  • Szlifierka kątowa 115mm czy 125mm? Odpowiadamy szczerze, że to kwestia gustu. Tak niewielka różnica w średnicy tarczy nie wpływa na możliwości szlifierki kątowej, ani na efekty pracy,
  • Lekka przewaga szlifierek 125mm, ponieważ lepiej dostępne na rynku są tarcze o średnicy 125mm.
Dodaj komentarz
* Pola wymagane