Zastanawiasz się nad zakupem spawarki inwertorowej i nie wiesz, jaką wybrać? Sprawdź możliwości spawarki Itamati. Poznaj opinię użytkowników, którzy testowali spawarkę i podzielili się swoimi uwagami. Zobacz plusy i minusy spawarki inwertorowej Itamati!

Spawarka przeznaczona do spawania różnego rodzaju trwałych połączeń elementów metalowych takich jak: blachy, kątowniki, rurki , pręty itd.

Spawarka Itamati – jak się pracuje?

Spawarka jest bardzo wydajna. Cykle pracy są zgodne z tym, co podaje producent. Sprawność 80% jest jak najbardziej osiągalna podczas spawania blach 4mm elektrodą 3,2mm w warunkach temperaturowych otoczenia w granicach 32 stopni. Podczas długich przetopów spawarka nie przegrzewa się i nie wyłącza.

 

Sprawdź ofertę spawarek inwertorowych w sklepie narzedzia.pl


Podczas testów operator wskazuje, że spawarka podczas spawania standardową elektrodą rytylonowo-celulozową o średnicy 3,2mm blachy (4mm) w trakcie długich przetopów przy prądzie spawania 105 A osiąga stabilny łuk i nie gubi prądu. W spawaniu pachwinowym prąd spawania jest stabilny, natomiast elektrody nie kleją się. Podczas „przepalania” elektrodą przy wysokim napięciu prądu spawania, spawarka nie przegrzewała się co wskazuje dużą wydajność chłodzenia urządzenia.  Spawarka Itamati okazała się jednak czuła na zmiany napięcia prądu. Po podpięciu urządzenia do przedłużacza o średnicy przewodu 1,5mm i długości  50m wykazała tendencje do gubienia prądu i łuk był niestabilny.

Warto nadmienić, że przewody są wystarczająco długie, aby można było swobodnie pracować.

Przeczytaj też: Spawarka inwertorowa czy transformatorowa?


Co wyróżnia spawarkę inwertorową Itamati?

W porównaniu do innych spawarek inwertorowych w klasie urządzeń amatorskich, spawarka Itamati wyróżnia się gniazdem wtykowym głęboko i ciasno spasowanym jak w profesjonalnych spawarkach. Ponadto, przewód masowy oraz przewód spawania jest wystarczającej średnicy (niektóre profesjonalne spawarki inwertorowe posiadają w komplecie przewody o mniejszym przekroju).  

 

 

 

Wyposażenie

Wyposażenie spawarki jest kompletne. Posiada wszystko, co niezbędne do pracy. Maska spawalnicza, jaka jest w standardowym komplecie mogłaby być lepszej jakości.  

Spawarka inwertorowa Itamati – ogólne wrażenie

Jak oceniają użytkownicy, jest to mała, poręczna spawarka dla porównania spawarka transformatorowa jest 4 razy cięższa. Spawarka Itamati posiada wygodną rączkę do przenoszenia i bezpiecznie umiejscowione pokrętło regulacji prądu spawania. Kompatybilna budowa i brak wystających elementów ułatwiają transport. Atutem jest także solidnie wykonany uchwyt masowy.

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane