Miłośnicy przygód survivalowych doskonale znają wynalazek, który nie dość, że mieści się w portfelu, to ma tak wiele przydatnych funkcji, że ogranicza ilość niezbędnych narzędzi w ekwipunku podczas wypraw, do minimum. Wielofunkcyjna karta przetrwania (survivalowa) to nieodzowny przyrząd, jeżeli lubisz chodzić w góry, piesze wędrówki lub dalekie wypady, podczas których ważny jest ograniczony bagaż. Czym jest i kiedy przyda się karta przetrwania?

Kup w Narzedzia.pl

Co to jest karta survivalowa? 

Karta survivalowa to kawałek metalu, wielkości karty kredytowej, którą można z łatwością nosić w portfelu, czyli w zasadzie w każdych warunkach, niezależnie od wielkości bagażu. Spakujemy ją do plecaka, torebki, kurtki, kieszeni spodni, a nawet zawiesimy na smyczy u szyi. Nazywa się ją również kartą przeżycia i nie bez powodu – ilość narzędzi, które znajdują się na tym małym, niepozornym prostokącie jest imponująca. Dla osoby zupełnie nieobeznanej w sprawie karta może wyglądać tajemniczo. Posiada wiele wyciętych kształtów, które na pozór mogą wydawać się niezrozumiałe, ale za chwilę rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Jest to sprzęt survivalowy, a w zasadzie gadżet, który urozmaici każdy podręczny ekwipunek oraz będzie dobrym dodatkiem do prezentu dla osób lubiących aktywny wypoczynek w plenerze – na biwakach, wycieczkach do lasu, czy kempingach.

Karta przetrwania

Jakie funkcje mają karty przetrwania?

W naszym sklepie proponujemy klientom kartę survivalową marki Neo Tools 10w1, która ma następujące funkcje:

  • klucze oczkowe w rozmiarach od 4 do 10 mm,
  • klucz motylkowy,
  • śrubokręt płaski,
  • otwieracz do konserw,
  • otwieracz do butelek i puszek,
  • linijka,
  • piła/skrobaczka,
  • nożyk,
  • wskaźnik mapowy,
  • otwór do zawieszenia na breloku, smyczy, kółku itp.

W praktyce: przy pomocy karty przetrwania można połączyć deski wkrętami, budując prowizoryczne konstrukcje z drewna znalezionego w lesie, przebatonować deski, zastrugać patyki, podokręcać śruby, otworzyć puszkowane jedzenie, ponacinać kiełbasę na ognisko i wiele więcej… Opcji jest mnóstwo! Karta survivalowa nie zastąpi prawdziwych narzędzi w 100% i nie będzie tak wydajna, ale spełni swoje funkcje w krytycznych momentach, gdy zabraknie nam pod ręką odpowiedniego przyrządu.

Karta przeżycia pod namiotem

Czy warto mieć kartę przeżycia? 

Wykaz opcji, jakie posiada karta przeżycia, jednoznacznie wskazuje, że ten niewielki przyrząd jest faktycznie wielofunkcyjny. Naturalnie, możemy posiadać w domu lub w garażu wszystkie te urządzenia i zdawać by się mogło, że karta nie jest w takim razie szczególnie przydatna. Biorąc jednak pod uwagę gabaryty przyrządów mających wspomniane cechy, to raczej nie ma możliwości, by zabierać je ze sobą na każdy biwak, wędrówkę, kemping lub wycieczkę survivalową. Na takie okazje, posiadanie w wyposażeniu plecaka wielofunkcyjnej karty przetrwania, jest nieocenione. Ma ona wpływ na nasze bezpieczeństwo i daje ogromny komfort w wymagających warunkach, kiedy spotkać nas mogą przeróżne, nieprzewidziane sytuacje, a nie mamy przy sobie skrzynki narzędziowej (co jest oczywiste). Istotną kwestią dla wielu osób jest na pewno cena takiego przyrządu i tutaj również się nie zawiedziemy, gdyż kosztuje zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście złotych. Czy warto więc mieć ją w swoim sprzęcie survivalowym? Z pewnością tak. Kosztuje grosze, a może przydać się nie raz.

W sklepie narzedzia.pl znajdziesz karty przeżycia oraz inne narzędzia, które przydają się na biwaku, czy survivalu.

Wykorzystanie karty przeżycia

Dodaj komentarz
* Pola wymagane