Producent narzędzi Stanley rozszerza portfolio marki, wprowadzając na rynek nową linię - FatMax XL.

Kup w Narzedzia.pl
55,99

Firma Stanley, producent narzędzi ręcznych, wprowadza na polski rynek nową linię produktów. Zastosowano w nich liczne rozwiązania, usprawniające pracę fachowców w dziedzinie budownictwa i remontów. Nowe produkty, sprzedawane pod nazwą FatMax XL, stanowić będą w ofercie narzędzi Stanley półkę „premium”. Linia obejmować będzie podstawowe narzędzia, takie jak miary, poziomnice, noże, wkrętaki czy sznury traserskie oraz zaawansowane laserowe urządzenia miernicze, tj. lasery krzyżowe i kątowniki laserowe. W nowej linii znajdziemy także szeroki wybór toreb i kieszeni na narzędzia oraz skórzany pas. Wszystkie produkty z linii FatMax XL wykonane są z materiałów gwarantujących ich długowieczność.

„Wprowadzając linię FatMax XL, udostępniamy polskim Klientom produkty z najwyżej półki, które cieszą się uznaniem użytkowników z rynków Europy Zachodniej”, powiedział Andrzej Mroczek, Product Manager w Stanley Sales and Marketing Poland. „Produkty z tej linii przeznaczone są dla osób, które poszukują niezawodnych narzędzi, ułatwiających rozwiązywanie problemów, jakie pojawiają się w trakcie prac remontowo-budowlanych. Na przykład miara stalowa FatMax XL została zaprojektowana tak, aby umożliwiać dokonanie pomiaru w poziomie na odległość aż 4 metrów. Odpowiednia szerokość taśmy, wzmocnienie w postaci specjalnej folii oraz zaczepy miernicze sprawiają, że jedna osoba, bez pomocnika, może dokładnie wymierzyć odległości, zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz budynku”, wyjaśnia Andrzej Mroczek.

Narzędzia Stanley FatMax XL będą w sprzedaży od połowy maja w profesjonalnych sklepach narzędziowych na terenie całej Polski. Producent udziela na nie rocznej gwarancji.

Miara stalowa FatMax XL

Miara stalowa FatMax XL jest dostępna w dwóch długościach: 5m i 8 m. Jest to najszersza z dostępnych miar. Jej szerokość - 35 mm - decyduje o możliwości wysunięcia taśmy w poziomie na odległość aż 4 metrów. Pierwsze 15 centymetrów taśmy zabezpieczone zostało termoplastyczną powłoką BladeArmor, co redukuje w 95% możliwość jej złamania. W celu przedłużenia trwałości podziałki, taśma pokryta została odporną na zniszczenia folią MYLAR. Taśma miernicza wyposażona jest w zaczep mierniczy, który ułatwia samodzielną pracę. Zaczep posiada trzy nity mocujące, co - w porównaniu z tradycyjną taśmą z dwoma nitami - podnosi skuteczność pomiaru o 40%. Miara zamknięta jest w odpornej na wstrząsy, estetycznej obudowie, która dzięki specjalnemu zaczepowi może być przyczepiana do paska. Ergonomiczny kształt obudowy znacznie podnosi łatwość użytkowania. Miara ma blokadę i automatyczne zwijanie.

Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.


Informacje o firmie Stanley

Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 160 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.

W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom – dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu. W wyniku tego połączenia powstała największa grupa narzędziowa na świecie, oferująca produkty dla bardzo zróżnicowanych grup konsumentów. Produkty marki Stanley adresowane są do specjalistów z sektora budowlanego i majsterkowiczów, zaś Facom do profesjonalistów sektora przemysłowego i motoryzacyjnego.

W Polsce firma Stanley jest reprezentowana przez Stanley Sales and Marketing Poland. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley w Polsce rozpoczęło swoją działalność 15 lat temu. Od 1992 roku we Wrocławiu działa natomiast fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostitch. Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane