Do systemu narzędzi akumulatorowych Bosch 10,8V dołączyły cztery nowości: piła uniwersalna PST 10,8 LI, narzędzie wielofunkcyjne do wiercenia i wkręcania Uneo, wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2 oraz latarka PLI 10,8 LI. Tym samym system Bosch 10,8V obejmuje dziewięć elektronarzędzi do domu i ogrodu, zasilanych wspólnym, wymiennym akumulatorem litowo-jonowym 10,8V o pojemności podwyższonej do 1,5Ah.

Unikatową cechą łączącą wszystkie narzędzia wchodzące w skład systemu 10,8 V jest wymienny akumulator “Power4All”  Bosch. Dzięki poszerzeniu rodziny produktów o kolejne nowości, użytkownicy mają możliwość korzystania z aż dziewięciu elektronarzędzi zasilanych tym samym rodzajem akumulatora. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić miejsce w warsztacie, ale także pieniądze, ponieważ kolejne elektronarzędzia z systemu 10,8 V są dostępne także w wersji bez akumulatora i ładowarki.

Nowości w systemie 10,8 V

Pierwszą nowością systemu jest PST 10,8 LI, czyli poręczna piła uniwersalna Bosch, łącząca funkcje piły szablastej i wyrzynarki. Idealnie sprawdzi się przy pracach wymagających precyzyjnego cięcia drewna, tworzyw sztucznych czy metalu. Dzięki możliwości regulacji ustawień brzeszczotu, narzędzia można również używać jako wyrzynarki (zęby brzeszczotu skierowane w przód) lub piły szablastej (po odwróceniu osprzętu).

Kolejną wszechstronną nowością linii zielonej jest narzędzie wielofunkcyjne Uneo. Elektronarzędzie służy zarówno do wiercenia, wiercenia z udarem, jak i wkręcania. Uneo posiada 2-biegową przekładnię pozwalającą na bardziej efektywne wkręcanie na drugim biegu. Dodatkową zaletą nowego Uneo jest krótszy czas ładowania baterii, który wynosi teraz zaledwie jedną godzinę.

W skład nowości systemu 10,8 V wchodzi również kompaktowa i lekka wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2. Elektronarzędzie stworzone jest z myślą o mniejszych pracach wymagających wkręcania i wiercenia, także z udarem. Dzięki aż 20 ustawieniom momentu obrotowego oraz niewielkiej masie (zaledwie 1kg razem z akumulatorem), wiertarka idealnie sprawdzi się przy takich pracach, jak montaż elementów ściennych czy mebli. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 20mm w drewnie, 8mm w stali oraz 6 mm w betonie.

Do nowości systemu 10,8 V należy również latarka akumulatorowa PLI 10,8 LI. Elektronarzędzie wyróżnia się długim czasem pracy. Dzięki wbudowanej diodzie Power-LED latarka będzie świecić aż do 12 godzin na jednym ładowaniu akumulatora. Komfort użytkowania zapewnią małe gabaryty narzędzia oraz jego niewielka masie wynosząca zaledwie 300g. 

Jeszcze wyższa moc akumulatora

System Bosch 10,8 V to rodzina elektronarzędzi o dużej mocy, które z powodzeniem mogą zastąpić większe i cięższe narzędzia przy pracach wymagających m.in. szlifowania, wiercenia, wkręcania czy cięcia. Wysoką moc i wydajność narzędzi zapewnia nowy akumulator litowo-jonowy o pojemności podwyższonej do 1,5Ah. Dzięki temu czas pracy akumulatora wydłużył się aż o 15%.

Pozostałe elektronarzędzia systemu 10,8 V

W sprzedaży są już następujące elektronarzędzia akumulatorowe z systemu

10,8 V:

Wiertarko-wkrętarka PSR 10,8 LI-2 – kompaktowe elektronarzędzie, które dzięki dwóm biegom zapewnia wydajne wkręcanie przy niskiej prędkości oraz komfortowe wiercenie nawet na najwyższym biegu.

• Uniwersalna szlifierka PSM 10,8 LI – doskonale sprawdza się do takich prac, jak szlifowanie mebli ogrodowych czy ram okiennych. Wyposażona jest w system „Power Automatic”, który zwiększa moc narzędzia przy silniejszym nacisku.

• Narzędzie wielofunkcyjne PMF 10,8 LI – uniwersalne narzędzie, niezbędne w trakcie domowych remontów, pomocne przede wszystkim przy cięciu, szlifowaniu i piłowaniu. Dzięki ergonomicznemu kształtowi zawsze wygodnie leży w dłoni.

Sekatory AHS 35-15 LI i AHS 45-15 LI – to elektronarzędzia o dużej mocy, zapewniające precyzyjne i szybkie cięcie żywopłotów. Komfort pracy dodatkowo gwarantuje ich niewielka waga oraz wbudowany system „Anti-Blocking” zapobiegający blokowaniu się noży na grubszych pędach.

System Bosch 10,8 V – przydatne wskazówki

Jeżeli nie posiadamy jeszcze żadnego narzędzia systemu 10,8 V, najlepiej jest na początek kupić zestaw składający się z wybranego elektronarzędzia, akumulatora i ładowarki. Akumulator i ładowarka są wymiennymi elementami pasującymi do całej gamy narzędzi systemu 10,8 V. Kolejne elektronarzędzia z systemu 10,8 V można już kupować bez tych elementów, co znacząco wpłynie na obniżenie kosztów zakupu. W razie potrzeby akumulatory i ładowarki są dostępne w sprzedaży także jako samodzielne produkty. Co ważne, wszyscy użytkownicy stosujący dotąd akumulatory o pojemności 1,3 Ah, mogą ich bez problemu używać ze wszystkimi narzędziami systemu 10,8 V.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane