Skil wprowadził do sprzedaży kolejne narzędzie - ukośnicę z posuwem. Urządzenie można stosować m. in. do precyzyjnego cięcia paneli laminowanych, desek i belek podłogowych oraz materiałów kompozytowych. Przykładem płyty pilśniowe, płyty MDF, sklejki. Ergonomiczność, łatwa obsługa oraz wydajny silnik o mocy 1500 W, który napędza tarczę o średnicy 216 mm, gwarantują bardzo dobry rezultat pracy.

Kup w Narzedzia.pl

Przede wszystkim – wysoka wydajność cięcia

Skil Masters swoją dużą wydajność zawdzięcza funkcji posuwu - przy ustawieniu 90°/90° maksymalna szerokość cięcia wynosi 305 mm, wysokość - 65 mm. Krótka kreska wystarczy, by oznaczyć miejsce cięcia, gdyż wiązka wbudowanego lasera precyzyjnie wskazuje przebieg jego linii. Ponadto, ogranicznik ułatwia wykonywanie cięć seryjnych na taką samą długość, oznakowanych jest dziewięć najpopularniejszych kątów cięcia. Maksymalny to 45°.

Oświetlenie diodowe LED i lepsza widoczność

Oświetlenie LED zapewnia optymalną widoczność obszaru pracy. Jeśli użytkownik chciałby wymienić, znajdującą się w wyposażeniu standardowym, wykonaną z węglików spiekanych i przeznaczoną do cięcia drewna, tarczę 48-zębową na tarczę do cięcia innych materiałów, może to zrobić dzięki wygodnej w obsłudze osłonie.

Łatwa obsługa narzędzia dzięki ergonomicznej konstrukcji

Nie zapominajmy o ergonomicznej konstrukcji i łatwej obsłudze narzędzia. Komfort i bezpieczeństwo pracy zapewniają miękkie okładziny Softgrip, umieszczone na wszystkich uchwytach. Co więcej, urządzenie posiada wygodny system mocowania elementów na stole pilarskim. W wyposażeniu standardowym znajduje się zacisk, który można stosować zarówno w pionie, jak i w poziomie.

 

 

Wytrzymałość, także w trudnych warunkach pracy

Wysoką precyzję cięcia oraz długą żywotność, także przy częstym stosowaniu w trudnych warunkach, urządzenie osiąga dzięki swej wytrzymałej konstrukcji. Osłona tarczy, stół pilarski i ogranicznik wykonane są z trwałego aluminium, komponenty napędu posiadają precyzyjne łożyska kulkowe oraz koła zębate z uzębieniem skośnym.

 

Transport bez kłopotu

Ukośnicę Skil Masters, model 3855, łatwo przetransportować, zintegrowane podpórki można przesuwać w obu kierunkach, nie trzeba ich demontować. Na koniec warto dodać, że urządzenie posiada schowek na przewód zasilający oraz klucze niezbędne do wymiany tarczy, a jego przygotowanie do pracy zajmuje niewiele czasu.

 

 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane