autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Festool wprowadził na rynek rewolucyjną innowację, jeśli chodzi o profesjonlaną obróbkę drewna i materiałów drewnopochodnych. System CONTURO, który tworzy ręczna okleiniarka obrzeży wraz z wyposażeniem do tworzenia perfekcyjnych krawędzi.

Kup w Narzedzia.pl

Festool opracował kompletny system do tworzenia idealnych krawędzi – okleiniarkę mobilną CONTURO KA 65 z bogatym wyposażeniem i materiałami eksploatacyjnymi. Innowacyjna frezarkę do krawędzi Basic MFK 700 Festool i jednostka stacjonarna pozwalająca na oklejanie bardzo małych elementów oraz płyt zaciętych pod skosem. Ponadto, dodatkowy system mocowania próżniowego VAC-SYS umożliwia operatorowi stabilne obrabianego przedmiotu i zapobiega powstawaniu śladów na jego powierzchni. Tworząc system CONTURO Festool pomyślał także o pasującym wyposażeniu: kleje EVA (w kolorze naturalnym i białym), narzędzie do docinania obrzeża, pojemnik na obrzeże, opatentowaną cyklinę, dodatkową rolkę dociskową i wiele innych ułatwiających pracę elementów.

 

Stale rosnące oczekiwania, co do wykończenia elementów drewnianych i drewnopodobnych zmobilizowały firmę Festool do opracowania nowoczesnych rozwiązań. Użytkownicy oprócz funkcjonalności dużą wagę przywiązuje się do wyglądu i estetyki. W mniemaniu stolarzy, jak i użytkowników mebli efekty pracy można uznać za dobre tylko wtedy, gdy krawędź jest naklejona i wykończona perfekcyjnie. Obrzeża proste najczęściej nakładane są za pomocą okleiniarek stacjonarnych, które skracają obrzeże, frezują i polerują z zachowaniem wysokiej jakości. Stanowią one centra obróbcze - kluczowym elementem są okleiniarki, które wymagają dopasowania obrzeża do obrabianego elementu. Technologia okleinowania mobilnego za pomocą ręcznych okleiniarek kojarzy się z niewygodną czynnością, która zajmuje dużo czasu i zazwyczaj nie przynosi zadowalających efektów. W związku z tym Festool stworzył system CONTURO, który całkowicie zmienił oblicze mobilnego okleinowania.

 

Systemem CONTURO Festool zapewnia najwyższy poziom naklejania obrzeży, który do tej pory nie był osiągalny przy pracy z urządzeniami ręcznymi. Dzięki okleiniarce CONTURO KA65 nakładanie obrzeży na krawędzie proste, wklęsłe i wypukłe w zakresie do 50mm (wklęsłe) i powyżej 30mm (wypukłe) oraz na naroża wewnętrzne nie stanowi problemu. Co więcej, nakładanie obrzeża o wysokości od 18-65 mm i grubości od 0,5- 3mm (w zależności od materiału) jest procesem łatwym i szybkim. Istnieje możliwość zainstalowania okleiniarka KA 65 na stoliku i klejenie obrzeży na materiał ucięty pod kątem w zakresie 0-45°. Szerokie możliwości pracy, jakie oferuje okleiniarka KA 65 i prostota pracy z systemem CONTURO sprawiają, że idealnie sprawdza się  przy produkcji elementów o zróznicowanych kształtach i małych seriach. System CONTURO znajduje się w Systainerze, dzięki temu można bez większych problemów przenosić w dowolnie wybrane miejsce.

Festool wzbogacił swoją okleiniarkę KA 65 w wyjątkowy system nakładania kleju, który umożliwia klejenie obrzeży wykonanych z drewna, plastiku czy melaminy. Klej aplikowany jest precyzyjnie i w sposób liniowy na obrzeże poprzez dyszę, co zapewnia pewne mocowanie. Ilość kleju jest dostosowywana automatycznie do konkretnej wysokości obrzeża. Narzędzie posiada wyświetlacz, który informuje o temperaturze i prędkości posuwu. Pokazuje także, na ile metrów bieżących obrzeża wystarczy kleju. Do obliczenia tego parametru uwzględniana jest wysokość obrzeża oraz ilość aplikowanego na nie kleju. Dzięki temu operator wie, jak długo może pracować i kiedy będzie zmuszony uzupełnić klej. Dodatkowo klej podawany jest precyzyjnie i czysto, ponieważ grzałka topi taką ilość kleju, jaka jest potrzebna. Sprawia to, że kolor oraz właściwości chemiczne kleju nie ulegają zmianom. Innowacyjny system aplikacji kleju w postaci patronów umożliwia sprawną i szybką zmianę koloru kleju.

Łatwość obsługi CONTURO zapewnia doskonałe rezultaty zarówno na elementach prostych, jak i o bardziej złożonych kształtach. Sprawdza się przy produkcji małych serii mebli na indywidualne zamówienia, które wymagają szybkiego przyklejenia wysokiej jakości obrzeży na elementach wypukłych, wklęsłych lub zaciętych pod skosem.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane