Skil - największy światowy producent pilarek - obchodzi w tym roku 80. urodziny. Swoją działalność firma rozpoczęła w Stanach Zjednoczonych w 1924 roku. Od wielu lat Skil jest marką dobrze znaną również w Europie.

Firma Skil - historia i asortyment

Historia Skila rozpoczęła się w 1924 roku. Amerykański wynalazca John Sullivan skonstruował nóż obrotowy, który miał przyspieszyć cięcie trzciny cukrowej. W oparciu o to urządzenie Sullivan opracował pierwszą ręczną pilarkę tarczową. Jeszcze w tym samym roku wynalazca założył firmę Michael Electric Handsaw Company, która dwa lata później zmieniła nazwę na Skilsaw Inc.

Wydarzeniem mającym największy wpływ na obecną pozycję marki Skil było zaprojektowanie w 1928 roku piły tarczowej Skilsaw model E. W tym narzędziu po raz pierwszy zastosowano obudowę silnika z odlewu aluminiowego, a wygląd urządzenia na wiele lat wyznaczył standard przenośnych pilarek tarczowych. Dziś Skil jest największym na świecie producentem pilarek.

Po umocnieniu swojej pozycji w Stanach Zjednoczonych Skil zaczął rozszerzać działalność na Europę. Siedzibą europejskiej centrali Skila zostało holenderskie miasto Breda - gdzie w 1961 roku powstał zakład produkcyjny firmy. Obecnie mieszczą się tam działy rozwoju, produkcji, marketingu i dystrybucji, a w fabryce wytwarza się rocznie 1,65 mln. elektronarzędzi Skil. W 1977 roku Skil został wykupiony przez firmę Emerson Electric, a od 1996 roku właścicielem Skila jest koncern Robert Bosch GmbH.

Gdzie popularny jest Skil?

Na rynkach europejskich do roku 1996 roku przedsiębiorstwo zdobywało stabilną pozycję przede wszystkim w państwach Beneluksu, Skandynawii i Francji. Przez następne trzy lata elektronarzędzia marki Skil zostały wprowadzone niemal do wszystkich krajów europejskich. W Polsce Skil pojawił się w 1997 roku. Jego dystrybucją zajęły się początkowo wybrane sieci wielkopowierzchniowe oraz placówki handlu specjalistycznego. Już w trzecim roku działań handlowych sprzedano ponad 50.000 sztuk narzędzi. Obecnie podejmowane są działania zmierzające do umocnienia pozycji Skila na rynku elektronarzędzi w Polsce.

Pełna oferta Skila w Polsce

Oferta Skila w Polsce obejmuje szeroką gamę elektronarzędzi, przede wszystkim amatorskich, poczynając od ręcznych pilarek tarczowych, poprzez wiertarki, wyrzynarki, szlifierki kątowe, taśmowe i oscylacyjne, a kończąc na wkrętarkach akumulatorowych i strugarkach ręcznych. Są to urządzenia przeznaczone głównie dla majsterkowiczów. Decydujące znaczenie dla powodzenia w sprzedaży marki Skil w Polsce ma optymalna dla polskiego konsumenta relacja ceny do jakości produktów. Ponadto te elektronarzędzia są bardzo proste w użyciu, a jednocześnie pozwalają na wykonanie pracy szybko i efektywnie. Skil oferuje gotowe i proste rozwiązania w celu sprawnego i komfortowego realizowania pracy, jak na przykład zestawy Smartsets, które składają się z elektronarzędzi i akcesoriów potrzebnych do wykonania konkretnej pracy.

Firma Skil jest pomysłodawcą wielu nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych w elektronarzędziach. Jednym z nich jest na przykład RBR - system obracania szczotek przy zmianie kierunku obrotów pozwalający na zwiększenie mocy silnika o około 10%. Inną innowacją stosowaną w wyrzynarkach marki Skil jest auto scroller - mechanizm pozwalający na swobodny obrót brzeszczotu w zakresie 360o. Umożliwia to wycinanie krzywizn bez konieczności niewygodnego skręcania całą wyrzynarką. W szlifierkach taśmowych Skila stosowany jest system ABC - automatycznie centrujący taśmę ścierną.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane