Z utęsknieniem czekasz na Święta? Z nami możesz stworzyć kalendarz adwentowy, który ułatwi Ci odliczanie.

Do wykonania projektu potrzebujesz:
  • 25 zawiasów mosiężnych 16x19mm (otwarte) i śruby kupione w sklepie dla modelarzy
  • Precyzyjny zestaw z wkrętakiem, rozmiar wkrętaka 0
  • Mosiężny zawias czołowy 64mm
  • Lista materiałów do cięcia:
  • Płyta MDF o grubości 1 mm i wymiarach 73x50cm na przednią część choinki
  • 2 paski płyty MDF o grubości 9mm i wymiarach 45mmx70cm należy pociąć na: 25 kawałków o wymiarach 45x45 mm (drzwiczki kalendarza adwentowego)
  • Płyta MDF o grubości 3mm i wymiarach 73x50cm na tylną ściankę
  • Płyta MDF o grubości 9mm i wymiarach 8x50cm na podpórkę

Krok pierwszy:

Na płycie MDF o wymiarach 73 cm wysokości x 50 cm szerokości narysuj kontur choinki. Zacznij od narysowania pionowej linii na środku płyty, a następnie od dołu do góry zaznacz na niej punkty rozmieszczone co 10 cm.Wróć na dół płyty i zaznacz punkty w odległości 10 cm od każdej krawędzi płyty. Upewnij się, że gałęzie choinki mają, począwszy od dołu, w przybliżeniu następujące wymiary: 50 cm na dole, 41,5 cm, 33,7 cm, 25,5 cm, 17,8 cm, 9,8 cm.

Krok drugi:

Po narysowaniu choinki na płycie MDF, wytnij drzewko, używając wyrzynarki brzeszczotowej Dremel Moto-Saw oraz brzeszczotu do precyzyjnego cięcia w drewnie MS52. Będzie to część przednia Twojego kalendarza adwentowego.

Krok trzeci:

Po wycięciu drzewka możesz go użyć jako szablonu do wycięcia tylnej ścianki kalendarza. Umieść drzewko na płycie MDF o grubości 3 mm i wymiarach 73 cm x 50 cm i obrysuj kształt. Wytnij tylną ściankę, używając, tak jak poprzednio, wyrzynarki brzeszczotowej Dremel Moto-Saw. Teraz powinieneś mieć dwa elementy w kształcie choinki.

Krok czwarty:

Możesz przejść do wykonania drzwiczek kalendarza adwentowego. Przy użyciu wyrzynarki brzeszczotowej Dremel Moto-Saw potnij dwa paski płyty MDF o grubości 9 mm i wymiarach 45 mm x 70 cm na 25 kwadratów o długości boku 45 mm.

Krok piąty:

Umieść wycięte drzwiczki na wyciętej przedtem choince (płyta frontowa o grubości 18 mm), w następującym układzie od dołu: 3, 5, 3, 4, 3, 3, 2, 1, 1 – w równych odstępach. Następnie wykonaj obrys każdych drzwiczek. Następnie wewnątrz każdego okienka narysuj linię równoległą do poprzedniej, w odległości 2-3 mm. Zaznaczysz w ten sposób linię, wzdłuż której wykonasz wycięcie na czekoladkę lub cukierek ukryty za drzwiczkami.

Krok szósty:

Aby wykonać otwór wewnątrz każdego kwadratu, użyj narzędzia wielofunkcyjne Dremel 3000 lub urządzenie 4200 oraz uniwersalnej, spiralnej końcówki do cięcia 561. Następnie w wykonany otwór należy włożyć precyzyjny brzeszczot do drewna wyrzynarki brzeszczotowej Dremel Moto-Saw i rozpocząć cięcie pierwszego boku. Kontynuować aż do wycięcia wszystkich boków i usunięcia wnętrza okienka.

 

Krok siódmy:

Tylną ściankę w kształcie choinki (płyta MDF o grubości 3 mm) zamocować gwoździami do przedniej płyty (grubość 18 mm). Można użyć gwoździarki lub młotka do wbicia gwoździ wzdłuż krawędzi zewnętrznej oraz kilku pośrodku. Można także użyć kleju do drewna PVA, równomiernie docisnąć obie płyty i poczekać do wyschnięcia.

Krok ósmy:

Zamocuj teraz drzwiczki do każdego z okien kalendarza adwentowego. Najpierw przykręć zawias do krawędzi każdego okienka, używając precyzyjnego wkrętaka nr 0. Następnie przy użyciu narzędzia wielofunkcyjnego Dremel np. 3000 lub 4200 wywierć wiertłem 1,2 mm (zestaw wierteł precyzyjnych Dremel 628) otwór dla każdej śruby. Wkręć śruby, używając precyzyjnego wkrętaka. Następnie zamocuj drugą stronę zawiasu na froncie kalendarza adwentowego.

Krok dziewiąty:

Na końcu zamocuj mosiężny zawias czołowy 64 mm do jednego końca płyty MDF o grubości 9 mm i wymiarach 50 cm x 8 cm, wiercąc w niej otwór wiertłem 2,0 z zestawu wierteł precyzyjnych Dremel 628). Następnie, używając śrub i precyzyjnego wkrętaka zamocuj podpórkę pośrodku tylnej płyty kalendarza adwentowego. Podpórka umożliwi ustawienie kalendarza adwentowego pod kątem ok. 10 stopni.

Krok dziesiąty:

Zagruntuj powierzchnię i pomaluj, tworząc dekoracyjne wzory.

Już możesz zacząć odliczanie do Świąt!

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane