Nowy system akumulatorowy 18 V o nazwie „Power4All“ umożliwia stosowanie jednego i tego samego akumulatora litowo-jonowego w wielu narzędziach: wiertarko-wkrętarce, wiertarce udarowej, młocie udarowo-obrotowym, wyrzynarce, szlifierce uniwersalnej, a także w narzędziach ogrodowych, takich jak podkaszarka czy sekator.

Rodzina narzędzi „Power4All” Fot. BoschUżytkownik nie potrzebuje już gromadzić niekompatybilnych ze sobą akumulatorów i ładowarek oraz oszczędza przy zakupie kolejnych narzędzi bez akumulatora i ładowarki. Logo „Power4All“ znajdujące się na opakowaniach pozwoli rozpoznać, które narzędzia należą do nowej rodziny akumulatorowej.


Rodzina narzędzi „Power4All” została przygotowana przez firmę Bosch pod kątem najczęstszych czynności wykonywanych w domu i ogrodzie, jak np. wkręcanie, wiercenie, szlifowanie, piłowanie, podkaszanie trawników i przycinanie żywopłotów. Użytkownik może kupić zestaw podstawowy składający się z narzędzia, akumulatora, 18 V i ładowarki, a decydując się na zakup kolejnego narzędzia z rodziny może wybrać sam produkt bez akumulatora i ładowarki. W razie potrzeby użytkownik może w każdej chwili dokupić oddzielnie akumulator lub ładowarkę. W ten sposób Bosch oferuje użytkownikom dużą elastyczność oraz efektywność i wygodę działania, a także oszczędność pieniędzy.

Akumulator litowo-jonowy 18 V „Power4All” zapewnia odpowiedni zapas energii do wszystkich prac przewidzianych w systemie. Ponieważ akumulatory litowo-jonowe mają niski poziom samorozładowania, są gotowe do pracy nawet po dłuższej przerwie w użytkowaniu. Ponadto, ze względu na brak efektu pamięci, można je doładowywać w każdej chwili, nie ryzykując trwałym obniżeniem pojemności akumulatora. Wskaźniki LED umieszczone na urządzeniach sygnalizują stan naładowania i informują użytkownika o konieczności doładowania akumulatora. 1-godzinna ładowarka dołączana standardowo do zestawu podstawowego z elektronarzędziem linii zielonej pozwala wyjątkowo szybko naładować akumulatory. Do urządzeń ogrodowych dołączane są standardowo ładowarki 3-godzinne.

Wkręcanie, wiercenie, piłowanie, szlifowanie i praca w ogrodzie– wszystko przy zastosowaniu jednego akumulatora. Przyjrzyjmy się ofercie narzędzi wchodzących w skład rodziny „Power4ALL”

Wiertarko-wkrętarkaPSR 18 LI-2 Do wkręcania i wiercenia Bosch oferuje wiertarko-wkrętarkę PSR 18 LI-2. Na jednym cyklu ładowania urządzenie jest w stanie wkręcić do 300 wkrętów w drewnie. Maksymalne średnice wkrętów dla tego modelu wynoszą 35 mm w drewnie i 10 mm w stali.

Innym uniwersalnym urządzeniem jest wiertarko-wkrętarka udarowa PSB 18 LI-2. Dwubiegowa przekładnia oferuje wysoką moc na pierwszym biegu przy wkręcaniu oraz wysoką prędkość obrotową na drugim biegu umożliwiającą wiercenie z udarem lub bez udaru. Maksymalna średnica wiercenia dla tego modelu wynosi 35 mm w drewnie i 12 mm w betonie.

Kolejnym narzędziem wchodzącym w skład systemu „Power4ALL” jest młot udarowo-obrotowy, nowy model Uneo Maxx, który różni się od modelu Uneo mocniejszym, wymiennym akumulatorem o dłuższym czasie pracy i posiadającym szybszą ładowarkę. Urządzenie łączy w sobie trzy funkcje: młota udarowo-obrotowego, wiertarki i wkrętarki. Lekkie i poręcze narzędzie jest idealne dla użytkowników, którzy regularnie i intensywnie zajmują się pracami w domu i ogrodzie.

System "Power4All"Mobilnym i wydajnym urządzeniem jest wyrzynarka Bosch PST 18 LI. Wyrzynarka przekonuje do siebie kompaktową i lekką konstrukcją. Dobra widoczność linii cięcia gwarantuje precyzją pracy. 4-stopniowa oscylacja brzeszczotu oraz możliwość naładowania akumulatora bez konieczności wyjmowania go z urządzenia, gwarantują szybkie tempo pracy.

Szlifierka uniwersalna Bosch PSM 18 LI Fot. BoschW ofercie znajduje się także szlifierka uniwersalna Bosch PSM 18 LI służąca do szlifowania drewna, tworzyw sztucznych lub metalu. Rękojeść zamknięta oraz możliwość stosowania najróżniejszych nasadek szlifierskich montowanych w systemie SDS, sprawiają, że urządzenie ma wszechstronne zastosowanie. Płyta szlifierska jest podzielona na dwie części. Przednia część w kształcie delty jest obracana, co zapewnia optymalne wykorzystanie papieru ściernego.

Praktyczną pomocą przy pracach w domu oraz podczas uprawiania sportu jest uniwersalna 3 diodowa lampka akumulatorowa Bosch PML LI, którą Bosch oferuje jako zestaw bez akumulatora i ładowarki. W zestawie znajduje się uchwyt giętki do zamocowania lampki na ławie roboczej lub biurku oraz uchwyt do roweru i opaska do zamocowania na czole lub na kasku ochronnym. Lampka może działać również z 14,4 V akumulatorem.

Sekatory akumulatorowe Fot. BoschWśród urządzeń należących do nowego systemu „Power4All” znajduje się również sekatory akumulatorowe AHS 48 LI oraz AHS 52 LI. Urządzenia są lekkie i przyjazne w obsłudze. Dzięki optymalnemu wyważeniu oraz ergonomicznie umieszczonemu uchwytowi, sekatory można komfortowo obsługiwać w każdej pozycji. Bezpieczny dwuręczny uchwyt typu T, pokryty miękką okładziną Softgrip, zapewnia wygodną pracę zarówno osobie prawo- , jak i leworęcznej.

Podkaszarka ART 26 LI Fot. BoschNatomiast dzięki podkaszarce ART 26 LI pielęgnację trawnika jest prosta i przyjemna. Drążek teleskopowy z regulacją umożliwia dopasowanie wysokości pracy do wzrostu użytkownika. Rękojeść dodatkowa pozwala zachować prawidłową postawę ciała podczas różnych prac. Do podkaszania krawędzi trawnika użytkownik może obrócić głowicę o 90 stopni. Do podkaszania trawy pod krzewami lub w ukrytych zakamarkach można skorzystać z funkcji nachylenia drążka teleskopowego względem głowicy, która jest ogromną zaletą podkaszarki. Podczas przycinania trawy przy murach specjalny kabłąk zapewnia optymalny odstęp urządzenia od przeszkody. Atutem jest także niewielki ciężar urządzenia – tylko 2,4 kilograma.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane