Przeglądasz internetowy katalog z elektronarzędziami i czujesz się całkowicie zagubiony. Jak to możliwe, że nawet najprostsze narzędzie występuje w wielu modelach, a artykułów do użytku domowego i profesjonalnego jest nieskończona ilość? To już nie te czasy, kiedy użytkownik narzędzi kojarzył się wyłącznie z pełnym krzepy, rosłym mężczyzną.

Witamy w epoce elektronarzędzi! Dzisiaj nie musisz już być Herkulesem, który godzinami piłuje czy wkręca śrubki. Ba!, nawet filozof czy inny poeta jest w stanie, dzięki współczesnym urządzeniom, dokonać własnoręcznie remontu mieszkania, wykonywać proste prace budowlane.

 

Zastanówmy się więc, jak dokonać odpowiedniego wyboru.

 

Przede wszystkim, dobrze zastanów się, jakiego zakupu chcesz dokonać, do jakiej konkretnej pracy narzędzie będzie Ci potrzebne. Po co kupować najlepszą, najdroższą, najwspanialszą piłę na świecie, kiedy wystarczy tania piła podłączona do starego, ale działającego ostrza?

 

Kolejnym dobrym przykładem jest pilarka stołowa. Słusznym jest twierdzenie, że narzędzie to przydaje się do wielu prac, ale będzie zupełnie bezużyteczne, kiedy wszystkim, czego tak naprawdę potrzebujesz, jest urządzenie przenośne. Smutną sprawą będzie, jeśli taki piękny okaz, jakim jest pilarka stołowa, skończy jako rdzawy gniot w szopie jej, jeszcze niedawno pełnego entuzjazmu, użytkownika.

 

Brzmi jak oczywistość, ale wielu klientów sklepów internetowych wchodzi na daną stronę bez dokładnego zastanowienia się, co rzeczywiście jest im potrzebne. Jak w przypadku hipermarketu, z którego wychodzimy z zakupami co najmniej dwa razy większymi niż wcześniej planowaliśmy, tak i z internetowego sklepu z elektronarzędziami, możemy „wynieść” błyskotki, bajery i akcesoria, których używać za często, lub nawet wcale, nie będziemy. A już na pewni nie do zadań, z myślą o których sklep online odwiedziliśmy.

Funkcjonalność to podstawa 

Dobrze, mamy już zawężone pole wyboru narzędzia, wiemy dokładnie, czego chcemy. Co dalej? Pomyśl o sobie. Jeśli chcesz, żeby praca danym urządzeniem nie była męką, nie chcesz zrobić krzywdy sobie ani nikomu, kto będzie miał nieszczęście przechodzić obok, postaw na ergonomię.

 

Wybierz elektronarzędzie o takiej wielkości i wadze, które będzie pasować nie tylko do miejsca, w którym pracujesz, ale będzie nim łatwo manipulować, będzie poręczne. Dodatkową korzyść, wynikającą z posiadania odpowiedniego, dobrze dopasowanego urządzenia, stanowi to, że dzięki temu masz nad nim większą kontrolę.  A co za tym idzie, lepszy efekt pracy, większą efektywność.

Z kablem czy bez?

Kolejną sprawą, którą warto przemyśleć, jest kwestia tego, czy zaopatrzyć się w narzędzie przewodowe czy takie, które przewodów nie posiada. To już zależy od upodobań danej osoby. Technologia urządzeń na baterie ruszyła ostro do przodu, więc bycie wolnym od kabla na pewno może dawać poczucie większej swobody działań. Z drugiej strony – wypróbowane, pewne, często niezawodne elektronarzędzia na kabel. I tę decyzję warto podjąć przed kliknięciem „kup” w danym sklepie internetowym.

Kategorie

Odpowiedni wybór ułatwiają też kategorie, według których grupowane są elektronarzędzia na stronach internetowych. Potencjalny klient nie jest skazany na szukanie igły w stogu siana, urządzenia różnego typu są osobnio pogrupowane: wiertarki, szlifierki, frezarki, dłutownice...

 

No więc, jakie prace remontowo-budowlane są następne na Twojej liście?

 

Zastanów się, a następnie odwiedź dział z elektronarzędziami w sklepie narzedzia.pl 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane